Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Erre varrjál gombot! Ovis...

Erre varrjál gombot! Ovis kirándulás ad hoc jelleggel?

Figyelt kérdés

Idegrohamot kaptam ma reggel 7 órai kezdettel. Viszem a gyereket oviba, látom, ki van írva, hogy MA kirándulni megyünk a Margit-szigetre. ?!?!?!?!!?


Rajtam kívül minden szülő tudta, csak kizárólag nekem felejtettek el szólni a délutánosok tegnap, jellemző, ilyen az én formám. Regnap még semmi nem volt kiírva (hiszen ma ez állt a cetlin: MA, július 18-án kirándulni megyünk).


Többszörösen súlyos problémám van a dologgal.


- Haza kellett mennem uzsiért, hátizsákért, de ha elkések a melóból, az legyen az én bajom, ez a legkevesebb.

- A gyereket nem tudtam felkészíteni (3 éves), hogy hogyan viselkedjen, milyen lesz a kirándulás, hogy párban kell közlekedni stb.

- Alig aludt a kislány az éjjel, nem tudom, mi lesz vele egész nap, ugyanis:

- Délután kettőkor jönnek vissza, ezek szerint ott ebédelnek, gondolom uzsicsomagot, de mi lesz az alvással?!?!?!!? Éjjel is alig aludt és ő MINDENNAP alszik délután, szüksége van rá, és nem ő az egyetlen kicsi a csoportban! (Összevoont csoport van, meg amúgy is vegyes.)

- Végül: semmit nem írtam alá, hogy vihetik a gyereket!!


Légys szíves erre varrjál gombot! Mondd, hogy melyikünk a nem normális, én vagy a rendszer??


Utólag mág leesett pár dolog, pl meg kellett volna kérdeznem az alvás-dolgot, vagy mérlegelnem, hogy hazaviszem a gyereket, nem dacból, hanem a fentiek miatt, bár akkor akaratlanul őt is büntettem volna, így remélhetőleg csak nekem lesz bajom, amennyiben beleöregszem az idegeskedésbe. Legszívesebben kimennék utánuk a Margit-szigetre!!! Hogy lássam, minden rendben!!



2012. júl. 18. 09:03
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:
Aránnyal szerintem nincsen gond. Így nyáron csak a dolgozó szülők gyerekei járhatnak oviba (ez a dolog is megérne egy misét több szempontból), így tetszik - nem tetszik, viszed a gyereket. Hacsak ki nem veszel egy nap szabit, hogy ne kelljen mennie kirándulni. Reggel három felnőtt volt, és délutánonként olyan 20-25 gyereket szoktam összeszámolni (reggel csak az enyém van bent hétkor). Szóval egy csoport van.
2012. júl. 18. 09:57
 12/34 anonim ***** válasza:
60%
Ha minden anyuka tudott róla, vajon te miért nem??????
2012. júl. 18. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
71%

Nem azért mondom, de nekünk még azért is alá kellett írnunk egy papaírt, hogy az ovin kívülre csak sétálás céljából elvihessék a gyereket.


Akkor egy kirándulásnál nem kell hozzájárulás?


Igazad van, én is fel lettem volna háborodva. Én biztos nem engedtem volna el a gyereket inkább otthon maradok és elviszem én kirándulni.

Bár, ha olyan munka van, akkor nem könnyű csak úgy szabit sem kivenni.

2012. júl. 18. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
64%

szerintem teljesen jogos hogy felháborodtál, igazad van. attól függően hogy a gyerek mit szeretne menne vagy nem menne, úgy engedném. A vezetésnek meg megmondanám a magamét.

Hál isten a mi ovink nagyon szuper, bármi van, már legalább 3 héttel előtte kiírják a faliújságra, küldenek levelet, vagy személyesen szólnak, hogy az ember fel tudjon készülni.

2012. júl. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 A kérdező kommentje:
12-esnek: beleírtam a kérdésbe, nekem elfelejtettek szólni. Ha mondták volna, hogy kirándulni viszik őket, hidd el, emlékeznék rá! Amúgy akinek tegnap szóltak, az se a legklasszabb eljárás. Ahogy mindenki írja, az ilyesmit legalább egy hétre előre kell közölni. A hideg kaját még múlt hónapban megrendelték, gondolom, a rendes ebédrendeléssel egyetemben. Nem is értem ezt az egészet! Hihetetlen.
2012. júl. 18. 11:08
 16/34 anonim ***** válasza:
50%
Na ezért nem értem, hogy te miért nem tudtál róla. 1 héten át elfelejtettek szólni? Hihetetlen, szerintem is.
2012. júl. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 A kérdező kommentje:
Neeeeem. A többi anyuka is tegnap délután tudta meg. Semmi nem volt még egy héttel ezelőtt. Csak akkor KELLETT VOLNA szólni. Nekem nem szóltak egyáltalán. Lehet, én mentem először a gyerekért és ezért esetleg, nem tudom. Pedig van ám mobiltelefonom is!
2012. júl. 18. 11:52
 18/34 anonim ***** válasza:
43%

A tájékoztatás hiánya gáz.

De ahogy itt fortyogsz, az is. Lehet, mi csodaországban élünk, de a gyerekek 3 évesen már bőven tudják, hogy közlekedünk.

Ha megfogadsz vmit, ne arra neveld, hogy sokkot kell kapni, hogy ha vmi hirtelen új helyzethez kell alkalmazkodni, akkor csak puffogsz és nyavalyogsz.

2012. júl. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 A kérdező kommentje:

őőőőő


Először nem olvasod el a kérdést, utána félreérted vagy félremegyarázod, most meg rám aggatsz mindenféle jelzőt és messzemenő következtetéseket vonsz le. Ó nem, ez tényleg nem gáz. Az gáz, hogy szeretném, ha nem ma reggel tudnám meg, hogy ovis kirándulásra megy a gyerekem.


Miből következtettél itt arra, hogy hogyan nevelem a gyereket? Esélyem nem volt bármit kimutatni előtte, hiszen ott hagytam az oviban. Azt meg nem tervezem, hogy megmutatom neki, amit itt írtam! Itt felnőttekkel beszélgetek (azt hiszem).

2012. júl. 18. 12:03
 20/34 A kérdező kommentje:

Lányok! Nem én pontoztalak le benneteket! Elnézést kérek a lepontozóbajnok nevében is!

És köszönöm a válaszokat, úgy látom, a túlnyomó többség egyetért velem abban, hogy nem ez a dolgok rendje és módja.

2012. júl. 18. 13:25
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!