Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2éves lányom nagyon hisztis....

2éves lányom nagyon hisztis. Milyen módszerek váltak be neked hiszti ellen?

Figyelt kérdés
Ha vmit akar akkor mindig hisztizik, de nagyon kitartó... Már szinte sehova sem merek menni vele, mert a boltban is hisztizik, az utcán... már néha én sem birom.
2012. júl. 17. 11:59
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

ezt valószínűleg ti rontottátok el azzal,hogy mindent megadtatok neki ezelőtt. félre ne érts, nyilván egy szülő ezt teszi meg a gyerekéért!! mielőtt a szívedre veszed,nem bántani akartalak vele.

nekem a fiam nem hisztis,inkább durcás, sokszor az se egyszerűbb,mert olyankor aztán semmit nem lehet vele kezdeni... türelmesebb típus vagyok,de amikor már nagyon eldurran az agyam,rá szoktam szólni kicsit keményebben (soha de soha nem csapok a kezére vagy a fenekére vagy akármi,inkább törném el a kezem,ha ezt megtenném). Olyankor megfogod a kis kezét,belenézel a szemébe,és szép nyugodtan elmagyarázod neki,mi a helyzet. nekem ez használni szokott.

2012. júl. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
én is próbálam, de nem segít. Rám se hederít olyankor, csak bömböl....
2012. júl. 17. 12:11
 3/7 anonim ***** válasza:

Kedves első!

Ez nem minden gyereknél van úgy mint nálatok.

Az én lányom is 27 hónapos de olyan hisztis hogy majd szétdurran az agyvelőm, nap végére már hulla vagyok.

Nem hiszem hogy el lenne kényeztetve a lányom, hisz nincs megengedve neki minden.

A boltban sem azért hisztizik mert kell neki valami, hanem csak úgy alapból.

Sajnos ez a dackorszak, egyszercsak vége lesz.

Ja, és hiába ülök le vele beszélni hogy nem szabad , akkor csak üvölt.

Tegnap például a slagot akarta kirángatni a kezemből, hiába kértem szépen hogy hagyja abba, ugyanúgy csinálta tovább.

2012. júl. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nálunk az vált be, hogy amikor a lányom hisztizik egyszerűen nem figyelek rá. Előbb-utóbb abbahagyja, mert rájön hogy nincs "közönség".
2012. júl. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Amikor elkezdte csinálni a lányom, akkor nekem ezek váltak be:

- nem figyelek rá míg hisztizik (valami tök mást csinálok)

- ha lenyugszik, elmagyarázom neki, hogy mi nem tetszett, mit csináljon másképp, és normális helyzetben nagy figyelmet kap, hogy érezze nem csak hisztivel lehet a figyelmemet felhívni

- ha olyan helyen voltunk, ahol ciki a hiszti, ott arrébb vittem őt (kvázi kirángatva az adott hiszti-helyzetből őt, ez már jól hatott rá), elég határozottan megfogva a kezét, és elmondtam neki, hogy itt ennek most nincs helye (mérgesen és határozottan), ezzel próbáltam együttérzésre tanítani (hogy anyának ez milyen rosszul is esik).

- ha nyávogós hisztit vet be (ez olyan unaloműző hiszti), akkor egyszerűen beküldöm a szobájába, mondom neki, hogy ha lenyugszik jöjjön ki (ha ordítva akar kijönni, visszaküldöm, ha lenyugodott, akkor szeretettel várom őt, és elkezdünk játszani vagy beszélgetni)


Extra durva, földön hempergős, bolt közepén vergődős hisztije soha nem volt. Visszafordítani a helyzetet már nem ilyen könnyű, de biztos vagyok benne, hogy ha határozott és következetes vagy, akkor lesz eredménye.

2012. júl. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A boltos hisztire nekunk az valt be, hogy mielott bemegyunk a boltba, megmondom neki, hogy kap valami nagyon tutit, amit o valaszthat ki, de csak EGY dolog lehet az. Ez egesz bolt alatt lekoti, h mit is valsszon :-) masreszt ha megvan, akkor addig azt fogja amig ki nem fizetjuk, es csondbe van. Van mikor mondja, h ker mast is, de nem engedek, akkor esetleg cserelhet, de egy vmi lehet csak az ove. A tobbi hisztire vagy bekuldom en is a szobajaba, vagy az utcan otthagyom vergodni, elbujok, onnan figyelem :-) es akkor rajon, h anya nincs meg, akkor elobujok, odafut es megbeszeljuk a dolgokat. Ket es fel eves fiucska amugy.
2012. júl. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Az én kisfiam is elképesztő hisztiket tud levágni, ő is két éves. Amire rájöttem nála eddig, hogy azzal nem érek el semmit, ha a tekintélyemet vetem latba. A szigorú rászólás nála nem ér semmit, sőt, inkább olaj a tűzre.

A boltos hisztire nem nagyon tudok mit mondani, nálunk az nem jellemző. Annál inkább az, ha pl. az utcán lát valami érdekeset, akkor azt a világért sem akarja otthagyni. Ilyenkor egy darabig hagyom, hogy nézegesse, aztán elköszönünk az illető tárgytól. Már magától mondja, hogy pápá autó!, szia virág! Vagy az is hatni szokott, ha elmondom, milyen érdekes dolog vár még rá, például: Na gyere, megyünk a boltba, és kapsz Túró Rudit, vagy Gyere, nézzük meg, ott van-e a megállóban a busz. Őt az ilyesmi érdekli.

A játszótérről azzal csalom haza, hogy elmondom, mi lesz az ebéd. Ha ez nem használ, elmondom, hogy a többi gyerek is megy ebédelni. Ez nagyon lelkesíti, hazafele úton végig mondogatni szokta, hogy "Peti is ebédel, Szabi is ebédel."

Ezek persze csak példák, nem biztos, hogy nálatok pont ezek válnak be, a lényeg inkább az, hogy ne legyőzni akard a kislányodat, hanem rávenni az együttműködésre. És ne érezd magad rossz anyának emiatt, többé-kevésbé minden gyerek átesik ezen.

2012. júl. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!