Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Aggódjak a kislányom bokája...

Aggódjak a kislányom bokája miatt, vagy ez még normális?

Figyelt kérdés
Kétéves és befelé fordul kissé a bokája, a lábnyoma egyelőre lúdtalpas. Sokat járkálunk mezítláb, szoktam szólni, hogy pipiskedjen. Vajon már aggódnom kellene, hogy lúdtalpas lesz? Vegyek gyógycipőt, vagy hagyjuk magától fejlődni?

2012. júl. 11. 16:53
 1/3 anonim ***** válasza:
35%
Ha tényleg aggódnál a lányod egészsége miatt, akkor nem itt kérdeznél, hanem elvinnéd az ortopédiára egy gyors kivizsgálásra!
2012. júl. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ebben a korban még alakul a boltozat.Nem mindegy hol jár mezítláb,a sima felület ártalmas lehet.Ha aggódsz akkor mutasd meg orvosnak,én elvittem a kicsit is mert a nagyobbnak van veleszületett problémája.1 évesen voltunk,azt mondta 3 évesen megnézi újra,amúgy nincs baja.Ha szükség van gyógycipőre az orvos majd mondani fogja.Ami még jót tesz,az a lábtorna amit játékosan tudsz neki csinálni.Minden nap pár perc,sokat tehetsz érte.
2012. júl. 11. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Már többször válaszoltam ilyen jellegű kérdésre ha olvastad lehet ismerős lesz. Az én fiam két éves múlt szintén befelé fordul a bokája, nem vészes de engem zavart. Elvittem ortopédiára ott a doki azt javasolta vegyek neki szupinált cipőt, pár márkát is mondott pl: salus, szamos, leo, én a salus mellett döntöttem. Azt is mondta, hogy ebben a korban azért még nem kell aggódni annyira de a cipőt vagy szandit otthon is hordja a lakásban ne csak az utcán. A talpbetétet kifejezetten nem javasolta. Majd 3évesen kell visszavinnem újra. Lehet otthon lábtornáztatni is azt is elmondta hogy kell, de ez ráér 3éves kora után ha addig nem javul. Különben nálunk látványos a javulás. Ettől függetlenül én a Te helyedben elvinném dokihoz, mert nem biztos, hogy amiket én leírtam az jó a Te lányodnak is.
2012. júl. 11. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!