Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ismertek zseni, vagy kiemelked...

Ismertek zseni, vagy kiemelkedően intelligens kisgyereket?

Figyelt kérdés
Miben nyilvánul meg a "zsenisége"? Voltak jelei már pici korában is?
2012. júl. 13. 14:06
 1/9 anonim ***** válasza:
76%

Egyik utcabeli kis srác 4-5 éves kora óta olyan szinten vágja a matematikát, hogy a szavam eláll. Anyukája állítása szerint,soha nem tanította kifejezetten rá, csak a kérdéseire válaszolt,és legnagyobb megdöbbenésére valamilyen módon rájött a gyerkőc a dolgok miértjére.


Nem tudom, hogy ilyen dolgokra gondoltál-e de számomra zseni a fiúcska.

2012. júl. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
62%

mi voltunk mindenfele a fiammal mert mindent borzasztó korán csinált, viszont nem akart beszélni.

egyik helyen azt mondták tuti zseni, másik helyen felmerült az autizmus mert annyira okos, én remélem semmi ilyen nincs csak még nagyon fogékony az agya :)

2 évesen megcsinálta a felméréseken a 4-5 éveseknek való feladatokat hibátlanul, ismerte a színeket, ellentétpárokat, akkor már rég kirakózott, egy évesen már legozott mint a nagyok de mondjuk a legijesztőbb az (volt), hogy 2 évesen az összes utcán megtalálható autó márkáját, típusát tudta. kivétel nélkül mindegyikre mondta, hogy mi és milyen, pl. kék opel astra combi...

de más ilyen furcsasága is volt-van :)

még kicsi ahhoz, hogy bármit lehessen mondani, ősszel mennünk kell még egy felmérésre, de most már egyre inkább kezd hasonlítani a kortársaira :)


miért kérdezed?

2012. júl. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%
Igen, kiemelkedően intelligens, nem zseni. Nagyon korán tudott mindent, nagyon hamar értelmes kérdéseket tett fel, érdeklődő volt, 5 évesen magától megtanult olvasni, iskolában tovább folytatta az eredményes szereplést, minden otthoni külön tanulás nélkül. Minden érdekli, gyors a felfogása, korához képest mindig okosabb volt. Viszont a kézügyessége nem olyan jó, sportokban nagyon szuper. Ez az "értelmesség" viszont rányomta a bélyegét a kortárs kapcsolatokra, kevés igazi barátja van, mert nem nagyon tudott kivel beszélgetni az osztályban. Amúgy könnyen barátkozik, de meg kellett tanulnia, hogy mindenkivel más szinten kell beszélgetni. Hozzáteszem, nem vittem baba angolra, babaúszásra, fejlesztésre, nem csináltam belőle versenylovat. Egyszerűen sokat kellett vele foglalkozni, nem szeretett egyedül lenni, vittük magunkkal mindenhová, igényelte a beszélgetést, ismereteket. TV-t is nézhetett, persze felügyelet mellett. :)
2012. júl. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
77%

Állítólag én kisgyerekként csodaszámba mentem, intelligens és rendkívül okos voltam. Nem részletezem, de 1,5 évesen egyszeri hallás után visszamondtam 2-3 versszakos gyerekdalokat, és én is írtam, olvastam és számoltam, jóval iskola előtt mindenféle külön tanítás nélkül.... Van diplomám, rendben van az életem, de nem lettem zseni, az IQ-m átlagos. a hátrány, hogy és végig unatkoztam az alsó tagozatot, aztán pedig összeértünk a többiekkel.

Szóval én kételkedem a korai jelekben. Szerintem inkább a gyerekek eltérő fejlődési üteme hozza a különbségeket.

2012. júl. 13. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Köszönöm, ez biztos fáj annak, akinek nem ilyen gyereke! :)
2012. júl. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Mindegyik hasznos volt, nem is értem ezeket a lepontozgatásból sportot űző agyatlanokat. Mindegy. Írjatok még, kíváncsi vagyok.
2012. júl. 14. 13:35
 7/9 A kérdező kommentje:
Nekem két fiam van, a kicsi még csak 7 hónapos. A nagy 3 éves lesz szeptemberben, nem zseni,de nagyon értelmes fiúcska szerintem. Ő is rendkívül kíváncsi, egyfolytában kérdez. Régóta ismeri a színeket, formákat,sok betűt, autómárkát, közlekedési táblákat, ügyesen kirakózik. Én meg beszédes vagyok és szeretek foglalkozni vele. Már most látszik, hogy nem rám ütött, mert ügyesen számol.:) Nem memóriából, hanem elé rakok dolgokat, és megmondja, hogy hány darab. Kb 5-ig tudja megmondani, de úgy is, hogy ha leveszek belőle vagy hozzáadok, akkor is megmondja, hogy mennyi maradt, mennyi lett.
2012. júl. 14. 13:41
 8/9 anonim ***** válasza:

Én 4 évesen egyszer csak elkezdtem felolvasni a tv újságot.

Volt döbbenet rendesen :D

Oviba mikor mentem és voltak ezek az olvasási gyakorlatok, akkor én tök jól tudtam és már rám szóltak hogy lassítsak...:D

De az "R" betűt azóta se tudom normálisan kimondani :D

19/L

2012. aug. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

4 évesen folyékonyan olvastam én is, imádtam is. Kiköveteltem, hogy mondja meg nekem anyám, hogy melyik betű micsoda, és pár hónap alatt folyékonyra vittem. Egy évvel később már írtam is. Két éve országos nyelvtan verseny 7. lettem. Matekból átlagos szintet ütöttem meg egészen általános iskola végéig, aztán gimibe kerültem... még amit értettem volna sem foglalkoztam vele, megutáltam.

A minap meglepődtem saját magamon: 4 éve nem volt matek órám normális (szakmunkás...inkább nem magyarázom), simán megoldottam egy kétismeretlenes egyenletet. Először ránéztem és elsírtam magam (szó szerint), aztán csak bambultam rá, kattant valami és megoldottam... Lehet kicsit visszatérek a matekhoz, mert nagyon sokáig imádtam, csak a rossz tapasztalat utáltatta meg velem.

124-es IQ-m van,(15-ös szóráson), tök átlagos vagyok. (ezzel szemben az EQ-m a béka segge alatt) De valamiért elég ez ahhoz, hogy antiszoc legyek és depressziós...Néha jó lenne hülyének és butának lenni, komolyan.

19L

2012. aug. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!