Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért nem szól 2,5 éves...

Miért nem szól 2,5 éves kislányom, ha pisilnie kell?

Figyelt kérdés

Ti hogyan szoktattátok le a pelenkáról?Kb. 3 -4 hete már nem adok rá napközben pelenkát.De akkor szól, amikor már bepisilt.A kakilásnál ugyanez, már akkor szól , ha bekakilt.

Időnként ráül magától a WC-re , de még soha nem pisilt bele, de van , hogy rá akarom ültetni és elkezd sírni. Erőltetni se akarom, de akkor hogy fog leszokni a pelusról?


2012. júl. 19. 22:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Vegyél bilit neki, sok gyerek fél a WC-n.
2012. júl. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 gelazso ***** válasza:
valahogy tedd élménnyé a bilizést. játék , könyv, kedvenc tárgy legyen vele közben és jó lenne ha te is mellette a wc-n ülnél. ez komoly.
2012. júl. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

mi úgy indultunk neki, hogy ráültettem a bilire és mondtam neki, hogy míg nem pisilsz addig innen fel nem kelsz :)

én se akartam erőltetni, de tudtam, hogy érett rá, csak még nem sikerült bilibe pisilnie. olvastunk könyvet, énekeltünk, múlattuk az időt, majd sikerült pisilni, akkor marhára örültünk és onnan már nem volt olyan nehéz mert megértette, hogy mit is szeretnék.

persze rengeteg baleset volt, volt dacos 2 hét mikor direkt nem ült a bilire, de most már, így 4 hónap után azt hiszem túl vagyunk ezeken.


szólni a fiam nem igen szól, nagyon ritka, nem az a beszédes gyerek sajnos :(

itthon mindent elintéz egyedül, még a wc-t is lehúzza, meg kitörli, ha kipisil akkor feltörli, kint meg leginkább a feszengéséből látom, hogy pisilnie kell, de ha nagy ritkán nem kapcsolok akkor képes rá, hogy szóljon :/ talán ez is a dackorszaknak tudható be?


de pl. tegnap annyira érdekes mese volt,m hogy már nem ért ki a wc-ig, az étkezőben összepisilte magát :D aztán persze kiabált, hogy júúúújjj basszus! :D

szóval sok kitartást :)))

2012. júl. 19. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az en lanyom ugyanigy volt, mindig akkor szolt, amikor mar bepisilt. Sokszor ult a bilin, de bele sose sikerult semmi. Ez ment kb 1-2 honapig. En persze mindig adtam ra pelust, amit o, amikor kedve tartott, levett, rault a bilire, de bele nem ment semmi. Aztan egy kanikulai vasarnapon kozoltem vele reggel, mikor felkelt, hogy nagyon meleg van, nem adok ra pelust, szoljon, ha pisilni kell. Egyszer sem szolt, de mindig szaladt, ha kellett. Max 1-2 baleset csusszant be azon a heten. Azota nappalra szobatiszta es csak a delutani es az ejszakai alvashoz kell pelus. En szerintem meg nem erett meg ra. Hagyd most, hogy egyszeruen csak ismerkedjen a bilivel, amikor akar, uljon ra, de ne te ultesd ra. Mondom, nalunk ez az idoszak 1-2 honap volt, lehet, hogy nalatok kevesebb is eleg lesz. Amugy most 2,5 eves a lanyom.
2012. júl. 19. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!