Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek mi az a kor...

Szerintetek mi az a kor ameddig fennal a vaszelye annak, hogy a gyerek veletlenul kieshet az ablakon?!

Figyelt kérdés
2012. júl. 5. 08:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Esett már ki 8-9 éves is. De én úgy gondolom olyan 5-6 évesen már tudja hogy az veszélyes. De gyerekfüggő is.
2012. júl. 5. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hát szerintem szinte addig míg gyerek...mert oké hogy TUDJA agyilag hogy veszélyes de attól még kivagyiságból, brahiból, majd én megmutatom milyen ügyes vagyok baromságokból egy kamasz is odamehet megcsúszhat és kész a baj. Szóval nem, nincs olyan szitu hogy magas helyen tárva hagyjak gyerek mellett egy ablakot...
2012. júl. 5. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Huh, mi már tök nagyok voltunk a tesómmal amikor este kint lógtunk az ablakban, a szomszéd vette észre. Legalább 10-12 évesek voltunk. Anno panel, 8. emeletén laktunk.
2012. júl. 5. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ajaj, szerintem bármeddig! Nálunk vagy csak bukón van nyitva az ablak vagy úgy van nyitva, ha ott vagyok, megyek a gyerek után. 4 éves kislány anyukája.
2012. júl. 5. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Bármilyen életkorban fent állhat ez a veszély! Sajnos nagyon oda kell figyelni rájuk!!!

Még én is kieshetek az ablakon ablak pucolás közben, ha véletlenül megcsúszok, vagy bármi baj történne!

Én mindig csak bukóra nyitom ki az ablakot, ha otthon vagyunk a gyerekkel!

Ők szeretnek az ablakban ülve, állva nézelődni, mivel a főút mellett lakunk és mennek jönnek az autók, s sajnos hozzá lettek szokva, kicsiként, hogy odaálltunk és néztük az elmenő forgalmat!

Télen szoktam csak teljesen kitárt ablakkal többször egy nap szellőztetni, de akkor kicsukom az adott szobából őket és addig csak én mehetek be abba a szobába, míg be nem csuktam az ablakot!

Nem panelbe lakunk, hanem kertes két szintes családi ház, de ha valamelyik kiesne az ablakon az csak is az én felelőtlenségem miatt lenne, abba én belehalnék!


Üdv két gyermekes Anyuka.

2012. júl. 5. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem ez eddig soha nem fordult meg a fejembe, mivel, egy kis faluban lakunk, és az ablakunk nagyon alacsonyan van, ha netalán tán kiesne se lenne semmi baja. Nincs lépcsőnk se, nálunk a gyerekeim szinte egész nap kint vannak az előkertben, kapu zárva van, hogy soha ne tudjanak kimenni. Nagy homokozónk van, kis játszóterünk csúszda, hinták, szóval hozzá vannak szokva, hogy itthon arra mennek amerre akarnak, övék az egész udvar. 2 hete viszont ballagáson voltunk a sógornőméknél akik a 4. emeleten laknak, és azt hittem megáll az ütő bennem, a 1.5 évesem kiszökött az erkélyre. Egy pillanat volt az egész, egy 60 m2-es lakásban, ahol 5 felnőtt volt 3 nagyobb gyerek, és az én kisfiam eltűnt a látóteremből. Jó, elvileg nem tud leesni, mert magas korlát van, de azt az érzést, nem kívánom senkinek!
2012. júl. 5. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kb. 13-14 hónapos volt a fiam, amikor egyik nap nyáron nyitva volt a szobájában az ablak. Játszottunk ott a szobában a földön. Kb. 2 percre mentem ki a konyhába megkeverni az ebédet, addig a kicsikém felmászott az ablak alatt lévő babzsákfotelre, onnan felkapaszkodott a radiátoron keresztül az ablakpárkányra. Felmászott, és "kinézett". Csak a szúnyogháló volt előtte. Hirtelen nem tudtam eldönteni, hogy szaladjak-e vagy lassan, nyugodtan menjek oda. Végül az utolsót választottam, de amíg oda nem értem (kb. 5-6 méter), addig a szívem majd kiugrott a helyéről.
2012. júl. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!