Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szájfertőzése van a fiamnak,2...

Szájfertőzése van a fiamnak,2 napja nem eszik, nagyon fáj neki. Hogy segítsek rajta? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Csütörtökön kezdődött enyhe lázzal, majd pénteken teljesen levert lett, délutánra 40 fokos levihetetlen lázzal, ügyeletet kellett hívnunk, kapott szurit, és estére meg is szűnt a láz, max egy pici hőemelkedése (37,1- 37,3). Tegnap délután vettem észre , hogy ha iszik, eszik akkor sír, hogy csípi, belenéztem a szájába, és tele volt pöttyel, azt hittem tüszős mandula lesz), ma volt gyerekorvos ügyelet, levittem, és mondta a doki, hogy szájfertőzés. Vírus, elég sokan betegek.

Most jön a kérdésem, péntek óta alig eszik tényleg nagyon keveset ( ma reggel ivott egy kis kávét, majd egy fél rudit, 3 kanál húslevest, 2 falat banánt, 5 falat dinnyét, de megivott kb 1,5 l vizet, szörpöt), iszonyat keveset eszik, de megértem, nagyon fájhat neki, mert magas a fájdalomküszöbe, de már 1 órája alszik, azóta 2* kelt fel üvöltve, hogya --anya fájjjj. KApott CAtaflam cseppet, meg vettem TAntum verde toroköblögetőt, de aki járt így mit adott neki, mi segíthet neki? VAlami jó tipp hogy többet egyen? Mennyi ideig tarthat ez?

Bocsánat, ha hosszú lett, de nagyon sajnálom szegénykémet.



2012. júl. 8. 21:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ó szegénykéim!


Nagyon megszenvedtünk mi is két évvel ezelőtt egy ilyen fertőzéssel,a gyerekkel sírtam már én is,annyira sajnáltam,hogy majdbeleőrültem,hogy nem tudok segíteni neki.


MI is Cataflamo.t kaptunk és Tantum Verdét.

Úgy volt a betegség lefutása,hogy magas láz napokig,majd egyre elhatalmasodó afták az egész szájüregben,a végén az én fiamnak kívűlről is bedagadt a szája kb egy hét ami durva úgy emlékszem.


Kitartást,legyél erős és az éltessen,hogy el fog múlni pár nap múlva és akkor majd nagyon jól fog enni a pici és megkönnyebbülsz te is .

2012. júl. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Erre az alvásból üvöltre kelésre én is emlékszem,szaladtam is mindig az emeletre a hűtőbe a Cataflanért.


Egyik rokonunk szólt rám,hogy hagyjam abba a pánikolást,mert én amikor a csúcsra ért a betegség teljesen kikészültem idegileg a tehetetlenségtől.

2012. júl. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
köszi a választ :-) annyira, de annyira sajnálom őt:-( AZt sem tudom mit csináljak, mert szinte alig evett, cataflamot megkapta 7 kor, de nem merek adni neki még nurofent, nehogy az üres gyomnrának rosszabb legyen. Hideget hajlandó csak meginni, mondta a doki, hogy az a jó. Az előbb véletlen a langyos teával kínáltam, és még jobban üvöltött. Eleve azt is borzasztó volt látni, hogy a mozgékony fiam, fekszik mint egy darab fa, de ez, hogy ennyire sírós legyen ismeretlen nekem :-), mikor elesett motorral, akkor is azt mondták pár napig nem fog enni, mert össze vissza törte a száját, foga felcsúszott, átharapta több helyen az ínyét, de meg sem viselte, evett ugyanúgy mint máskor, ráadásul még nagy bulinak is tartotta a kórházat :-))) de ez most kicsinálja :-( meg engem is, ma este másból sem áltam csak mosogatásból, és falatka tukmálásból :-) vágtam fel dinnyét, almát, banánt, csináltam rizspépet, tejbegrízt, kalásot mézzel, vajjal, adtam neki joghurtot de semmit nem evett :-( remélem holnap jobb lesz már. Kedden utazunk a nagyszülőkhöz egy hétre , majd ott kipihenem magam :-)
2012. júl. 8. 21:34
 4/13 anonim ***** válasza:

A lányomnak a doki Corsodylt javasolt (én is Tantumot próbálgattam a lányomnak, de hiába).Hihetetlen hamar rendbe hozza a dolgokat.Nem öblögteni kell vele, mint a felnőtteknek, csak ecsetelni.Fülpiszkálót belemártottam, és körbekentem vele a száját reggel és este.Még az íze is tetszett neki.

A mama is most kapott szájfertőzést a kórházban műtét közben.Neki is Corsodylt vittünk be, és pikk-pakk rendbe tette.

Lehet, hogy nektek is használna.

2012. júl. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Ha súlyos a dolog, 3x is lehet vele ecsetelni.

4. voltam.

2012. júl. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
köszi :-) holnap reggel veszek és kipróbálom,megírom mi volt. Köszi mégegyszer
2012. júl. 8. 22:49
 7/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Én már csak annyit tudok hozzáfűzni, hogy ne aggódj, ha nem eszik. Igyon! Vizet, mert az nem csípi annyira a száját.

Jobbulást

2012. júl. 8. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Képzeljétek el, EVETT!!!!!! megivott 2dl kávét, majd evett melegszendvicset tojással meg egy fél joghurtot :-)))) olyan jóóóóó :-) Nehezén ezek szerint túl vagyunk! De 2 napig még tuti fújom neki a tantum verdét Éjszakai állandó felsírások után, nem gondoltam, hogy ilyen jó lesz a reggel !
2012. júl. 9. 07:28
 9/13 anonim ***** válasza:

Őszintén örülök Veled!!


DE jó,hogy jobban van végre és most már csak egyre jobban lesz!


Emlékszem én is mennyire örültem amikor jó pár nap után újra enni kezdett.

2012. júl. 9. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Hála az égnek!
2012. júl. 9. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!