Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normális, ha egy 4 éves...

Normális, ha egy 4 éves gyerek heti 1-2 alkalommal kakil?

Figyelt kérdés
2012. júl. 18. 11:19
 1/8 anonim ***** válasza:
1 az nagyon kevés. 2 se valami egészséges. Kétnaponta legalább kéne. Nem lehet, hogy oviban kakil, csak nem tudsz róla?
2012. júl. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem kakil az oviban, ez tuti. Vissza is tartja a kakit. Már féléve kínlódunk ezzel. Megjártunk már szinte minden utat, dokikat, vizsgálatokat.
2012. júl. 18. 12:09
 3/8 anonim ***** válasza:
En is ilyen voltam gyerekkent es engem is mindenfele vizsglatra vittek a szuleim. Kaptasm speci rostdus dietat, minden reggel valami undorito kasat kellett ennem. Itattak velem a glaubertsos asvanyvizet (mira) ami hatasos volt de hosszu ideig nem jo megoldas mert nagyon sos es tonkreteszi a veset. Voltam beltukrozesen... Emlekszem egyszer meg kellett innom valami feher innivalot es befekudnom egy gepbe. Sajnos nem tudom mi a vizsgalat neve. Itt mondtak, hogy nagyobb/hosszabb a vastagbel rendszerem mint az atlagnak es ezert hosszabb idobe telik amig minden vegigjut rajta. Semmi mas magyarazatot nem talatak a "problemamra" es azota is ilyen ritkan van szekletem pedig mar 30 eves multam.
2012. júl. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Wc-be kakil egyébként? Lelki oka nem lehet?
2012. júl. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mi „elrontottuk” anno a szobatisztasági ügyeket, így a gyerek (akinek addig, míg pelenkás volt, semmi székletgondja nem volt) elkezdte visszatartani a kakálást. Nálunk is volt, hogy csak heti egyszer ment neki (de akkor persze akkorát nyomott, hogy majdhogynem le kellett emelni róla :), aggódtam rendesen, de a gyerekorvosunk azt mondta, próbáljak szépen megnyugodni, van ilyen, ha nem feszülök a témán a gyerek sem fog annyira, és rendeződik.

Hát, ráment úgy 3 évünk, mire végre viszonylag normális lett, most magától két-három naponta „alkot”, de azért még mindig figyelem, és ha két nap eltelt kaka nélkül, szólok neki, hogy próbálja meg.

Szóval nálunk nem lett gond az ilyen ritka székletből, de olvastam rémségeket a témában, így nem tudom, minden esetben „normális”-e ez.

2012. júl. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy írtatok. Szervi baja nincs a gyereknek, túlvagyunk már a vizsgálatokon, nem is allergiás, vérvétel is volt. Jártunk gasztroenterológusnál és pszichológusnál is. Kemény dackorszak van, egyszerűen ellenkezik mindenben, sajnos a kakilás is idetartozik. Ül a bilin és azt mondja, nem fog kakilni, szinte bőg és visszatartja... Ha tudtok, adjatok tanácsot, kérlek!
2012. júl. 18. 16:25
 7/8 anonim ***** válasza:

Az én lányom is ilyen. Főleg, ha meleg van és kevesebbet eszik.


Egyébként, anyukám és én is ilyenek vagyunk. Ha heti kétszer van székletem, akkor hálát adok az égnek. :)


Tehát lehet nálunk örökletes.

2012. júl. 19. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

enyém 2,5 éves, kezdetektől gondunk van a kakival.

mikor pici volt 10 naponta kakilt, idegen helyen nem tud, se ha nézem vagy egy szobában vagyunk, volt olyan, hogy elutaztunk ezért nem kakilt napokig, aztán besült, vérzett hetekig a feneke, fájt, akkor meg azért... most elvettem tőle a bilit, gondoltam már ügyesen intéz mindent wc-be, nem kell bili, erre most ezért nem kakilt majd 1 hétig.


ezek egyáltalán nem normális dolgok, nekünk a laevolac kúra jött be. mikor ilyen van amiket fönt írtam akkor megcsináljuk a kúrát és után fél évig van napi 1, néha 2 kaki.

első nap 10ml, utána 6 napig 5ml, reggeli kakaó előtt

2012. júl. 19. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!