Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves fiamnak elszíneződéseke...

3 éves fiamnak elszíneződéseket látok a fogain. Mit lehet tenni ellene? Van erre speciális gyerek fogkrém esetleg?

Figyelt kérdés

Amióta óvodás,kész gyötrelem a fogmosás. Ott ugye nem látom, de gondolom, mit csinálhat fogmosás címén, mert azóta sajnos már itthon is nehézkessé vált a dolog. Egyedül nem tudja rendesen megmosni, nekem meg nem igazán hagyja- de persze nem engedek belőle és folyton megy ezen a vita.

Kezdenek a fogai elszíneződni és nem akarom, hogy baj legyen belőle.Tanácsokat, trükköket szeretnék kérni, mit csináljak? Köszi előre is!


2012. júl. 2. 21:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy mi "szuper fogmosók" vagyunk, de nincs elszíneződés a gyerekeim fogain.

Én megmutatnám egy fogorvosnak, vagy minimum gyerekorvosnak.

2012. júl. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
nem lehet, hogy a teától van?
2012. júl. 2. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia! Voltak itt már hasonló kérdések, bemásolom a válaszomat egyre, nálunk ez volt (persze nem biztos, hogy nektek is ez van, csak hogy tudj róla):


Szia! Lehet tejfogon is fogkő, de nálunk az első fogak szürkés elszíneződésére azt monda a fogorvos, hogy baktériumok okozzák, nem kell semmit tenni vele. Találtam egy fogorvosi oldalon idevágó leírást: „A tejfogakon kialakuló elszíneződésnek többféle oka is lehet. Az ön kisbabájának esetében legvalószínűbb, hogy az íny közelében levő un. chromogén baktériumok okozzák ezt az elszíneződést, mely többnyire teljesen ártalmatlan elváltozás.”

Vettem fogport, attól két mosás után elmúlt az elszíneződés nálunk, így valószínűleg valóban erről volt szó.

2012. júl. 3. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!