Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisgyereknek harcias játékok?

Kisgyereknek harcias játékok?

Figyelt kérdés
Mi a véleményetek arról, hogy egy kisgyereknek vesznek a szülei játékpuskát, játszik-e katonai, harcias játékokat? Sokan agresszívnek tartják és megtiltják, hogy játsszon ilyeneket, ez helyén van? Vagy egy fiú gyereknek mégiscsak ilyenekkel kell játszania? Anyukák, ti hogy viszonyultok ehhez a dologhoz?
2012. júl. 16. 12:27
 1/7 anonim ***** válasza:

2,5 éves a fiam, vizipisztolya van, és karambolosat meg hajóelsüllyesztőset szoktak az apukájával játszani.

A lovagi játékok, később a stratégiai katonásdi szerintem inkább a logikus gondolkodásről szól, mint az agresszióról.

Egyéb fegyvereknek (kard, élethű pisztoly stb.) abszolút nem vagyok híve.

2012. júl. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2012. júl. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az én két éves fiamnak van egy pisztolya, de csak azért mert benéztem, azt hittem vizi pisztoly :-( Világít, hangot ad, igazából tetszik neki, de azt következetesen nem tanítottuk meg neki, hogyan kell tartani, másra ráfogni. Neki ez csak egy zenélő, villogó játék kütyű, és ennyi elég. Nem vagyok híve a harci játékoknak, egyetértek az elsővel. Igazából eljön az idő a fiúk életében, mikor igénylik ezeket, de az akkor már olyan legyen, amelynél az eszét kell inkább használnia. Férjemnek gyerekkorában volt egy Playmobil lovagi kastélya, azzal lehetett harcolni, de fejlesztette a kreativitását a vár felépítése során. Nagyobbaknál ez belefér, de nem tetszik, mikor kisiskolások halomra ölik egymást a játékpuskáikkal.
2012. júl. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én teljesen elleneztem, nem szeretem a játék puskát, pisztolyt. A fiam már 4 éves. A TV-ből lát lövöldözős jeleneteket, és hát valamiért tetszik Neki. El is kezdett utána érdeklődni. Nincs itthon "fegyvere", viszont az apja festékszórós és mosós pisztolyát használja pisztolynak és puskának. A kertben pedig a nagynyomású mosót használja puskának (víz nélkül).

Apukámnak volt légpuskája, és engem egész kis koromban megtanított vele bánni. Tudtam, tudom, hogy nagyon komoly dolog egy akármilyen fegyver, és még játékból sem tartjuk másik ember felé. A hideg ráz, és az őrületbe tudnak kergetni, ha akár egy játék pisztollyal hadonászik valaki, pláne egy játszótéren egy kisgyerek (annak ellenére, hogy tudom, hogy csak műanyag játék). Sajnos apukám már nem él, hogy a gyermekeimet (két fiú) megtanítsa ugyan olyan figyelemmel és tisztelettel, gondoskodással, felelősséggel használni puskát, pisztolyt, mint engem gyermek koromban. Ezért is gondoltam rá, pont a napokban, hogy keresek egy lőteret, ahol "felvilágosítanák" a fiamat a fegyver használatával kapcsolatban. Meg gondolom, ha más mondja el, hogy mit szabad és mit nem, akkor jobban tudatosul a fiamban, mintha én tenném. Ha pedig nagyobb lesz (most 4 éves lesz), akkor szeretném, ha járna lőni is. Amilyen korán lehet, el is viszem. Én is jártam, csak hobbinak egy ideig.

2012. júl. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Igaza van az utolsónak. én is borzongok,ha egy gyerekkezében fegyvert látok, még ha az műanyag is.

Viszont csak a fantázia szab határt annak, hogy mi mindenből lehet fegyver. A közösség ereje szempontjából teljesen eltiltani nem lehet ezektől a játékoktól.

2012. júl. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem van egy 4 éves kis mimóza légynek sem ártó kisfiam. Soha senkit semmit nem bánt, félénk, soha eszébe sem jutott pisztolyt kérni, bár nem is látott sehol. Aztán elkezdte az ovit és pár hónap múlva azzal jött haza, hogy szeretne egy puskát, mert az oviban barátkozik egy kisfiúval, akinek van és az oviban is mindig együtt éítenek legóból puskákat.

Nem engedtem, engedem egyenlőre, tényleg olyan morbid lenne, termézetesen fogalma nincs róla, hogy mi az csak annyit tud, hogy lövöldözni lehet vele, de azt már nem, hogy ezzel másnak sérülést lehet okozni.

Így aztán itthon épít legóból vagy bármi másból magának puskát :S


Tudom, hogy a fiúknál ez szinte elkerülhetetlen, de szörnyen érzem magam, amikor a legopuskát az öccsére irányítja és lövés hangot ad ki :((( (egyébként imádják egymást, de mégis)

2012. júl. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen normális. A fiúk érdeklődnek a fegyverek iránt. Amint lehet kap kardot és játékpisztolyt is a fiam. Addig meg lődöz amivel csak tud.

Van a családban aki tiltotta az ilyen játékokat, semmit nem ért vele. Most 6 évesen tank rajongó lett...

Van ami elkerülhetetlen.

2012. júl. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!