Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Testvérféltékenység okozhatja...

Testvérféltékenység okozhatja egy kisgyereknél, hogy sokkal ellenszegűlőbb, kezelhetetlen, a testvér fél éves korában?

Figyelt kérdés

A testvér érkezésem előtt is nehezebb temperamentumú volt,de most sokat romlott.A kistestvért szeretgeti,puszilgatja,sőt azt is mondta,hogy jó lenne mégegy belőle.

Pszichológus szerint ne járjon oviba ,de az itthonléttel sem javult a helyzet,a születése óta itthon tartottam,most már fél éves a tesó és egyre rosszabb a nagyobb viselkedése.


2011. márc. 16. 18:44
 1/2 anonim ***** válasza:

Ajjaj!!! Nálunk akkor állt minden a feje tetejére amikor a kistesó elkezdett mászni, fölfedezte a házat, akkor rájött hogy ez a kis gombóc aki csak eszik iszik alszik, kakil már nem is olyan tehetetlen. Féltette a helyét a családban vagy nem tudom. Aztán amikor elkezdett menni azóta nyírja. De közben imádja mert félti mindenkitől, csak valahogy sokkal kezelhetetlenebb lett. A pszichológus szerint minket akar büntetni. Mert hiába szereti a tesót, mégis osztozni kell rajtunk vele, és ez neki nem tetszik. 2 év egyébként a korkülönbség. Nekünk nem mondta, hogy ne menjen oviba, hanem azt tanácsolta, hogy ovi után amikor a tesó alszik akkor csak vele foglalkozzak 1-2 órát. Mert amikor a tesó alszik az számára olyan mint ha nem lenne. Akit nem lát az nincs....kb így. De olyankot tényleg nincs vele gond. De ha felkel a tesó elszabadul a pokol.

Őszintén megmondom én beleőrülnék ha nem lenne ovi.Az állandó veszekedés senkinek nem jó. Így is olyan nehéz ha betegek. Délbe megyek az oviba érte, addigra nyugodtan megcsinálok itthon mindent, aztán az övé vagyok 2-ig. Majd alszik ő is egy órát.

Most félre ne érts, hogy örülök hogy nincs itthon, dehogyis, imádom őket mindennél jbban, alig várom, hogy kicsit lenyugodjon ez a helyzet és olyna legyen mint régen, rájöjjön, hogy a szeretet nem feleződik hanem osztódik... csak ez hosszú idő. És ovi nélkül ő is ingerült itthon, mert ha rosszalkodik, bántja akkor természetesen nem tetszik neki h rászólok vagy megszidom, foglalkozni se ugy tudok velük, hisz a házimunkát, ebédet nem tudom kettőjük mellett gyors megcsinálni.

Hiszem hogy javulni fog a helyzet! Neked is kitartás!

2011. márc. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Hogyne. De miért nem megy oviba? Én vinném. Nálunk is ez van, szereti, de igen féltékyen, ami nagyon fura módon is meg tud nyilvánulni...
2011. márc. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!