Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4 évesen már minden gyerek...

Alaszka kérdése:

4 évesen már minden gyerek esett át vérvételen?

Figyelt kérdés
Kislányom 4 és fél éves, még soha nem vettek tőle vért. Mikor ez szóba kerül más anyukákkal, akkor látom hogy furcsán néznek, hogy mi még sosem voltunk vérvételen. Minket az orvos még sosem küldött el, ez baj?? Vagy ez nekem kéne kérni? Nem éreztem eddig szükségét. De hallottam már egy anyukától, hogy ő így nyugodt, ha időnként vesznek vért a gyerektől.
2012. júl. 25. 14:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Még mi sem voltunk,júniusban töltötte be a 4-et
2012. júl. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
50%
A lányom 9 éves és még soha nem volt vérvételen.
2012. júl. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Minden babától vesznek vért a kórházban, amikor születik. Szóval nálatok is volt vérvétel, hisz ez is annak számít, nem?
2012. júl. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Akkor megnyugodtam. :) Persze azt tudom hogy a kórházban vesznek, azon kívül értettem. :)
2012. júl. 25. 14:48
 5/12 krisztivan ***** válasza:
100%

Kisfiamnak vettek már 2X is mert nagyon (rettentően)fehér bőrű és azt hittük,hogy vérszegény.De nem:-)) 22 hós.

De szerintem ez aztán tényleg tök mindegy egy gyerek fejlődése szempontjából,hogy vettek-e már vért tőle:-)

2012. júl. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nálunk krónikus légúti fertőzések és allergia-gyanú miatt 9 hós kora óta gyakran vettek. Én majdnem elájultam, a fiam farkasszemet nézett a vérvételessel, és meg sem nyikkant.
2012. júl. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Az én 20 hónaposomnak épp ma vettek, meg múlt héten. Mostanában többször volt lázas, és a doki nem tudja miért. Ezért kellett.

De az egyáltalán nem baj, ha tőletek még nem vettek vért. Ez azt jelenti, hogy nem beteges a picur.

2012. júl. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

2,5 évesen vettek tőle, de csak mert hányással kórházba került.

Másik gyerekemtől 1 évesen vettek allergia miatt.


Csak úgy soha nem vettek volna vért tőlük, mégis minek??

2012. júl. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Rutin vérvétel nincs. Csak, ha oka van.

Fiamnak volt többször is, lányomnak még nem

3,5 éves és 1,5 évesek.

Szerintem sem ártana egyébként évenként egy szűrés, mert baj esetén hamar kiderülne. Csakhát az egészségügyben ez drágának minősül.

2012. júl. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Örülj neki hogy nem volt még rá szükségetek. Nekem is van olyan ismerősöm aki ha kell ha nem orvoshoz hordja a gyerekét, ő is furcsálotta hogy a lányomnak nem tudjuk még a vércsoportját sem (nem nézték újszülött korban sem).
2012. júl. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!