Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti mindent megkérdeztek...

Ti mindent megkérdeztek először a párotoktól, ami a gyerekkel kapcsolatos?

Figyelt kérdés
Bocsi, ha hülyén fogalmaztam, de ilyenekre gondolok, hogy a gyerek pl. megkérdezi ehet-e csokit az anyukájától, ő pedig azt mondja erre, hogy apa mit mond? Ha apa megengedi ehet, ha nem, nem. Vagy nézhet-e tv-t. Erre szintén az a válasz, hogy apa mit mond? És így tovább? Ezt így kell? Komolyan érdekel, semmi hátsó szándék nincs a kérdésem mögött, ha esetleg valaki azt gondolná. :) Én úgy gondolom, hogy így a gyerek egy kicsit talán úgy láthatja, hogy apa a főnök, és csak az a jó, amit ő mond. Legalábbis ha én lennék a gyerek, ezt gondolnám. Vagy nem így van?
2012. júl. 10. 22:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%

Én nem kérdezem meg,és az apja sem engem,csak ha nagyobb dologról van szó. Ilyen nézhet e TV-ét és hasonló dolgokat nem.

Nálunk amúgy is én vagyok a főnök!:)))

2012. júl. 10. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
52%
Hát, ez elég hülye kérdés. Nincs semmi értelme.
2012. júl. 10. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

De így van.


Mi a gyerek jelenléte nélkül megbeszéljük a sarkalatos pontokat és egyöntetű véleménnyel állunk elé. Még nem beszél ilyen szinten, de a férjem is tudja hogy mit ehet, mikor tehet meg a kicsi dolgokat és nem dönt másképp adott szituban.

Nincs jó zsaru rossz zsaru nálunk, van amit mindketten engedünk és van amit egyikünk sem és tudjuk melyik szituációban melyik a helyes válasz rá. Ha nézeteltérésünk van ilyen dolgokban (pl szerintem ugrálhat az ágyon, mert most gyerek, szerinte meg nem), nem a gyerek előtt rendezzük.

2012. júl. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ősszel lesz 4 a lány és akkor lesz 2,5 a fiú. Nálunk úgy alakult, hogy mivel amúgy minden sarkalatos dologban egységfrontot képviselünk a férjemmel, ezért nem küldözgetjük ide-oda a gyereket, hogy a másik szülő vajon mit szól, megengedi-e. Úgyis tudjuk, hogy mit lehet és mit nem. Persze előfordul, hogy olyan szitu van, hogy az egyik vagy másik szülő bizonytalan pl hogy mondjuk belefér-e még egy mese olvasása lefekvés előtt, vagy megkaphatja-e a beígért finomságot pedig nem az egész adag vacsi fogyott el, vagy egyszerűen nem akar egyedül negatív döntést hozni és olyankor megkérdezi a másikat. De ezt azért más dolog, mert egyrészt nem állandó jellegű ami alárendeltséget/döntésképtelenséget stb mutatna, nem csak az egyik fél teszi ezt hanem mindkét szülőnél van rá néha példa, másfelől nem a gyereket szólítja meg a kivitelezéssel hogy ő menjen és kérdezzen, hanem konkrétan a másik szülőt szólítva meg úgymond megbeszélik a gyerek feje felett, hogy mi legyen.

Ismerek olyan családokat, ahol kifejezetten az egyik vagy a másik szülő a főnök és pont úgy van minden, ahogy a példádban is írtad a kérdésben, hogy egyvalaki dönt mindenben. Ezzel a modellel az a probléma, hogy egyrészt nem mindenki alkalmas a szigorú alá-fölérendeltségi viszonyban élésre ami különösen kamaszkorban sok galibát okozhat, másfelől meg az alárendelt szülő könnyen perifériára szorulhat ha erősebb természetű a gyerek, nem fogja maga fölé tartozónak elismerni, vagy az alárendelt szülő eleve nem is harcol majd ezért. És akkor jön a kutyát csóválja a farok effekt, főleg ,ha a Nagyfőnök nincs színen. És hozzátatozik még, hogy ha a gyerek egyéniségéből eredendően erre hajlamos, akkor ő maga is könnyebben válik zsarnokká, hisz azt tapasztalja és arra szocializálódik, hogy egyvalaki irányít...

