Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Erre varrjál gombot! Ovis...

Erre varrjál gombot! Ovis kirándulás ad hoc jelleggel?

Figyelt kérdés

Idegrohamot kaptam ma reggel 7 órai kezdettel. Viszem a gyereket oviba, látom, ki van írva, hogy MA kirándulni megyünk a Margit-szigetre. ?!?!?!?!!?


Rajtam kívül minden szülő tudta, csak kizárólag nekem felejtettek el szólni a délutánosok tegnap, jellemző, ilyen az én formám. Regnap még semmi nem volt kiírva (hiszen ma ez állt a cetlin: MA, július 18-án kirándulni megyünk).


Többszörösen súlyos problémám van a dologgal.


- Haza kellett mennem uzsiért, hátizsákért, de ha elkések a melóból, az legyen az én bajom, ez a legkevesebb.

- A gyereket nem tudtam felkészíteni (3 éves), hogy hogyan viselkedjen, milyen lesz a kirándulás, hogy párban kell közlekedni stb.

- Alig aludt a kislány az éjjel, nem tudom, mi lesz vele egész nap, ugyanis:

- Délután kettőkor jönnek vissza, ezek szerint ott ebédelnek, gondolom uzsicsomagot, de mi lesz az alvással?!?!?!!? Éjjel is alig aludt és ő MINDENNAP alszik délután, szüksége van rá, és nem ő az egyetlen kicsi a csoportban! (Összevoont csoport van, meg amúgy is vegyes.)

- Végül: semmit nem írtam alá, hogy vihetik a gyereket!!


Légys szíves erre varrjál gombot! Mondd, hogy melyikünk a nem normális, én vagy a rendszer??


Utólag mág leesett pár dolog, pl meg kellett volna kérdeznem az alvás-dolgot, vagy mérlegelnem, hogy hazaviszem a gyereket, nem dacból, hanem a fentiek miatt, bár akkor akaratlanul őt is büntettem volna, így remélhetőleg csak nekem lesz bajom, amennyiben beleöregszem az idegeskedésbe. Legszívesebben kimennék utánuk a Margit-szigetre!!! Hogy lássam, minden rendben!!



2012. júl. 18. 09:03
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
50%

18. vagyok.

Mint ahogy első körben is írtam, nagyon nincs rendben, hogy nem tájékoztatnak.

De ezt úgy megélni, mint ha legalábbis a világ túlsó végébe akarták volna hosszú időre elvinni, ez szerintem finoman szólva is mulatságos.

Nekem is van 2 kisgyerekem, szóval nem kívülről vagyok nagyon okos, csak nem értem ezt mostanában, hogy mindenki hűde kikér magának mindent. Furcsa, hogy az összes többi szülő tudott róla, elég rossz képet fest az óvónénikről, hogy nem tájékoztatnak megfelelően.

De hogy ennyire rugalmatlan és rosszhiszemű legyen egy szülő, erről is lehetne beszélgetni.

2012. júl. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
47%

Valahol megértelek, de szerintem is túlzásba viszed.

A gyerek jól szórakozik, fogadni mernék, hogy semmi traumát nem okoz neki ez a helyzet, sőt, tuti tetszik is neki. Én emlékszem, hogy imádtam, mikor így "történt valami".


A saját hangulatodat meg direkt elrontod, egész nap puffogsz egy ilyen kis... a "semmiségen" szót akartam használni, de érzem, hogy azért nem SEMMI, de nem is ennyit, amit csinálsz belőle!


Nyugodj meg, és kész.

Kérd meg az óvónőket, hogy, ha legközelebb ilyen van, szóljanak előbb.

2012. júl. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
57%

Jézusom! Nehogy már a kérdezőtoktasd ki! Ezmegint egy olyan ki hogycsinálja kérdés..Téged nem vágott volna földhöz ha igy alakul a kérdezőtm meg idegesiti..Mint ahogy engem is idegesitene és a válaszolók többségét.Mit erőlködsz hogy nema világ vége? Nem valóban nem deha ugy viszik ki a gyerekedet Margitszigetre hogy fél órával előtte tudod meg igenis bosszantó.. Amugy a mai rendszerbenjobban is teszed ha bizalmatlan vagy..hallottunk már sok példát rá miért is..

Annyira gáz hogy mindig van egy okos minden kérdésnél aki még leosztja a kérdezőt hogy mit képzel már magáról meg milyen ember..

Ő egy ilyen ember..szeret felkészülni előre a dolgokra..ez semmiképp nem rossz tulajdonság..és ha téged zavar hogy őt idegesiti egyszerűen ne válaszolj a kérdésre!

2012. júl. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
51%

23. akkor menjetek együtt hisztizni :)


Idézek a kérdéséből, csak hogy neked is érthető legyen:

"Légys szíves erre varrjál gombot! Mondd, hogy melyikünk a nem normális, én vagy a rendszer??"

Elmondtam, nem tetszett nektek. És ?

2012. júl. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
46%

Ez az, kedves 23., nem az volt a kérdés, hogy ki tud jönni, és velem puffogni, hanem azt kérdezte, hogy más is így gondolja-e!

A válasz pedig az, hogy semmiképpen sem mindenki gondolja így!


