Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A testvér féltékenységet hogy...

A testvér féltékenységet hogy kezeltétek?

Figyelt kérdés
A lányunk 26 hónapos lesz mire megszületik a kis tesó. Egy kicsit félek hogy hogy fogja őt fogadni. Ha más gyerekekkel vagyunk, vagy fogok épp egy pici babát, nem bántja, csak néz engem könnybe lábadt szemekkel, és amint szabad lesz a kezem, rohan hogy vegyem fel, és akkor szorít nagyon magához, meg puszilgat. Mindig mondom neki hogy majd ha már nem a pocakomban lesz a kis tesó, akkor őt is fogni fogom...stb, magyarázom neki hogy nagyjából mire számítson. A pocakomat nem bántja, simogatja, puszilja, énekel neki. Sógornőm nagyobbik lánya a kicsit nagyon sokáig bántotta, harapta, verte. Remélem hogy nálunk nem lesz ilyen.

2012. júl. 20. 16:48
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Pont 26 hónap van a fiaim között :)

Nálunk nem volt annyira kiélezett a testvérféltékenység. Szerette a nagy a kicsit. Inkább attól kellett félteni, hogy ne vegye ki az ágyból, mert mindig játszani akarta vinni :)

Na most bezzeg csépelik egymást. A kicsi (23 hónapos) akaratos kisördög :) de ha rajtakapom, hogy odacsap a nagynak akkor bünti van, de önállóan megy bocsánatot kérni, puszilgatja, ölelgeti a nagyot :) édesek na...


Tudsz majd olyanokban segíteni a nagynak, mintha a picihez beszélnél úgy dicséred. (látod milyen okos, ügyes nagy testvéred van, ő már egyedül eszik/alszik stb ) Ha vannak apróbb megbízatásai, hozza ide a krémet/törlőkendőt/cumit ez nagyon sokat számít, mert fontosnak érzi magát. ...és ami nagyon fontos, legyen csak ketten eltöltött időtök. Ha csak a boltba mentek ketten az is sokszor elég, de legyen időszak amikor csak az övé vagy...

Csak okosan :) Könnyű szülést kívánok!

2012. júl. 20. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem 4 év van a fiaim között.

Hát mit ne mondjak,nagyon megijedtem,amikor még terhes voltam a kicsivel.A nagy folyamatosan bántani akarta a pocakomat,rendszeresen rugdosni akarta.Az első hetekben ő is nagyon haragudott rám,a kicsire,és apára is.A kicsire szó szerint azt mondta,hogy "hülye kisbaba,minek vagy itt?"

Kisfiam cumisüveget,és cumit vetetett magának,sőt bepelusozta magát,amikor látta,hogy a picit pelusozom.

Megszenvedtünk vele,de ma már együtt játszadoznak.

Ölelgetik,puszilgatják egymást:)

Kitartás!:)

2012. júl. 20. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!