Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Valaki gyerekének segített a...

Valaki gyerekének segített a járássegítő az elindulásban?

Figyelt kérdés

Kislányom 14 hónapos, és semmi, de semmi jele nincs, hogy járni akarna. A fiam két hónappal azelőtt, hogy ténylegesen járt volna, már próbált megállni önállóan, és tett lépéseket is, szóval ilyen jelekre gondolok. Még anno a fiamnak vettünk járássegítőt, de kb. csak a gombokat nyomogatta rajta, mert túl könnyen gurult ahhoz, hogy ő a kis lábaival követni tudja. Most elővettük a lányunknak, és ő nagyon ügyesen tologatja. Gondolom, mert már elég erős ahhoz, hogy meg tudjon állni a lábán, és kontrollálni tudja a kocsi gurulását. És amióta azt tologatja fel és alá a házban, sokkal jobban is alszik éjszaka.

Na most ezzel segítek neki, vagy éppen, hogy ártok? Mert azért erről a járássegítőről is megoszlanak a vélemények, hogy mennyire jó vagy nem...

Milyen tapasztalataitok vannak?


2012. júl. 20. 10:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Valaki ajánlja, valaki meg nem. Bizonyítékként meg itt van a két gyerkőcöd, és láthatod egyiknek bevált, másiknak meg nem. Úgyhogy te most mindkét esetet megtapasztalhatod.

Ha már elég erős a gyerek, hogy megtartsa a járássegítőt, akkor nem fog gondod okozni neki. Lányodnak lehet épp erre van szüksége.

Csak úgy ezen megtanulni járni, felborulni vele, mert még nem elég erős az izomzat, arra nem jó. Lásd fiadnál így volt (és pl. lányomnál is - mi ajándékba kaptuk, de sokat borult vele a lányom, mikor meg már járt nem érdekelte).

Lányodnál viszont úgy tűnik épp ez segíti őt, ha máshol nem hajlandó járni, ezzel meg simán megy neki.

Szerintem ez esetben nem fogsz ártani neki ezzel.

2012. júl. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekünk is volt, az olcsóbb Tescos fajta.

Én nem mertem odaadni a lányomnak, mert az is könnyen gurult, én pedig féltem, hogy elesik. Csak a gombokat nyomogatta rajta.

Enélkül is megtanult járni(13 hónaposan). Mikor biztosan járt, akkor kezdte el tologatni.

Gőzöm sincs, hogy jó vagy nem, ha használja a gyerek.


De valami nekem zavaros. Írod, hogy semmi jele nincs, hogy járni akarna, de ezt pedig szívesen tologatja... Akkor most mi van? :)

Ha élvezi, akkor hagyd neki!

2012. júl. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mi használtuk. Megtanult egyensúlyozni, és irányítani is. Hogy segített-e abban hogy elinduljon, nehéz lenne megmondani. Szerintem ártani a járássegítővel nem ártasz.
2012. júl. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek! Annak nincs semmi jele, hogy önálló járásra készülődne. Ahogy írtam, hogy pl. nem próbál támasz nélkül megállni, nem tesz lépéseket kapaszkodás nélkül. Ilyeneket a fiam 11 hónapos korától csinált, de konkrétan járni 13 hónaposan kezdett.

Szóval ott fogalmaztam rosszul, hogy biztosan AKAR járni, de nem PRÓBÁL. Segítség nélkül. Ja, ha fogjuk a kezét, akkor is inkább leül, nem lépeget.

2012. júl. 20. 16:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!