Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kislányom egyik napról a...

Kislányom egyik napról a másikra nem akar már egyedül aludni éjszaka az ágyában. Mit lehet vele csinálni?

Figyelt kérdés

14 hónapos, soha semmi problémánk nem volt az alvásával. Hat hetes korától szépen végigalussza az éjszakát, soha nem kellett altatni, csak letettem és elaludt.

Egy hete viszont ha csak beteszem este a kiságyába, azonnal visít. Kegyetlenül. Ha esetleg sikerül úgy elaludnia, hogy mellette vagyok (ez eddig egyszer ment), akkor is max. fél óra múlva sír, mert megébred és egyedül van. Délutáni alvásnál továbbra is egy hang nélkül elalszik a szobájában, egyedül.

Így most sajnos velem alszik a nagyágyban éjszaka, de egyikünk sem tudja kipihenni magát rendesen, mert nyilván nem vagyunk hozzászokva, hogy egymás szájába lóg a kezünk és óránként összeütközünk. Ő is és én is azóta egész nap hullák vagyunk.

Egyszerűen nem tudom, mi lehet a különbség délután és este között. Tegnap este próbáltam kicselezni, nem adtam rá pizsit, hálózsákot, nem adtam neki tejet, csak szimplán felvittem az ágyába - és nem. Nem lehetett "átverni". A fények sem nagyon különböznek egyébként, még nappali világosság van, amikor ő aludni megy, tehát nem a sötéttől függ.

Van valami javaslatotok? Félek attól is, hogy nagyon "elrontom" azzal, hogy átszoktatom a nagyágyba. Mit lehet vele csinálni?


2012. júl. 17. 12:47
 1/9 anonim ***** válasza:
Ezt hívják pszichológus nyelven szeparációs szorongásnak. Keress rá a neten. Teljesen normális jelenség. Engedd, hogy Veletek aludjon el, aztán vigyétek vissza a saját ágyába.Idővel elmúlik.
2012. júl. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Alapból én is a szeparációs szorongásra gondoltam, viszont ezen kívül nincs más jele, hogy az lenne. Tehát nyugodtan eljátszik nappal akkor is, ha nem vagyok a látószögében. Tegnap este egyébként a férjem és a "nagyfiam" nem voltak itthon, amikor lefektetni készültem a kicsit, és csodák csodájára újra egy hang nélkül elaludt. Végül hajnali ötkor kelt sírva, akkor vittem át magunkhoz. Ja, az is a furcsasághoz tartozik, hogy a fiam felébred, ha sír a húga. Ez sem volt eddig szokás nálunk (ő is még csak két éves)...
2012. júl. 19. 08:26
 3/9 anonim ***** válasza:
be ne vidd magatokhoz! sose szokik vissza! határozottnak kell lenni,pár nap és belátja h ez van. kismackó,éjjeli fény. de nagyágyba ne!!! amúgy egy új ágy is beválhat,elég nagy már,vagy ha leszedhető a rács pl.. lehet h kimászik,de még mindig jobb ha 1-2x kimászik a macijához,mint ha veletek alszik. nálunk is próbálkozott a gyerek,utálta a rácsokat,mi leszedtük,tettünk leesésgátlót,és semmi gáz nem volt,csak az újdonság varázsa kb 1-2 hétig este,aztán már semmi. sőt,reggel felkelt és kiment játszani nem pedig hisztizve kelt. tegyél ajtórácsot a szobaajtóra,és akkor mindenki nyugodtan fog aludni
2012. júl. 20. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi Neked is! Az a gond, hogy ha éjszaka felsír, a fiam is felébred. Nem értem, miért pont most, egy évig sosem kelt fel rá. Na de most úgy megy a program, hogy felsír a kicsi, felsír a nagy, és ha nem ugrunk rögtön mindkettőhöz, akkor a fiam hány. :( Pár napja már nem is tudtam mit ráadni éjszakára, mert minden pizsama és hálózsák össze volt hányva, vagy hányás miatti mosásból száradt...
2012. júl. 20. 12:20
 5/9 anonim ***** válasza:
hány?? mitől?
2012. júl. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ja. :( Ez az új "szokása". Elkezd ordítani, és kb. 30-60 másodpercen belül hány, ha nem megyünk be érte. Bár könnyen meg lehet nyugtatni, de nagyon könnyen felébred.
2012. júl. 20. 12:29
 7/9 anonim ***** válasza:
féltékeny. ezért hány. mert h a kicsihez felkelsz,akkor vele is foglakozz. én beszélnék a helyedben a dokival h lehetne ezt megoldani..
2012. júl. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Hmm, igazad lehet! Eddig még nem jutott eszembe! Hát, jön a hétvége, ha hétfőig nem változik a helyzet, megyünk a dokihoz.

Két sógornőm azt mondja, hogy amikor az ő gyerekeik csináltak ilyen furcsaságokat (mint a kislányom, hogy egyszer csak nem alszik), hamarosan utána azt vették észre, hogy tudtak valami újat a gyerekek. Pl. felülni, kúszni, mászni, járni. Talán ez is közrejátszhat a kicsi kínlódásában, hogy szeretne már járni, de még nem tud. (Ideje is lenne már, 14 hónaposan!)

2012. júl. 20. 12:37
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Kisfiad valószínűleg féltékeny, mert a tesója a nagy ágyban alhat anyával, ő meg egyedül marad az ágyában és vele senki sem foglalkozik. Valószínűleg ez inkább ösztönös reakció a részéről. Tényleg nem jó a nagy ágyba szoktatni a kisebbet se, meg a nagyobbat se, mint ahogy írtad is, mert belelógtok egymás szájába, nem tudtok pihenni, a férjed is biztos jobban örül, ha csak anya alszik mellette. A nagyobbik tesó passzív agresszív tüneteket produkál, magyarul dühös a testvérére, mert "elszedi" tőle anyát, de nem tudja földolgozni vagy kifejezni, ezért más módon bosszantja a környezetét, hogy vele is legyen foglalkozva. Hisztinél szoktak ilyet csinálni a gyerekek még. Ha nem javul a helyzet, tényleg jó ötlet az orvos, hogy mit lehetne tenni. A nagyobb lehet, hogy jól reagálna, ha napközben több figyelmet kapna, mint eddig vagy valami. Lehet, hogy neki ez hiányzik, esetleg, ha megváltoztatjátok az esti rutint, hogy mind a két gyerek elégedett legyen. A hányást majd kinövi egyébként a gyerek, valószínűleg, mert ez olyan mint a bepisilés. Sok gyereknél van, amikor kistestvére megérkezik újból elkezd bepisilni, holott már rég szobatiszta. Lehet, hogy a te gyereked is így van. Eddig nem volt gond, mert azt látta, hogy leteszed a tesót és ott hagyod, nem foglalkozol vele többet, mint vele. De most, hogy esténként sír, most már változott a helyzet és most már nem akarja, hogy kimaradjon valami jóból.
2012. júl. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!