Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 éves kislányom az utóbbi...

2,5 éves kislányom az utóbbi 1 hónapban elég gyakran nem alszik ebéd után. Ez egyre sűrűbben fordul elő. Fog változni? Nem árt Neki?

Figyelt kérdés

Csak dünnyög, énekel, játszik, de nem alszik. Nekik még fontos az alvás, nem lesz ebből baj? Ráadásul bölcsiben, oviban is kell aludni. Mi lesz ott Vele?

Mondjuk jól viseli, nem nyűgös estére sem..


2012. júl. 20. 13:56
 1/5 anonim válasza:
en soha a budos eletben nem aluttam csak ejjel,szerintem nem baj,de rajtam meg most se latszik mert 14 evesen mx 8 orat tudok aludni de 3 ora alvas is megteszi es eleg sokat mozgok
2012. júl. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Még kellene, hogy aludjon bőven, de ha estére nem nyűgös akkor ártani nem hiszem hogy árt. Bölcsi és ovi az teljesen más lesz. Tudod "csordaszellem" működik. Nyugi, ott tuti fog aludni:)

Én fiam is 2,5 éves, itthon könyörögni kell neki hétvégén, hogy aludjon, van hogy 10 perc után felkel, hogy Anya aludtam is. Bölcsiben, meg szó nélkül magától megy a többiekkel együtt aludni és úgy kell őt kelteni mikor már mindenki felébredt.

Több ismerősöm idősebb gyereke is (4-5) évesek otthon hétvégén és most a szünetben nem alszanak ebéd után, de oviban mindíg.

Szerintem azért mindig próbáld lefektetni, ha nem is alszik el, legalább fekszik-pihen egy kicsit, olvass neki, vagy nézzen egy mesét ha nem tud elaludni. Bár szerintem előbb-utóbb belealszik a mesébe is:)

2012. júl. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én utáltam ebédután aludni, amikor kicsi voltam. Oviban mindig fent voltam és baromira unatkoztam, mindig játszottam a kezemmel, vagy másokat piszkáltam. Vannak ilyen gyerekek, akiknek elég az éjszakai alvás. Mostanában szoktam rá a délutáni szunyókálásra, amióta várandós vagyok, de ez a hormonok miatt van, amúgy nem aludnék.

Ha fáradt lesz, nem kell neki majd könyörgni, magától elaszik majd. A bölcsiben, oviban meg lefárad annyira szellemileg, fizikailag, hogy ne legyen belőle gond. Velem pont az volt a baj, hogy egyedül játszottam, mert nem érdekelt az, amit a többiek játszottak, így nem fáradtam le eléggé.


Amit az előttem szóló mondott, az nem rossz ötlet egyébként: hallgasson, vagy nézzen mesét, attól lehet, hogy elálmosodik.


Sok sikert!

2012. júl. 20. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
oviban majd fog.
2012. júl. 20. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Fiamnak is volt egy ilyen időszaka, szintén pont ennyi idősen. Aztán 2-3 hét alatt minden visszaállt a régi kerékvágásba.
2012. júl. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!