Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti hogyan, mivel oldottátok...

Ti hogyan, mivel oldottátok meg a testvér féltékenységet?

Figyelt kérdés
5napos a kicsi a"nagy"3éves és nagyon féltékeny.Folyton kiabál,ha alszik a pici,mindig azt akarja,amit ő(cicizni,kiságyban aludni)ha valami nem úgy van ahogy akarja,csapkod,nem akar hozzám jönni...olyan rossz érzés:(
2012. júl. 25. 20:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Nálunk 5 hetes a kicsi, a nagy 2 éves. Sajnos nálunk csak az idő az, ami segít, ahogy egyre nagyobb a kicsi, jobban lehet megfogni, puszilgatni, ölelgetni, úgy javul nálunk a helyzet. Pedig nálunk még az elején meg is ütötte a kicsit is és engem is, de közben meg tetszett neki a kistesó, puszilgatni, ölelgetni akarta. Kezdünk összeszokni már, és már elfogadta teljesen, már nem bántja , csak szeretgeti, illetve mindig szeretgetni akarja.
2012. júl. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kicsit nem ártana kettesben legyetek.Még a kicsi alszik.Elugrani játszóházba,játszótérre stb.Be kell vonni a kicsi körüli teendőbe,hogy ne érezze magát haszontalannak,még te a kicsivel foglalkozol.Pl.kidobja a pelust,babusgathatná a babut picit...De az a legfontosabb,hogy a ti szereteteteket érezze.Ezért nem ártana a közös program.Talán nem ártana kiszedni belőle mi a probléma/persze te tudod,de az ő szájából hallani/,és ha elmondja akkor megnyugtatod.Ami nekem még eszembe jutott éreztethetnéd vele,hogy egyenrangú a kicsivel.Például ha elmentek valahova veszel egy body-t a kicsinek,és ő is kap valamit."Hiszen,ha a kicsi kap,a nagy is..."Szopizatatás közben próbálj neki nagyot mesélni.

Sok sikert!Fiúkról vagy lányokról van szó?

2012. júl. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
kislányok
2012. júl. 25. 22:00
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem is két lányom van, egyetértek az előzőekkel, egyrészt az idő ami segíthet és az, hogy néha legyél csak vele is kettesben, amikor a kicsire valaki más vigyáz.


Kitartás, nálunk konkrétan vér is folyt mert a nagy szájba rúgta a mászó kicsit és volt időszak, amikor rendszeresen bőgtem, hogy minek kellett két gyerek, ezt nem bírom. Mondjuk nálunk az igazi durvaság akkor kezdődött amikor a kicsi is elkezdett helyet változtatni és más anyukák is mesélték, hogy náluk is ekkor szabadult el a pokol.


Amióta viszont a kicsi is partner lett a játékban azóta szinte elválaszthatatlanok és nagyon jó testvérek lettek.

2012. júl. 26. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
lennék én vele,de elutasít,olyan,mintha haragudna rám,ha játszani akarok vele,nem engedi:(
2012. júl. 27. 06:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!