Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány éves kortól lehet egy...

Hány éves kortól lehet egy gyereket beíratni úszásoktatásra?

Figyelt kérdés
2012. júl. 15. 13:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Általában 4 éves kortól vállalják (amikor már viszonylag önálló).Mivel mi 3 hónapos korától vittük,nem akartuk,hogy 1 év kiessen(a babaúszás 3hóstól-3 éves korig van),így kajtattunk egy ideig,amíg elvállalták.Szerencsére bp.-iek vagyunk,sikerült megoldanunk(bár 3 kerületnyit kell kocsikáznunk).
2012. júl. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én 3 évesen tanultam meg a bp-i spartacus uszodában. Nem tudom, hogy most még ugyanígy vállalnak-e kisgyerekeket, de akkor még lehetett.
2012. júl. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
3 éves korig van babaúszás? 2 éves korú gyerekek mit csinálnak ott? Köszi mindkettőtöknek a választ!
2012. júl. 16. 00:24
 4/11 anonim ***** válasza:
67%
mi 4 hónapos korától visszük, most 2és fél éves, és olyan vízbiztonsága van, ami behozhatatlan, ha valaki 3 éves kortól viszi. Ilyenkor még ugyanis "emlékeznek" a magzatvízre, és be tudják zárni az orr-járatokat automatikusan, amit későbbre már elfelejtenek, ha nincs ez a képességük "karbantartva". Tehát minél előbb. Mi a BVSCbe járunk babauszira.
2012. júl. 16. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az első vagyok:hogy mit csinálnak a 2 évesek?Merülnek,megtanulnak feljönni,biztonsággal eljutni A-ból B-be,tanulják a vízen lebegést,a karcsapásokat kezdik elsajátítani,stb.Nálunk 2 részre volt osztva a csoport,a kezdőkre és haladókra.És ahogy a 4. válaszoló írta:olyan szintű vízbiztonságot kapnak,amit nem lehet csak úgy elsajátítani.A mi kisfiunk tavaly,3 évesen beugrott az 1.80-as vízbe,előtte megnézte az én,és az apja pozícióját(persze mi is a vízben voltunk),és úgy indult el,hogy ahhoz a szülőhöz ment,aki közelebb volt hozzá(természetesen a víz alatt,nyitott szemmel).Egyszóval ő nem fog megijedni ha vízbe esik,nem kezd rúgkapálni.Különben azt is tanulták,hogy mit tegyenek vízbeeséskor(ezt a medence széléről bebukva sajátították el)
2012. júl. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Mi is jártunk babaúszásra. Addig hordtuk, amíg nem tanult meg merülni és már nem fél a víztől. Azóta unalmas a babaúszás, mindig jönnek újak és nem halad a csoport. Így már nem járunk. Annyira nem fél a víztől, hogy belemegy a legnagyobb vízbe is, és búvárkodik. Most 15 hónapos, most voltunk a Balatonon, egyfolytában a vízben akar lenni, merülni szeretne, nem méri fel a mélységet. Annyira féltem, szeretném, ha megtanulna minél előbb úszni! Tudom, hogy még korai, csak érdeklődtem, hogy mikortól van úszásoktatás. Köszi mindenkinek!
2012. júl. 17. 14:35
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Az 1. és 5. vagyok:én a helyedben-természetesen felügyelettel-engedtem volna,hogy merüljön.Mi is engedtük,amikor 17 hós volt,és Egyiptomban voltunk.El is nevezték vízibolhának...abban a felállásban amit írtál,érthető,hogy nem viszitek,mert unatkozik(és nem mellesleg pénzkidobás).Nálunk ez nagyon jól volt megoldva.Az a baj,ha most tejesen abbahagyjátok,el fogja felejteni a dolgokat.Esetleg nem tudnátok heti-2 heti rendszerességgel Ti úsztatni?Azokat a feladatokat,gyakorlatokat csináltatni vele,ami eddig is volt?Mi ezt a módszert nyáron alkalmaztuk,amikor szünet volt.Most szerencsére van úszótábor(4100 ft/nap),így hetente 1x visszük is(ez egy teljes nap,8-16-ig,reggeli-tízórai-ebéd-uzsi,a kicsik alszanak is,délelőtt 2 oktatóóra,délután pancsi).Egész héten vihetnénk,de az nagyon sok lenne,hiszen még csak 4 éves.
2012. júl. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Egyesületektől függ. Van, ahol 3, van, ahol 4, van ahol csak 5 éves a hivatalos alsó korhatár. Ahol van babaúszás is, ott általában rugalmasabbak, és minden attól függ, hány fős a csoport, mekkora az átlag életkor. (Egy zömmel 6 évesekből álló csoportban nehéz egy 3 évest együtt kezelni, akinek talán rendesen le sem ér a lába.)

Az egyik fiam 3 évesen kezdte az 5 éves bátyjával, de jobban haladt, mint a nagyok, és így nem kekeckedtek, pedig hivatalosan 5 év 110 cm volt a minimum.

2012. júl. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ajánlom figyelmedbe a Mindannyian a víz gyermekei vagyunk c. könyvet.

Ebben szó van arról, hogy már csecsemőket is lehet oktatni. A búvárreflexük még működik, ez azt jelenti, hogy ha víz alá kerülnek, ösztönösen visszatartják a levegőt, nem pánikoznak, stb.

Régen az Almássy téri Szabadidő központban lévő medencében volt is ilyen oktatás.

2012. júl. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
én a 4/9es vagyok... ma is voltunk babaúszni, és próbáltam a te szemeddel nézni a gyerkőcöket. Hangsúlyozom, hogy mi a BVSCbe járunk, és most 2ésfél évesen igenis úszó gyakorlatokat ccsinálnak.Sztem ennél többet nem is lehet egy ekkora gyereket erőltetni, mert megúnja. A játék mellett kar és lábtempókat tanulnak, "fejeseket" ugranak a vízbe, deszkával úsznak stb...Sztem bármilyen egyesülethez vinnéd, ott sem tanítanának neki többet. Ami a játékot illeti, legalább vízi játék....:-)
2012. júl. 19. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!