Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kellemetlen szitu? Segítség?

Kellemetlen szitu? Segítség?

Figyelt kérdés

Testvéreim gyerekei voltak itt nálunk(én a szüleimmel élek itt a 2 gyerekemmel,akik az apjuknál vannak hétvégente)

A gyerekek szobájába aludtak,mindig is rosszak voltak,kárt tettek a játékokba,most viszont egy 30ezer forintos macit(Micimackót) tettek tönkre...összekenték rúzzsal,eltörték a merevítőt benn,összekenték a frissen festet falat,eltörték a barbie babát,kiharapták a fürdőjátékot...tesómék legnagyobb gyereke szólt a szüleinek h mi történt,én könnyeimmel küszködve javítottam ki a falat,mert azt a macit még az apjuktól kapták,morogtam,de eszem ágába se volt tőlük elkérni a pénzt...jöttek tesómék,és úgy vettem észre ők vannak f.háborodva és odaadtak 20ezret a macira,a leamortizáltat meg elvitték!Hívtam az exemet,h mi történt,segítsen pótolni mire hazaérnek tőle a gyerekek,azt mondta h kintről hét közepére meghozatja ki is fizeti...szerintetek visszaadjam testvéreméknek a pénzt?(mellesleg testvéremmel nem jó a viszonyom,sógornőmmel viszont nagyon jóba vagyunk,de anyuméknak sokat segít anyagilag,mert olyan az ő anyagi helyzete...)



2012. júl. 15. 10:28
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Eszembe se jutna visszaadni a pénzt.A Te gyerekeid se mennek kárt tenni náluk,ha meg igen akkor kárpótolod Te is a tesódékat.

De mi az,hogy még neki áll feljebb mert a gyerekeit képtelen megnevelni?

2012. júl. 15. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én nem adnám vissza a pénzt!

Tanulják meg, hogy a gyermekeiket neveljék meg, hogy ilyet ne csináljanak többet, mert ez lesz a vége, és igenis ki kell fizetni a kárt, mert nektek sem ingyen volt, és hogy legközelebb hátha nem rosszalkodnak a gyerekek, a szülők jobban figyelnek majd a gyerekekre, mert ez lesz a következménye, hogy meg kell téríteni a kárt!

2012. júl. 15. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A szüleimért aggódok,h testvérem nem segíti őket,ingyen hozza nekik a húst,mosóport,vagy is nem kér érte pénzt,és már mondta apa,h ha nem hoz húst,akkor 40nel többet kell adnunk a közösbe(páromnak meg nekünk)
2012. júl. 15. 10:48
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én sem adnám vissza,több kárt okoztak nem csak macit tették tönkre.De Te most közös kasszán vagy a szüleiddel?
2012. júl. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igen,40ezret adunk le,plusz 10et a cigibe(töltjük),meg ha úgy van veszünk pékárút,meg a gyerekek óhaj,sóhaját(édesség,joghurt,túrórudi,ilyenej)mi teljesítjük!4,5 meg 2,5évesek
2012. júl. 15. 11:02
 6/10 A kérdező kommentje:
És volt egy ugráló lovunk v milyen állat volt,az a gumi f.fújható,elkérték kölcsönbe,aztán vissza se jött,kiharapták,az se 1000ft,de egy árva szót se szóltam,ahogy most se én kértem a pénzt,magától mondták hadnak 20at!
2012. júl. 15. 11:09
 7/10 anonim ***** válasza:

mondjuk így más a helyzet.

gyakorlatilag a szüleid tartanak el titeket, mert egy 4 tagú családnak a havi 40.000.- hát hogy is mondjam... szóval jó ha a kajátok felét fedezitek ezzel, a rezsi még sehol nincs.

m hárman vagyunk, a rezsi +kaja 130E körül van egy hónapban!

tesódék meg viszik a húst amit ti esztek meg, szóval valahol igen, támogatnak titeket, ezért cserébe egy véletlenül tönkretett 30.000.-os maci semmi lenne, de így, hogy direkt, így nincs ez jól.


mondjuk ha ezen múlna, hogy hozzák a kaját ezután is akkor visszaadnám, hacsak nem beszálltok ezentúl a kasszába rendesen.

tényleg kínos helyzet, de igazság szerint nem vagytok abban a helyzetben, hogy ti mondjátok meg, én egyszerűen hétvégére mikor nincsenek otthon a gyerekek bezárnám az ajtójukat és megmondanám, hogy senki nem mehet be.

2012. júl. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Igy van,teljesen igazad is van!!De,ismerem annyira tesomat,h ha vissza is adom a penzt,o nem adja vissza a macit,es hat mit mondok a gyerekeimnek ha meglatjak naluk a sajat macijukat??A husert amugy nem fizet tesom,tok ingyem "szerzi" a mosoporunkat magunk vesszuk,kulon mosunk!En nem kerulok egy fillerjebe se,a szuleimert aggodok!!
2012. júl. 15. 13:06
 9/10 anonim ***** válasza:
mondjuk az tényleg durva, hogy elvitte, attól, hogy tönkretették a gyerekei nem lett az övék :S
2012. júl. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Hat odaadak az uj "arat"
2012. júl. 15. 20:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!