Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » SOS! 1,5 éves vagy valamivel...

SOS! 1,5 éves vagy valamivel idősebb-fiatalabb gyermekeddel voltál már fogorvosnál? Ha igen mire lehet számítani kitört, letört fog esetén? Mit kezd vele a fogorvos, és a gyermek tűri a beavatkozást?

Figyelt kérdés
2012. júl. 11. 11:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Kitört, letört fog esetéén megnézi,hogy hogyan tört. Ha éles esetleg csiszolja... Ha nagyon tört akkor húzza. De előbb mindenikképpen készít egy panoráma rtg- hogy megvannak-e a fogcsírák a helyükön, sérült-e. Mert ha igen nem lesz maradó foga....
2012. júl. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

atyavilág, szegényke!

nekem a lányom 16hósan esett egy nagyot, ömlött a vér, rohantunk a fogdokihoz.

nekem kellett beülni a székbe, és az ölembe venni, egyik kezemmel keresztbe átölelni, hogy a karjait lefogjam, a másikkal a homlokát. Az asszisztens segített, mert bőgtem én is, de azért sikerült.

Ez a felső 2 foga volt a vértől nem látszott, hogy ki is tört-e...felhúzta a felső ajkát, és vizes tamponnal megpacsmagolta, majd kiderült, hogy "csak" megmozdult a fog, és egy kicsi darab letört belőle.

Azt mondta, nincs mit tenni, jegeljük, és 1 hétig minden nap vissza kellett vinni, és vagy kiesik, vagy nem.

nem történt semmi egyenlőre, ez 1 éve volt...de arra számít, hogy állati ijesztően fog kinézni vagy 2-3 hétig, mert az ínye, meg minden befeketedik, belilul, de ez legyen a legkevesebb....jobbulást kívánok!

2012. júl. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Sajnos nekünk kitört a felső 4 foga iszonyúan nagyot esett,ez már 1 hónapja volt.Akkor szombaton mi a patikába rohantunk vele,bár nem vérzett annyira,ott azt mondták hiába vinném semmit nem tudnak csinálni vele.1 felső foga megmaradt,de az is keresztbe van repedve,biztosan idő kérdése és kitörik.Mindenesetre elviszem fogorvoshoz,de nagyon félek,hogyan oldják meg a kicsi lefogását nekem már elég nagy pocakom van és rúgkapálás biztosan lesz,meg visítás...nemtudom,az ölembe,hogyan tudom,majd fogni.Köszönöm a válaszokat,bár most még idegesebb vagyok,mert a patikusnő szerint nem kellett volna vinnem,de azóta is rágódom rajta,hogy mégis.Az ínye nem volt különösebben felduzzadva éppen csak picit és nem volt lila sem,nem is az sérült,inkább a fog maga.
2012. júl. 11. 15:36
 4/6 anonim ***** válasza:

szia, jaaa, hogy a patikus azt mondta, hogy ne vigyétek a fogorvoshoz? Jóóó, de mi van ha vmi szilánk, vagy vmi bent maradt? Vagy most akkor voltatok végül???

jaj, nagyon megértelek, szegénynek állatira fájhatott, Te meg halálra rémültél...

Sztem azért mindenképp meg kell mutatni fogdokinak...reméljük tényleg nem sérültek a maradó fog csírák...de ha mégis, akkor már olyan fejlett a tudomáyn, tuti megvan rá a megoldás...nem, lesz gond...csak szegénykét sajnálom nagyon...

majd írj, hogy mi volt! :-) szió

2012. júl. 12. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Ma elvittem a gyerekorvosunkhoz a kisfiamat,sajnos mi egy kisvárosban lakunk itt nincs kifejezetten gyerekekre szakosodott szakorvos,(még rögeneztetni is utazni kell)

megnézte neki,az ínye nem sérült,csak a fogai törtek le.:(

Ő is azon a véleményen van,hogy mivel nem szilánkosra tört nem muszáj csiszolni,ne kínoztassam a gyereket,csonka lesz a vigyora,de szerencsére tejfog,amit majd levált a csontfoga.Azt mondta,hogy ha nem hagyja (márpediglen biztos nem),akkor esetleg elaltatják a gyerekemet és panorámaröntgennel megnézik,van e fogcsíra sérült-e lehet-e húzni.Ebbe nem mennék bele.Más lenne,ha nagyobb már,vagy csontfog,de,hogy altassák...azt nem.!

2012. júl. 12. 14:21
 6/6 anonim ***** válasza:

szai, aha, értem. Hát igen, egy altatás..jaj, ne, én se csinálnám, csak ha nagyon muszáj...

Hát akkor nincs mit tenni, várjatok..ha esetleg elkezd neki fájni, vagy bármi, akkor úgyis elviszitek majd...de reméljük nem lesz rá szükség...

Minden jót!

ja, amúgy ha Ti majd mentek fogdokihoz vmikor, oda is el lehet vinni sztem, tuti megnézi a felnőtt fogdoki is, csak hogy mégiscsak lássa egy hozzáértő is...

2012. júl. 13. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!