Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3éves kislányom nem hajlandó...

Adri baba kérdése:

3éves kislányom nem hajlandó hónapok ota normális ételt venni a szájához csak a kakaó chips udito. SOS?

Figyelt kérdés
Sajnos közre játszott az is amikor mással volt nagyszülök stb ugye ott mindent ki lehet harcolni. Ma elkezdtem elvenni a chipset nincs kakao sem de a kaját eltolja reménykedem benne ha éhes eszik. Valami jó tanács?
2012. júl. 12. 11:08
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Egyrészt igen, elvenni és normális kaját elé rakni. Ha éhes lesz, meg fogja enni, még ha ki is hagy pár étkezést. A nagyszülők meg olyat kapnának tőlem, amit nem tesznek zsebre! Mondjuk én nagyon szigorúan veszem az étkezéseket (a család minden tagjánál, gyakoriság, mennyiség és minőség szempontjából is). Ez az egészséges élet alapja a mozgás mellett. Én nem engedném, hogy minden szeméttel tömjék a nagyszülők a gyerekem , csak azért, hogy bevágódjanak. Megkockáztatom, hogy közölném, hogy ha még egyszer ilyet látok, nem megyünk többé! Akkor komolyan vennék! szerintem ez nem játék! (Én beteg lettem a helytelen táplálkozástól, több 10 kilót kellett leadnom és a mai napig küzdök. Nekimegyek bárkinek, aki ebbe az irányba akarja terelni a gyermekem életét! Az fix!)
2012. júl. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Teljes mértékben igazad van!Köszönöm a válaszokat a sajtos chips is megtette a hatását szivesen megeszi persze csak 4 dbot kapott belole az sem vol nagy és megsem a zacskos szemét!:)

probálom szinesebbé tenni az étkezéseket hogy valoban kedvet kapjon hozzá

2012. júl. 12. 15:01
 13/14 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is azonnal rákattan(na) ezekre a dolgokra, így nagyon kell figyelnem.


A chipset azonnal kiiktatnám, de kiskapuk és alkudozások nélkül. Nagylány már, mutass neki csúnya fogsorokat, keress a gugliban, hátha ez meggyőzi, ha mégsem, akkor marad a "te vagy az erősebb" módszer, egyszerűen ne adj, de sose engedj!


Kakaó már nehezebb, csökkentsd a tejben a kakaótartalmat szépen fokozatosan és mond meg, hogy csak naponta egyszer van. Üdítőt szintén fokozatosan higítanám. a 4 évesemnek épp a minap fájdult meg a hasa (tök más miatt, kaja után trambulinozott) és nagyon szenvedett, azt mondtam, hogy ez azért van, mert délután megivott egy teljes 3 decis kubut. Azóta csak vizet hajlandó inni. Gonosz vagyok :)


Ha éhes lesz, tényleg enni fog, de ha nasival és innivalóval emelkedett a vércukra, akkor sosem lesz éhes. Persze nem spenótot kell elétenni, mert az enyém ilyenkor inkább elájul az éhségtól, semhogy egyen, hanem próbálkozz tésztával, az szokták szeretni! Először sajtos, aztán túrós-tejfölös, utána már megy a paradicsommal, majd brokkolival stb, szokja a normális ízeket is. Csinálj neki rizst rántott husival, az is tuti befutó álatlában, ha azt megeszik akkor cifrázhatott kis párolt répakarikákkal.


Nekünk még bejött, hogy bevonom a főzésbe, felvágok, répát, brokkolt, karfiot, vagy mehet bele bármilyen zöldség, ő teszi bele a fazékba, kis kancsóval önti rá a vizet, együtt fűszerezzük, megfőzöm, a harmadát összeturmixolom tejszínnel, visszaöntöm megforralom és kész is. Zöldséget így könnyebben beléjük lehet juttatni.


Szoktunk együtt muffint sütni, kevés cukorral, fele liszt-felezabpehely, mindent ő tesz bele, keveri, belereszelünk almát, cukkinit és pici tortabevonós csokit beletörünk, nagyon szereti!


Az én kisfiam iszonyat válogatós, nagyon rafkosnak kell lenni sajnos :)


Jó móka szokott lenni, hogy kenyeret pirítok, hosszú csíkokra vágom és kefírbe mártogatva megeszi.

2012. júl. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
Chipset szórd be csilivel, kakaóba üdítőbe rakjál erőspistát, 20%os ecetet... Nagyszülőktől se fogadja el hamarosan...
2023. febr. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!