Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Pisi gondok. Kislányom 2 éves...

Pisi gondok. Kislányom 2 éves kora óta szobatiszta nappal. Viszont éjszaka még mindig bepisil most lesz 3 és fél éves. Nálatok hogy volt ez ki hogy szoktatta le?

Figyelt kérdés
2012. júl. 25. 11:37
 1/10 anonim ***** válasza:
5,6 éves koráig nem gond ha bepisil,egyáltalán,ha őt nem zavarja és nappali,és a nappali alvásba nem zavar neki be,akkor ne erőltesd,ha viszont úgy látod,már kezd kialakulni nála,pl titkán de van száraz pelus,akkor esetleg megpróbálhatod,hogy nem adsz rá pelust,és elmagyarázod neki,hogy szóljon ha pisilnia kell,mert nincs rajta pelus,idő még megszokja,és az is lehet még nem is érett rá,de lehet hogy ez a kis segítség kell neki,igy nem is fog bepisilni.
2012. júl. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Bátyámék úgy csinálták, hogy nem adtak pelenkát éjszakára sem a gyerekekre, ez jobban ösztönözte, hogy szóljon ha kell.


Amúgy nekem majdnem 9 éves koromig előfordultak balesetek. Jó, ez már nem túl normális, de 3,5 éves korban még simán belefér.

Nagyobbik unokaöcsém most múlt 4 éves és néha még mindig előfordul, hogy bepisil.

2012. júl. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A mi esetünk extrém, mások sokkal „ügyesebbek” etéren, csak azért írom le, hogy ne aggódj, előbb-utóbb megoldódik. Nálunk az egész szobatisztaság későn kezdődött, 3 éves kora körül lett nappalra az, viszont az oviban visszaesett. Ráadásul egy évig még a délutáni alvásnál is bepisilt (itthon aludt), aztán az is megoldódott.

Az éjszakai ágytisztaság viszont elég macerás volt, én azt gondoltam, megvárom, míg a pelenkája 2-3 éjjel száraz marad, és akkor levesszük róla. De ilyen pont csak nem akart eljönni, és már 5 éves volt, egy pelenka sem ment rá kb., és persze mi is paráztunk, jaj, valami baja van (bár a gyerekorvos nyugalomra intett).

Végül azt csináltuk, hogy nem adtunk rá többet pelenkát, és éjjel felébresztettük egyszer – így nem pisilt be. Node, két hét után erősen gyötörni kezdett a kérdés, hogy ennek mikor lesz vége? Nyilván nem jó megoldás éjjel szegény gyereket ébresztgetni, meg nekünk is fárasztó volt, és tippünk sem volt, hogy lehet ebből a helyzetből jól kijönni. :)

Node a gyerekekkel kapcsolatban az a szép éppen, hogy semmi sem tart náluk örökké, így történt velünk is, ugyanis egyszer csak elkezdett magától felkelni, és kimenni éjjel vécére, mi már nem kellettünk. Ez tartott úgy egy hétig, majd egyre ritkábban ment ki, és sosem pisilt be többet.


Nekünk ez jött be, de bevallom, ha találtam volna más megoldást, kihagytam volna az ébresztgetős részt.

2012. júl. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Igen mi is próbáltuk kelteni éjszaka de volt hogy ennek ellenére is volt pisi a pelusba reggelre.De olyan is volt hogy 3-4 napig száraz volt pedig éjjel sem jött ki pisilini,na meg olyan is volt hogy magától felkelt és kiment egyedül.Egyszerűen nem igazodok ki rajta.:(

Persze tudom hogy ráér még valameddig,csak már jó lenne ha nem kellene neki.Barátnőmnek most májusba volt 3 a kislánya,és két hete még nappal is pelusos volt,kaki pisi minden, aztán egyik napról a másikra vége lett és ő éjjel sem pisil be.Na ezen kész voltam hogy mi meg milyen ügyesek vagyunk már régóta csak az éjszakával nem.:(

2012. júl. 25. 12:44
 5/10 anonim ***** válasza:

Az én fiam 20 hónaposan lett nappalra szobatiszta, 23 hónaposan már éjjelre sem kellett neki. Ennek már 1 éve.

