Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3,5 éves kislányom fiús...

3,5 éves kislányom fiús játékokkal játszik. Kell már aggódnom?

Figyelt kérdés

Igazából az állatok nagy elkötelezettje, és az unokabáttyus megörökölt autói a mindene. Most csengett le nála egy Verdás korszak, és belecseppent a pókemberesbe.:(

A babákat még véletlenül sem venné a kezébe, a szoknyákat utálja, és a szép hajakat sem hajlandó elfogadni.

Én próbálom a jó irányba terelgetni, de anyósom ha a keze közé kapja, egyből paraszt gyereket akar nevelni belőle, a kislányomnak pedig még tetszik is a dolog. Ezt az állapotot már csak úgy hívom: tyúkpásztor szindróma:DDD

Nem minden áron de szeretném, ha kicsit csajosabb lenne. Ötletek???????


2012. júl. 26. 22:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
58%

Milyen az a parasztgyerek? A parasztlányok is játszanak babákkal.

Ha oviba megy,akkor majd érdekli a lányos ruha,és a babák is.

2012. júl. 26. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezzel semmi gond. Ő egyszerűen nem az a rózsaszín cica baba lesz, bár még az is lehet. Én is utáltam mindig a szoknyát, vagy inkább a harisnyát és ősze párosítottam az agyamba ezért nem voltam hajlandó hordani. Oviba már járt? Mert ha nem, majd ott meglátja a lányok mit szoktak csinálni. Bár esélyesebb, hogy fiúkkal fog ott is haverkodni. Legalább életrevaló lesz a lányod. De tényleg szerinted ez miért gond?
2012. júl. 26. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de ha neki tetszik, akkor miért bosszant a dolog, miért akarod megváltoztatni? Mert ha csak sodródna, még megérteném, de így...

Én is ilyen lány voltam. Nem babaházam, hanem szerelőládám volt, sosem hordtam szoknyát, harisnyát, a hajam copfban hordtam, néha hajráffal. Olykor anyukám befonta a hajam talán pont amiatt, amit te is mondasz, akkor megnéztem tükörben, milyen szép, és ennyi, nem igazán érdekelt. Most teljesen normális felnőtt vagyok, férjhez is mentem már.

2012. júl. 26. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Csak a saját példámat tudom felhozni neked. Soha nem babáztam, rengeteg építőkockám, autóm volt, a szoknyától hiszti rohamot kaptam 12 évesen is, 5 évesen belerúgtam a fodrászba, mert hajsütővel besütötte a hajamat stb.

31 éves vagyok, szeretem a vagány dolgokat, extrém sportolok, férfias munkám van, amit imádok, egyedüli nő vagyok a munkahelyi csapatban. Szeretem a csinos (nem a nőcis, cicababás) ruhákat, szoknyát a mai napig nem hordok, magas sarkút alkalmakkor.

Jelenleg a kisfiamat nevelem itthon, 2 éves (mellesleg imád főzni).

Szerintem ilyen személyiség, ne kényszerítsd rá a te akaratodat, meg még változhat is a dolog.

2012. júl. 27. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Én is fiús lány voltam, csak az állatok érdekeltek, 3 fiú-unokatesómmal matchboxokkal játszottam meg kosaraztunk, fociztunk. 6 évesen általános iskola helyett autósiskolába akartam járni. Csak állatokat, főleg lovakat rajzoltam, a mai napig is az állatok érdekelnek, agrármérnök vagyok, tanyán lakom, sok állattal körbevéve.

Nem lettem leszbikus, vagy nem tudom, mire gondolsz, hogy aggódnod kellene.

Szoknyában sem jártam gyerekként soha, csak kb 20 éves koromtól.

2012. júl. 27. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Mint a kérdésemben írtam, nem szeretném megváltoztatni mindenáron. Imádom a gyerekem, és örülök neki, hogy ilyen talpraesett. Én városban nőttem fel, és eszerint is nevelkedtem. Nem mondom, hogy nem láttam tyúkokat, meg malacokat soha, de ennyire nem voltam közvetlen az állatokkal mint ő. Persze ez sem lenne gond, de amikor az anyósommal van a gyerek agyament dolgokat csinál, és nincs rászólva. pl.: valamelyik nap mentem át a kislányomért, és éppen a tyúkokat szedte össze az udvaron, felvette őket, és puszit adott a fejükre. Az anyósom megdicsérte milyen ügyes, én meg csak kapkodtam a levegőt.

Lehet hogy önző vagyok, de nem szeretném, hogy a lányom trágyát lapátoljon, tyúkokat terelgessen, gazoljon a kertben. Szerintem ő ennél többre hivatott.

Persze eltiltani nem fogom, ha szereti csinálni, de próbálnám egy kicsit más oldalról is megmutatni neki a világot.

Oviba már jár, és az lómániáját már átragasztotta az összes kislányra a csoportban.

Ennyire rossz szemszögből nézem a dolgokat?

HA IGEN, SEGÍTENÉTEK MEGLÁTNI EBBEN A SZÉPET?

2012. júl. 27. 09:16
 7/13 anonim ***** válasza:
Nekem ebben az a szép, hogy gyerek... hidd el, nem lesz belőle attól földműves, mert most ez tetszik neki. Mint írtam, én is ilyen voltam, később még rosszabb is, mert hazavittem a kóbor állatokat is. Felnőttként bölcsész diplomát szereztem és eszembe sem jut tyúkokat kergetni. Ha neked az állat-puszilgatás nem tetszik, mondd meg erélyesen anyósodnak, hogy ne engedje neki, állatokat nem puszilgatunk, csak embereket. Max. simogassa meg ilyenkor.
2012. júl. 27. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Kedves 7.!

Köszi a támogató szavakat, és remélem, hogy a gyerekem is olyan életpályát fut be mint te.

Az anyósommal ezt megbeszéltem, de mire ez kiderült addigra a gyerkőcnek teljesen természetes lett, amit csinált.

Na mindegy! Talán majd az idő leszoktatja róla.

2012. júl. 27. 09:50
 9/13 anonim ***** válasza:

Nem kell erről leszoktatni a kislányodat, még akkor sem, ha te úgy érzed, "többre hivatott". Az első az ő boldogsága, nem? De még nagyon kicsi, ne vonj le belőle messzemenő következtetéseket, hogy mit szeret.


Nézd a dolog pozitív oldalát: ha megmarad az állatszeretete, nagyon sok szép foglalkozást választhat magának később. Lehet környezetmérnök, állatorvos, tenyésztő, lovasterapeuta, zsoké... ezeket a munkákat ma már nem úgy kell elképzelni, hogy nyakig a trágyában fog turkálni. Később még nagyon büszke lehetsz rá! :)

2012. júl. 27. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

5. vagyok. Ha megmarad a vonzódása az állatokhoz, az csak jó. És mi az, hogy "többre hivatott"? Állatorvos, agrármérnök, környezetmérnök nem megvetendő szakmák. (Megjegyzem, egy volt agrármérnök évfolyamtársam Dubai után most éppen Egyiptomban dolgozik egy nemzeti parkban, egész nap búvárkodik vagy motoros sárkányrepülővel járja be a területet és számolja az állatokat. Nem kevés fizetésért...)


Amúgy, 3,5 évesen szerintem minden egészséges gyerek szereti az állatokat, egyáltalán nem biztos hogy meg is marad ennél.

A tyúkpuszilgatástól semmi baja nem lesz. Az én kétévesem is ölelgeti a kiskacsákat. Majd kinövi.

2012. júl. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!