Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Erre varrjál gombot! Ovis...

Erre varrjál gombot! Ovis kirándulás ad hoc jelleggel?

Figyelt kérdés

Idegrohamot kaptam ma reggel 7 órai kezdettel. Viszem a gyereket oviba, látom, ki van írva, hogy MA kirándulni megyünk a Margit-szigetre. ?!?!?!?!!?


Rajtam kívül minden szülő tudta, csak kizárólag nekem felejtettek el szólni a délutánosok tegnap, jellemző, ilyen az én formám. Regnap még semmi nem volt kiírva (hiszen ma ez állt a cetlin: MA, július 18-án kirándulni megyünk).


Többszörösen súlyos problémám van a dologgal.


- Haza kellett mennem uzsiért, hátizsákért, de ha elkések a melóból, az legyen az én bajom, ez a legkevesebb.

- A gyereket nem tudtam felkészíteni (3 éves), hogy hogyan viselkedjen, milyen lesz a kirándulás, hogy párban kell közlekedni stb.

- Alig aludt a kislány az éjjel, nem tudom, mi lesz vele egész nap, ugyanis:

- Délután kettőkor jönnek vissza, ezek szerint ott ebédelnek, gondolom uzsicsomagot, de mi lesz az alvással?!?!?!!? Éjjel is alig aludt és ő MINDENNAP alszik délután, szüksége van rá, és nem ő az egyetlen kicsi a csoportban! (Összevoont csoport van, meg amúgy is vegyes.)

- Végül: semmit nem írtam alá, hogy vihetik a gyereket!!


Légys szíves erre varrjál gombot! Mondd, hogy melyikünk a nem normális, én vagy a rendszer??


Utólag mág leesett pár dolog, pl meg kellett volna kérdeznem az alvás-dolgot, vagy mérlegelnem, hogy hazaviszem a gyereket, nem dacból, hanem a fentiek miatt, bár akkor akaratlanul őt is büntettem volna, így remélhetőleg csak nekem lesz bajom, amennyiben beleöregszem az idegeskedésbe. Legszívesebben kimennék utánuk a Margit-szigetre!!! Hogy lássam, minden rendben!!



2012. júl. 18. 09:03
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%
Egy ilyen eseményről szólniuk kellett volna már napokkal előtte. Főleg ha ilyen kicsi (3 éves) gyereket is visznek magukkal. Egyértelműen ők tolták el a dolgot.
2012. júl. 18. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
67%
Ja, és mostmár ne emészd magad rajta, csak magaddal tolsz ki. Ha baj lenne, úgyis telefonálnának. Gondolj arra, milyen jól érzi magát a gyereked.
2012. júl. 18. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:

Már ne haragudjatok, de ilyen egy kontár társaságot! Tutira nem ma és nem is tegnap találták ki a kirándulást! HIszen kellett a busz, az elemózsia, nyilván nem az egyébként ebédre szánt kelkáposztafőzeléket vagy hasonlót viszik magukkal. Hozzáteszem, ha mondjuk kitették volna, hogy mi lesz a héten az ebéd, abból legalább feltűnt volna, hogy mára hideg ebéd lesz, és elgondolkodtam volna, hogy miért is?


Amúgy igazad van és elnézést a stílusért, de mindjárt felrobbanok!

2012. júl. 18. 09:11
 4/34 anonim ***** válasza:
100%
eu durva nem egy nappal elötte kell szolni hanem 1 héttel elöbb nem csodálom hogy kiborltál és most hol a ygerek? mész dolgozni? vagy mi lesz igy most
2012. júl. 18. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
79%

Miért igényel egy margitszigeti kirándulás extra előkészületeket?

Miért kéne a gyereket erre "felkészíteni"? Ott lesznek az óvónők, nekik nem ez a dolguk? Majd elmondják a szabályokat, és figyelnek rájuk.

Gondolom, hogy enni is adnak nekik, és nyilván hátizsák nélkül is túl lehetett volna élni azt a - kisgyerekek esetében feltételezem - maximum 2-3 órát.