2012. júl. 10. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
ezt igy nem,de nagyobb dolgokban igen,pl szeretne valamilyen játékot,azt megbeszéljük vele,kérdezze meg apától is és ha ő is azt mondja megvehetjük megvesszük.vagy csak egyszrüen én beszélem meg vele.
2012. júl. 11. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ilyen apróságokban nem szoktuk. Aztán fordult a kocka, mert a férjem elköltözött. Azóta ha jön, akkor bizony sokszor vannak kérdései, hiszen nem ő neveli napi szinten, sok olyan van, amit nem tud. A főnök meg egyértelműen én vagyok. :)

De a nagyobb dolgokat mindig megbeszéljük most is, hiszen ő az apja, azért van beleszólása.

2012. júl. 11. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A nagyobb, komolyabb döntéseket megbeszéljük - de már jó előre, kettesben, így a gyereknek ugyanazt mondjuk. De nem fogom az apjához küldeni egy szelet csoki miatt, ahogy ő se hozzám - ez nem az a kategória szerintem. Ami szabály nálunk, hogy ha az egyikünk valamit mond a gyereknek, akkor a másik nem fogja az ellenkezőjét mondani, vagyis nem beszélünk egymás ellen.

Azt pedig végképp nem vezetjük be, hogy kérdezze meg mindkettőnket külön-külön - így arra is rávezetnénk, hogyan lehet kijátszani a szülőket egymás ellen, az pedig nem túl nyerő.

A gyerekeink napjaik nagyobb részét velem töltik, logikusan, hiszen én vagyok velük itthon. Szép is lenne, ha fel kéne hívni apát telefonon, nézhet-e mesét a gyerek.... :-)))

2012. júl. 11. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem. Nagyrészt én döntök, de azért mert én vagyok itthon velük 80%ban. A nagy dolgokat természetesen megbeszéljük a férjemmel de ez hogy most akkor léphet e kettőt jobbra vagy egyet balra (sarkítok) iszonyú túlzásnak tartom.

Van egy ismerősünk aki erre kifejezetten rámegy hogy a kislánynak és a kisfiúnak is mindig mindent apától kell megkérdeznie ha otthon van apa ha nincs...

Pl. a játszótérre szeretne menni hazafelé és akkor ezt mondja a kislánynak, majd megkérdezzük apát délután és lejöttök együtt...holott a kislány AKKOR OTT szeretne játszózni hiszen ott vannak a kis barátai épp (már ha megengedik szegénynek hogy csak úgy önállóan barátkozzon).

A csajszin is azt látom, hogy direkt erősít rá erre az apa a nagy és erős és ő a főnök a családban dologra.

Nem tudom hogy azért mert ez az ő szükséglete vagy pedig érzi hogy a férjének van ilyen megalomániája...

2012. júl. 11. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem, egyedül is el tudjuk dönteni, mit engedjünk meg. 3,5 év elteltével már kialakult a nevelési stílusunk, a szokásaink, Apa tudja, hogy én mihez ragaszkodom, mit mikor lehet és mikor nem, és én is tudom, neki mik a háklijai. Így aztán egységes álláspontot igyekszünk képviselni, de nincs ebben semmi erőltetett, ez így magától kialakult. Azért amit egyikünk megenged, azt a másik nem szokta visszaszívni vagy ilyesmi, akkor inkább megbeszéljük, hogy legközelebb ne így.


AKi az általad leírtak szerint jár el, az mit csinál, ha apa nincs ott?

2012. júl. 11. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, kivéve a 2.-at, aminek nincs értelme. Nos ez a dolog csak azért merült fel bennem, mert a kislány akiről szó van, egyre inkább kezd az anyukája ellen fordulni, ha valamiért rászól, már rohan az apjához, ő pedig adja alá a lovat. Nekem furcsa ahogy beszél az anyukájával már most, 5 évesen, pedig az anyja mindent megtesz érte, de ilyenkor sem szól rá. Amúgy ha apa otthon van, akkor ilyenekben is, hogy pl. kimehet-e a kertbe a gyerek az a válasz hogy apa mit mondott? Ha apa nincs otthon, akkor egyedül dönt anyuka.
2012. júl. 11. 11:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!