Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3éves kislányom nem hajlandó...

Adri baba kérdése:

3éves kislányom nem hajlandó hónapok ota normális ételt venni a szájához csak a kakaó chips udito. SOS?

Figyelt kérdés
Sajnos közre játszott az is amikor mással volt nagyszülök stb ugye ott mindent ki lehet harcolni. Ma elkezdtem elvenni a chipset nincs kakao sem de a kaját eltolja reménykedem benne ha éhes eszik. Valami jó tanács?
2012. júl. 12. 11:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
ezeket kidobnám már MOST a kukába s csak rendes kajt adnék ha eszi eszi ha ne akkor megezsi ha megéhezik!
2012. júl. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
hát én is igy gondolom ha éhes eszik!
2012. júl. 12. 11:19
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem válogatósak a lányaim, de amíg nem eszik meg a rendes ételt, addig szó sem lehet, hogy bármilyen desszertet kapjanak. Szerintem mondd meg neki, ha megeszi az egész pl. vajas kenyeret paprikával, akkor kaphat utána valami finomságot, de csak kicsit adjál. Így talán szépen lassan visszaszokik a régi kerékvágásba. Ha nem eszi meg a rendes ételt, akkor nincs desszert, legfeljebb éhes marad, majd eszik a következő étkezésnél.
2012. júl. 12. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Jó tanácsom nincs,viszont KITARTÁS! Nem lesz egyszerű menet..de ne aggodj nem fog éhen halni dacból:)

Adj neki gyümit,üditő helyett frissenfacsart narancslevet,vagy bármit amit gondolsz(persze frisset nem boltit)..mégsem cukrozott üditő de jó izűek a gyümilevek!

2012. júl. 12. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen egyet ertek az elottem szoloval. ehes lesz elobb-utobb....Mindent kidobalni ha nem latja, nem kell neki. Mindeig arra gondolok, hogy cukros udito meg a chips az olyan mint a legalis drog! Reggel vajaskenyer meg paradicsom, uborka....csak elkezd enni! Nem kell neki konyorogni, hogy egyen! Ele rakod es probald elvinni a figyelmet masfele...beszelgetni errol-arrol
2012. júl. 12. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Én nem értem, hogy hogy alakulhat ez ki, mert az egy dolog, hogy a nagyszülők egészségtelen cuccokkal tömik, ez nálunk is előfordul, de attól még a gyerekeim tudják, hogy otthon mit lehet, és a nagyinál meg mást. Eszébe nem jutna itthon chipset kérni (főleg hogy nincs is).


Na mindegy. 3 évesen már elég nagy ahhoz, hogy megbeszéld vele. De ne evls időben próbáld megbeszélni, hanem egy másik alkalommal, amikor épp nem az evés a téma. Hogy eddig ilyen dolgokat evett, de ez nem jó a pocijának, és mostantól ez meg ez lesz. Stb.

2012. júl. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Kakaó egyszer-egyszer oké, chips helyett csinálj neki sajtchips-et -imádni fogja- üdítőnek meg 100%-os gyümölcslevet engedj fel vízzel vagy szénsavas ásványvízzel és töltsd bele az üdítős üvegébe.
2012. júl. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm lányok kitartás az van bőven mindent azért teszek hogy neki jó legyen,remélem hamarosan megérti,de neki is sokkal jobb lesz mert már kakilni sem tud normálisan ..ugyhogy abban a pillanatban voltam ugy h kész vége ha sir is nincs az a sok szemét!
2012. júl. 12. 12:04
 9/14 anonim ***** válasza:

hónapok óta? Jézus, ez tényleg durva!

nem az játszott közre, hogy a nagyszülők adnak neki! az, hogy ezután te adtál neki, ezen változtass!

enyém is minden finomsáégot kap a nagyszülőktől, de itthon nincs nasi, ezt tudja, így nincs is nyekergés meg sztrájk.

ezt tisztázd vele, pár nap biztos húzós lesz, de tarts ki! kakaót kaphat este, esetleg reggel, de ennyi :)

mondjuk is átmenetet csinálhatsz, hogy rántotthúshoz sültkrumplit csinálsz, lehet azt megenné, gyümölcslevest, az meg a üdítőhöz hasonlít :)

de tényleg legyél következetes most már, mert ez nagyon egészségtelen, ebből tényleg nagy bajok lehetnek ha nem változtatsz

2012. júl. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

reménykedem mert csináltam neki enni eltolta otthagyta de miutan látta h mást nem kap evett belőle ...remélem helyreáll pár hét mulva ..

Igazad van nekem is van benne szerepem de sokszor akartam már változtatni de az apukája csak adott neki mást igy nem jutottunk sehova..most kihasználom h egész nap dolgozik és én irányitok!

2012. júl. 12. 14:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!