Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » S. O. S.! Depis vagyok, nulla...

S. O. S.! Depis vagyok, nulla türelemmel, mit tegyek?

Figyelt kérdés
1éves és 3éves lányaimmal vagyok itthon,tudom én vállaltam,de nagyon hisztisek, a nagy visszabeszél, sokszor kiabálok,gondolom ezért viselkednek így. Mitévő legyek?

2012. júl. 23. 00:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit ki kellene szakadnod otthonról.Fodrász,kozmetika,szauna vagy a barátnőkkel egy görbe este.Néha kell magunkra is figyelni.Nekem ez jött be.
2012. júl. 23. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
22%

1 ne kiabálj.

2 tanuljd meg kiszűrni azt ami idegesít.

3 ne legyél állandó készenlétben.

2012. júl. 23. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Talán egy kicsit furcsa tanács lesz de azért gondold meg. A gyerek viselkedése válasz a szülő viselkedésére, intézkedéseire.


Javasolnék egy gyerek pszichológust, na ne ijedj meg nem problémás a gyerek, de ezek a szakemberek tanácsot adhatnak miként kezeld a viselkedésüket, ami hatására ők is idomulnak majd.


Volt régen valamelyik doku csatornán egy sorozat, hogy a gyerekeket egy szakemberre bízták egy napra majd ő ellátta a családot tanácsokkal majd megfigyelték a szülőket, hogyan hasznosítják a tanácsokat. Nagyon érdekes volt látni az átalakulást.


Szerintem próbálj meg tanácsot kérni tőlük.

2012. júl. 23. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Szia! Igaza van az utolsónak, hogy a gyerekek nagyrészt a tőled kapott mintákat követik, illetve reagálnak arra, amit csinálsz. Abban is, hogy vélhetően egy kívülálló jobban látja, mi az, ami miatt ez az egész ördögi kör fennáll. No meg annak is igaza van szerintem, aki pihenést ajánl, bár az, ha néha-néha elmész valahová, még nem biztos, hogy segít rajtad.


Először is próbáld meg átgondolni, mi az, amitől feszült vagy valójában? A fáradtság csupán, vagy „sajnálod magad”, hogy nincs időd semmire? Vagy mérges vagy a férjedre/anyádra/anyósodra stb., hogy nem segít eleget? Mire vágynál: egyedüllétre, (felnőtt) emberek között lenni?


Magamból indulok ki, és mindenkinek más kell, de pl. nekem fel kellett ismernem, hogy szükségem van arra, hogy felnőttekkel beszélgessek – nem a gyerekekről. Ha ezt nem tettem/teszem, síkideg leszek egy idő után, úgy érzem, az egész életem a kaki-pisi-alvás-evés témakörében mozog, mártírnak érzem magam, aki feláldozta az életét a gyereke miatt, és rossz fej leszek ettől a gyerekkel (akit egyébként nyilván imádok). Ergó muszáj rendszeresen időt szakítanom a barátaimra.


Nagy igazság, hogy egy gyerek csak akkor lehet boldog, ha az anyja is az, és nincs erre általános recept. Van, aki attól kapcsol ki, ha vízicsúszdázik a gyerekével, ugyanakkor van, akinek el kell utaznia a barátnőjével egy hétvégére wellnessezni gyerek nélkül. Egyik sem rosszabb a másiknál, csak meg kell találni, neked mi az, amitől ki tudsz lépni az ördögi körökből.

2012. júl. 23. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Nem könnyű két kisgyerekkel otthon, főleg, ha nincs segítséged. Valóban jó lenne, ha el tudnál szakadni egy kicsit, akár csak egy-két órára egy héten, így magadra is jutna is idő.

Másrészt pedig kicsit átgondoltabban kéne a nevelésre odafigyelned. Nagyon fontos a napirend, amit nagyrészt betartasz, a következetesség, és a jutalmazás-büntetés, de inkább a jutalmazás. Nálunk az vált be, hogy a kislányom (2,5 éves) matricákat gyűjthet, ha jól viselkedik. Készítettem papírból egy táblázatot, ha egész nap jó, akkor kap egy matricát, amit este felragaszthat. Meghatároztuk, hogy hány matrica egy csoki, egy játék, vagy, hogy elvisszük az állatkertbe. Ha nem fogad szót, nem kap matricát, így elmarad a jutalom. Tudom, sokszor nehéz megállni, hogy az ember nyugodt maradjon, de a gyerek minket másol. Hiába mondod neki, hogy pl. ne nyald ki a tányért, ha előtte te is ezt csinálod. Nem a szavak, a tettek számítanak egy kisgyereknek. Sok sikert!

2012. júl. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
szia!utálni fogsz,nem nagyon tudok segíteni,ugyanis detto!Nálam ugyanez a helyzet,csak két 2 évessel.Káosz!Idegbaj mindenekfelett!Illetve mégiscsak tudok elméleti tanácsot adni:kapcsolódj ki,ha tudsz!Az tuti segít!(csak azért írtam,hogy elméleti,mert én is mindig erre jutok,hogy ez lenne a megoldás,csak nálam megvalósíthatatlan!)
2012. júl. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Miért megvalósíthatatlan amúgy? Nincs párotok, aki helyettesít?
2012. júl. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Aranyosak vagytok,köszönöm.

Párom 1200km-re,hétvégén van itthon. Anyámmal össze vagyok veszve, párommal sokat vitázunk,kicsit kész vagyok. Pedig ki szoktam mozdulni,pl.heti 1zumba biztos,imádom,eljárok körmöshöz,fodrászhoz,kozmetikushoz,az nagy erőt ad,de nem elég. Ha tovább mennék el tőlük ideges lennék,h mi van velük. 4év után eljutottunk szórakozni,MAGA VOLT A MEGVÁLTÁS,ELMONDHATATLAN JÓ VOLT. Igen,tudom,h miattam ilyenek a gyerekek,csak vmi ötletet szeretnék,h mitévő legyek. Esetleg könyv,ami hasznos tanácsokkal van teli?

2012. júl. 23. 22:23
 9/15 anonim ***** válasza:
A könyv nem jó, az felnyitja a szemedet, hogy egy családban nem 1200km-re van az egyik fél helye. Ha neked ez így jó lenne, még érteném, de nyilván nem jó, látszik abból, amit leírsz, csak nem illik ilyet mondani.
2012. júl. 23. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Csak ha apuka itthon lenne,nem tudnánk mindent megadni nekik. Sajnos sok hitellel a hátunk mögött. De mi is azon vagyunk,h kimegyünk utána. 2hétig itthon volt,akkor nem voltam depis,mert jó volt együtt. De ugyanúgy türelmetlen voltam,mert 10x elmondtam vmit és ugyanúgy nem azt csinálta,stb....
2012. júl. 23. 23:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!