Mellesleg senki nem szólta le a kérdezőt, a véleményét mondta el mindenki, pro és kontra.


Ha te ennyire nem tudod az ellentétes véleménynek még csak a látványát sem elviselni, akkor talán neked nem kéne olyan fórumra járnod, aminek az a lényege, hogy az emberek véleményt írjanak!


Ha csak a saját véleményedet akarod viszont hallani mindig, akkor vegyél papagájt, az remekül ismételgeti, amit a szájába adsz.

2012. júl. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 A kérdező kommentje:

Hisztizés, puffogás, rugalmatlan, rosszhiszemű, nyavalyog - nálam ezek a kifejezések messze benne vannak a leszólás és a kioktatás kategóriájában. Pont azok szoktak ilyeneket írni, akik személyesen mindig meghúzzák magukat és másokkal vitetik el a balhét, de így a monitor mögé bújva a kényelmes személytelengégben szívesen levezetik a felgyülemlett indulatokat. Ezért idejönnek a gyakorira, és ahogy az egyik válaszoló írta, mindenkinek jól megmondják a frankót. Rendkívül szimpatikus dolog.


Szeretnélek emékeztetni benneteket, hogy nem engem kell minősíteni, ez itt a "kisgyerekek" kategória és nem az "anyukák". A lényeg a helyzet, nem pedig én. Persze az nem olyan izgalmas téma. Egyszer egy másik kategóriában majd írok magamról egy jellemzést, oké? Ott majd elmondhatjátok véleményeteket rólam. Persze itt is elmondhatjátok, sőt, beszélhetünk akár az apukáról is, vagy bármi másról.


Holnap, ha bemegyünk az oviba, remélem, nem az lesz kiírva, hogy mától valahova máshova kell járni...

2012. júl. 18. 16:55
 27/34 anonim ***** válasza:
9%
És mondd csak, te ezt így oda fogod mondani az óvónéniknek is, vagy csak a monitor mögött vagy ilyen bölcs ?
2012. júl. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hogy mondtam bármi vállalhatatlant az óvónőről, egyet sem használtam az általatok felsorakoztatott válogatott jelzők közül, de a vele való konfliktust valóban kerülöm, csak én nem gyávaságból, hanem a gyerekem érdekében. De te biztos tudod, milyen egy ilyen szitu, mikor jóformán utólag tudod meg, hogy elviszik a gyerekedet onnan, ahol hagytad, hisz bizonyára sokszor hoztak már hasonló helyzetbe, azért vagy ilyen okos.


Ezzel le is zártam az arctalan és stílustalan, frusztált köpködőkkel való szóváltást.


(Bánod, ugye, hogy a kérdezőt nem lehet lepontozni? Jó bosszankodást! :o))

2012. júl. 18. 18:40
 29/34 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Ha a helyedben lettem volna, első körben köpni-nyelni nem tudtam volna. Második körben, mikor megtudom, hogy csak nekem felejtettek el szólni előző nap, akkor kérdőre vonnám őket, hogy ugyan mé? Harmadik körben kikérdezném őket, hogy hány felnőtt lesz egy gyerekre, mennyi időre mennek, van-e benne étkeztetés, és a gyerekért kell-e menni, vagy visszahozzák őket. Negyedik körben, ha értelmesen és normálisan válaszolnak, akkor megkérem őket, hogy lássák el a gyereket kajával, mert téged ugye nem értesítettek, ezért nem készültél uzsival. Ha meg bunkók, vagy "bocs, ez már nem a mi bajunk" stílusú hozzáállsuk van, akkor gyerek hazavisz, szép és intelligens anyázások közepette kikérném az óvodavezető véleményét és tanácsát, hogy ilyenkor mi a teendő. Nyilván nem egyszerű a helyzet, főleg, hogy ugye meló van, melóhelyre meg nem lehet gyereket vinni, csak az esetek elenyésző hányadában. Ha jó fej a főnök, akkor elmondhatod neki a helyzetet, hogy bocs, ma nem tudok bemenni ez és ez miatt, ha meg nem a világ legjobbarc főnöke, akkor szépen tessék lódítani: lázas vagyok, gyerek lázas, hasmenés-hányás, világvége, stb. Egy napot kibír nélküled, max levonja a fizetésedből, vagy túlóráznod kell legközelebb.

Én így oldanám meg, bár a pöttöm még a pocakban van, és még van pár évem addig, de attól még ez a véleményem!


Nyugodj meg, az egész nem ér ennyit!


22 h km

2012. júl. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó! 100%-osan igazad van mindenben, én is pont így tettem volna, ha túljutok a "köpni-nyelni nem tudok" részen! Sajnos ez most nem sikerült, igaz, én is sokkal kimerültebb vagyok, mint átlagosan, így nem hoztam a normál formámat.

Ja csak annyi még, megkérdezni nem tudtam, hogy nekem miért nem szóltak, mivel a délutánosok (akik a többi szülőt előző délután értesítették) reggel ugye nincsenek ott.

De lgközelebb igyekszem ilyenre venni a figurát, ahogy írod. Köszönöm!

2012. júl. 18. 20:07
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!