Én nem vártam meg, míg reggel száraz pelussal ébredt, mert akkor szerintem még mindig pelusos lenne. Egy (!) száraz pelus után én levettem róla éjjelre is. Egyszer volt baleset, mikor beteg volt.


Sógornőm védőnő. 2 év van a fiai között. A kicsi látta a nagyot wc-zni, nagyon tetszett neki, így nappalra hamar szobatiszta lett (másfél éves körül volt). Viszont éjjelre még 4 évesen is pelus kellett rá. Ha felébresztették éjjel, akkor dühkitörései voltak, csapkodott, ütötte az anyját-apját, aki épp felébresztette. Így nála csak a türelem maradt, míg magától nem szólt, hogy már nem kell.

2012. júl. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ne hasonlítgasd a barátnődhöz a lányodat! Ez nem ügyesség kérdése, vannak gyerekek, akik mélyebben alszanak, vagy egyáltalán, később érnek ebből a szempontból. Bizonyára van/lesz olyan dolog, amiben a te lányod „lekörözi” a barátnődét, de a szobatisztaságban versenyezni olyan, mint amikor azzal henceg valaki, hogy magasabb a másiknál. Semmi értelme, ez nem egy érdem.
2012. júl. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Persze nem hasonlitgatom,és nem verseny csak fura volt nekem.Azt hittem számit a nappali szobatasztaság,ahhoz hogy mikor nem pisil be éjszaka,de ezek szerint nem.:(
2012. júl. 25. 15:47
 8/10 anonim ***** válasza:

Mennyire van tele a pelenkája?

Én, amikor csak a reggeli friss pisi volt a pelenkába, le is vettem róla és mondtam neki, hogy szóljon reggel, ha pisilnie kell. Hetekig arra keltem, hogy szól, hogy pisilni kell, én meg ugrottam ki az ágyból, de sosem volt baleset.

Nálunk hamarabb ment az éjjeli szobatisztaság.


De nincs elkésve vele, és ha csak később szokik le róla, az sem gond.

2012. júl. 25. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Ha már volt száraz pelusa, ill fel is kelt éjjel pisilni, akkor bízz benne jobban. Szerintem szólni fog ő. Ha már korábban sikerült neki, akkor miért ne sikerülne akár most?

2012. júl. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

sziasztok!!

elég régóta írtatok ide de azért hátha kapok választ tőletek!! Jelenleg én vagyok ebben a helyzetben mint tik!

2 évesen bölcsödébe irattam a kisfiamat, nagyon szerette s ekkor kezdtük el a szobatisztaságot! 2 hónap alatt szoba és ágy tiszták lettünk nagyon ritkán történt utánna már baleset! Ez év májusig járt bölcsibe utánna kivettem hogy a nyári szünetben legyen itthon velem! Ugyan ebben a hónapban költöztünk is s már két hete voltunk az új házba mikor kezdődtek a problémák! Elsőnek csak éjszaka utánna már nappal is voltak pisi balesetek! Szerencsére a kaki mai napig bilibe vagy wc-be megy ezzel nincs gond!!

Gondoltam itt a nyár majd szépen vissza szokik de sajnos nem így lett mig jó idő volt nem volt vele gond viszont ha kicsit esősebb borongósabb volt az idő mint akit ketté vágtak folyamatosan bepisilt! Most szeptemberben keztük meg az ovit! Első napunkon nem volt semmi gond nem sírt de kétszer be pisilt, második napon már sirva ment be a csoportba de mentem érte délbe ekkor nem volt pisis ruhája viszont ez nap északa legalább 5ször pisilt be hiába keltem hozzá óránként mire meg néztem addigra csupa pisi volt s egyáltalán nem zavarja alszik benne! 3 nap már ordított hogy ő nem megy oviba! Lehetséges hogy odabent történt vele valami!!??

Nem tudom már mitévő legyek, már azon gondolkozom vissza adom rá a pelenkát északára hisz ennyi garnitura takaróm nekem sincs s mostmár nem is úgy száradnak a ruhák!! Vagy még gondoltam arra is hogy pszichológushoz kellene vinnem lehet lelkileg nyomassza őt valami!!

szerintetek mit csináljak??? Kinek hogy oldódott meg a visszaszokatás? kinek mi vált be? Köszönöm előre is a válaszokat! Sziasztok!

2015. szept. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!