Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi lehet a baj? 2,5 éves...

Mi lehet a baj? 2,5 éves kislányom a kishugi hazaérkezése óta (6 hónapja) nem hajlandó a szobájában, ágyában aludni, sem ebéd után, sem este.

Figyelt kérdés

Aznap, amikor hazaérkeztünk az esti lefekvésnél ordított nagyon a nagyobbik kislányom és éjjel felébredt a pici sírására.Állandóan ment a sírás, ha el is bírtam altatni a kiságyában, amikor felébredt,kezdődött minden előröl, eztán egész nap csak a nyűgösködés.Hónapokig próbáltuk, aztán feladtuk. Eleinte az ebéd utáni alvásnál együtt aludtunk,így aludt.Sokáig este,éjjel, átjárkált hozzánk,ment a sírás,stb. Próbáltam befeküdni hozzá a szobájába, de az sem ment.Nekem az nem gyere be, ha egy gyermek sírva alszik el hónapokon keresztül, így kb.3 hete teljesen magunkhoz vettük az ágyunkba. Azóta alszik rendesen.Azt tervezzük,ha hugi 1-2 éves lesz, akkor egy közös szobába tesszük őket és így hátha "kiszokik" tőlünk.

Ha elmegyek itthonról bárhová, mindig ordít, talán fél, hogy nem jövök vissza,mint amikor elindultam a kórháza szülni. Lehet,a napokig külön lét viselte meg ennyire....nem tudom.Szeparációs félelem esetleg? Van, hogy nem engedi, hogy a párom hozzám érjen....ki akar tulajdonítani magának? Nem értem és tanácstalan vagyok!


2012. jan. 17. 16:03
 1/4 anonim ***** válasza:
szerintem féltékeny a testvérére, mert ő kap több figyelmet.
2012. jan. 17. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mi a baj? Egyértelműen a kistestvér. :)

A kistestvér hol alszik (mikor hazahoztátok, hol aludt?), azt nem írtad. Egy szobában veletek...?

Mielőtt elmentél a kórházba, megmondtátok neki, hogy most anya egy ideig nem jön vissza, mert kijön a hasából a kistestvér a kórházban, és majd együtt jönnek haza? Beszélgettetek korábban arról, miért nő a hasad, és mi az a kistestvér? Ezt hogy fogadta?

2012. jan. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia. A fiam 19 hós volt, amikor a hugi megérkezett. Előtte hosszan készültünk rá, beszéltünk róla, mint ahogy gondolom Ti is tettétek. Két nagyi és apa maradt vele. 3 és fél napról volt szó. Mindkettőnek van saját szobája, a pici is első naptól kezdve külön szobában aludt. Az első 2-3 hónapban nem volt gond, sosem ébredt fel a kicsi sírására, nem zavarta. Minden másnap megoldottuk, hogy ha csak a boltba is, de kettesben menjünk, hugi nélkül. A nappalok tök jók, sokat játszanak együtt, a pici már 8 hós, a nagy két hónap múlva lesz két és fél éves, nincs igazi féltékenység. 3 hónapja azonban a fiam nem hajlandó egyedül elaludni a szobájában, ott kell maradnom néha 20 percet is, mire elalszik (van, hogy csak 5 perc, persze). Éjjel felkel pisilni, megébred sokszor, megint tejet kér éjszaka és nem lehet lerázni. Üvölt, mint a fába szorult féreg. És nem tudja megmondani, mi a baj. Magyaráz, hogy pisilni kell, meg anya maradjon itt velem, de hiába simogatom, készítek neki tejet, ottmaradok vele, nem képes visszaaludni. Annyira hisztizik éjjel, hogy néha még a picit is felébreszti. Nem tudjuk, miért csinálja. Néha átjön hozzánk az ágyba, de ott is csak vergődik, és vissza akar menni a szobájába, mert hát ott szeret igazán lenni. De elaludni nem tud, csak nehezen. Szóval nálunk is hasonló a helyzet. Hogy a hugi okozza? Nem tudom, lehet. Nagyon jó a kapcsolat köztük is és köztünk is a fiammal. Sokszor vagyunk csak kettesben, este mindig őt fektetem később és ilyenkor mindig csak kettesben vagyunk és játszunk, rengeteget bújik, nagyon okos, kiegyensúlyozott. De éjszaka az utóbbi pár hónapban elviselhetetlen. Megoldást nem találtunk eddig, próbáltam a keményet (hagyom sírni, megszidom), a babásat (ringatom, mint a kicsit és simogatom a hátát), a nagyfiús magyarázósat (tudod az úgy van, hogy...), de semmi változás. Így hát marad az idő. Egyébként mindig jó alvó volt, egyedül aludt el, sokáig aludt, ritkán ébredt. Most aztán nem sokat segítettem, de gondoltam talán megnyugtat, hogy hasonló helyzetben más gyerkőc is hasonlóan viselkedik, talán tényleg a kistestvér...
2012. jan. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Sziasztok!Köszi a válaszokat! Igen, mindent elmeséltünk neki, "felkészítettük". Sokat puszilgatta a hasam ,vártuk a tesót, aki amikor megérkezett, hozott a nővérkéjének ajándékot is! Nagy volt az öröm és azóta is imádják egymást, sokat puszilgatja húgit,sokat játszanak és igazából ezért furcsa nekem ez az egész.Mindenkinek külön szobája van és soha nem volt gond a saját szobában, saját ágyikóban való alvással.A picike is saját szobában, saját ágyikóban alszik és én és a család is odafigyel arra, hogy a nagyobbik ne kapjon kevesebb figyelmet senkitől, sőt, picit többet is.Amíg a pici pici és nem annyira érzékeli ezt, aztán majd fokozatosan mindent.! Ha jön hozzánk a mama, vagy tesómék és a picit fogják, akkor a nagyobbik azt akarja, hogy húgit tegyék le, ne fogják,vagy ha húgi megfogja valaki kezét, leveszi róla, és rászól, hogy ne.!.....ez testvérféltékenység szerintem, remélem majd jobb lesz pár hónap múlva. Olyan rossz ez.....persze erről nem tehet.....és szoktunk külön programokat csinálni, ahol csak ketten vagyunk....szerintem az idő majd megoldja,nem?
2012. jan. 17. 20:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!