Nincs még gyerekem, igazából nem is biztos, hogy lesz, szóval nem bántásból írom, de tényleg érdekel, hogy ennyire körülményes valóban minden egy kisgyerekkel?


Én ebben semmi rosszat nem látnék, sőt. Kaland nekik.

2012. júl. 18. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
87%
Már az is csoda, hogy egyáltalán elárulták, hogy viszik ma a gyerekeket!
2012. júl. 18. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:

Ott maradt az oviban, már a Margit-szigeten vannak, én meg idebent próbálom feldolgozni.


8-kor indultak, 8-tól 2-ig az 6 óra. Neki elég hosszú idő! Egy háromévesnek egy óvodai kirándulás hatalmas esemény, olyan, mint egy felnőttnek egy nyaralás. Én sem örülnék, ha úgy kéne nyaralni mennem, hogy most azonnal hagyjak abba mindent és öt perc múlva indulunk. Igen, fel kell rá készíteni egy háromévest, csak hogy tudja, mi vár rá. Ő is ember, nem kiskutya, joga van hozzá, hogy ne rángassák se szó se beszéd. Plusz így biztonságos. Tudnia kell, miben lesz más az ottani napja, mint a szokásos. Végül pedig én sem vagyok cseléd, aki csak arra való, hogy megcsinálja ami mondanak és elfogadja a kész helyzeteket. Én vagyok a szülő, és szeretném tudni, hogy hol van a gyerekem. Méghozzá előre tudni. Már csak ilyen nagy igényű vagyok.

2012. júl. 18. 09:22
 8/34 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem is erről kellett volna szólniuk.Anyuméknál még köremailt is küldenek az ilyen programokról.szintén bp. S hogy a hátizsák miért kell? Gondolom víz miattmneg zsepi meg az uzsit vagyis hidegebédet eltenni.Gondolom én. Egyébként az én 2 évesem is félóránként ébredt,pedig már átalussza az éjeleket.. Mikor végre elaludt 6kor,akkor meg úgy elaludtunk hogy nem is mentünk bölcsibe. Nekem 6kor,neki 7kor kellett volnakelnie. S 9kor ébredtünk.A telefonom meg kikapcsolt gondolom olyan sokáig ébresztett hogy lemerült.
2012. júl. 18. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
90%
Az én lányom bölcsis. Még önállóan csak pár lépést megy, inkább mászik. Múlt héten locsogó esőben akarták kivinni az udvarra, esőkabátban +gumicsizmában(ami akkor nem is volt neki), és nem értették, miért nem engedem.....(maszek bölcsi)
2012. júl. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
87%
En teljesen megertelek. Nekem sem esett volna jol, hogy elfelejtenek szollni. Kisfiam igaz meg csak bolcsis (29 honapos) de mindig mar napokkal elotte ki van irva ha mennek valahova es ertesitot is szoktak a szuloknek adni. Ez annyibol all, hogy mikor messz a gyerek utan vagy viszed reggel kapsz egy boritekot es benne tajekoztatot, hogy hova lesz a kirandulas, mikor, mit kell vinni, mennyi ideig lesznek stb. Ezt alairod es masnap visszaadod, hogy igenis mehet a gyereked. Ilyet minden szulo kap es vissza is kell jelezni mar joval napokkal elotte. Eloszor is azert, hogy tudjak a letszamot mert mivan ha tul sok a gyerek??? Meg kell legyen a felnott gyerek arany. Nallunk a bolcsibe 4 gyerekre egy gondozo 2 eves kor utan. Nem tudom az oviba mennyi az arany de ha ezt nem tudjak napokkal elotte akkor hogyan lehet szervezkedni, hogy mennyi felnott legyen stb. Nem biztos, hogy hirteln jo otlet 2 ovonore 30 gyerek egy kirandulasnal foelg ha 3 evesekrol is szo van...De ha az utolso percben novekszik az arany mert elfelejtenek szolni az szeritnem eleg nagy felelotlenseg reszukrol.
2012. júl. 18. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!