Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy 3 (esetleg 4) éves gyerek...

Egy 3 (esetleg 4) éves gyerek ki tudja már törölni a fenekét?

Figyelt kérdés
2012. júl. 5. 16:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

szerintem attól függ, mióta szobatiszta

a fiam 3,5 éves, de a kaki még a pelusba megy, pedig már 1 éve a wc-be pisil, szóval nálunk a válasz nem :)

2012. júl. 5. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Mondjuk egy óvodaérett gyerek, aki fél vagy 1 éve szobatiszta.
2012. júl. 5. 16:57
 3/13 anonim ***** válasza:
4 éves a lányom, az oviban is törlik nekik, én is törlöm, lehet, hogy tudná ő is valamennyire, de biztosan nem alaposan.
2012. júl. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

1 éve szobatiszta a fiam, kaki soha nem ment a pelenkába, ilyen gondunk nem volt-bár szerintem ez lelki gond. De eszembe nem jutna, hogy ő törölje ki egyedül. Ő még nagyon pici ehhez.

Pisilni egyedül pisil, megrázza, elteszi.

Egyedül intézi az egész wc-zést, kivéve, hogy a popsiját kitörlöm.

3,5 éves épp.

2012. júl. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
a fiam 3 éves lesz,még ne tudja kitörölni,bár nem is próbáltuk.nem szeretném,ha olyan maradna,és kicsípné.pisinél megtörli egyedül a bögyörőjét papírral
2012. júl. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Csak azért tettem fel a kérdést, mert nálunk az óvodai szülői értekezleten megkérték a szülőket hogy próbálják megtanítani szeptemberig a gyerekeknek hogy maguknak kitöröljék. Nem azért mert a dadus nem törli majd ki, hanem ha esetleg nem lenne kéznél a dadus, akkor el tudják intézni.

Én nem hiszem hogy a lányom képes lenne rá, fél éve szobatiszta csak, de nem is ezért, szerintem nem olyan ügyes még, hogy hátra tudjon nyúlni és szépen kitörölje.

2012. júl. 5. 18:46
 7/13 A kérdező kommentje:
Ez a "bögyörő" nagyon aranyos volt. :-)
2012. júl. 5. 18:53
 8/13 anonim ***** válasza:
Kisfiam 4 éves lesz szeptemberben. Egy éve jár oviba, tavaly nyár elején lett szobatiszta. Itthon én törlöm a fenekét, és az oviban is az óvónők szokták. Szerintem meg lehet tanítani nekik, én még nem tettem. Bár itthon azért könnyebb a helyzet, mert ha kakilt, akkor ott van a nedves törlő, amivel könnyű tisztára törölni, viszont az oviban csak a sima WC papírral tuti nem tudná alaposan megtörölni a fenekét.
2012. júl. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem képesek még rá!!! Amikor elvárható lenne az6 éves kor körül van. Addig még a kezük sem ér rendesen oda, és nem tudják még úgy koordinálni a mozgásukat, hogy az rendesen maszatolás nélkül ki legyen törölve. Nem lehet még elvárni tőlük, főleg nem 3-4 éves korban!

EGY ÓVÓNŐ!

Meg van a véleményem a szegény gyerkőcöd óvónőiről.

2012. júl. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Egyszer már volt egy hasonló kérdés és arra az volt a válasz hogy talán 6 éves koruk körül képesek rá, de lehet később. Iskolára nyilván meg kell tanulni, de egy ilyen picinek szerintem még nem kell tudni!
2012. júl. 5. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!