Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi történhetett 4 éves kislány...

Mi történhetett 4 éves kislányommal? Minden megváltozott.

Figyelt kérdés

3 héttel ezelőttig (hisztiket, egyebeket magunk mögött hagyva)minden rendben volt. Még örültem is, h talán lecsengett a dacolás, és megnyugodott.

Aztán 3 hete egyik éjjel átjött a szobánkba, h nem akar a sajátjában aludni. Ilyen azelőtt sosem volt, sőt, a sajátjában szeretett. Állítólag rosszat álmodott. Néhány napig bírtam a folytonos átkísérgetéseket, mire szégyenszemre feladtam, most matracon alszik a szőnyegen, h mégsem köztünk legyen.

Két hete bejárunk az oviba ismerkedni, ő szeptembertől jár, eddig bölcsis volt. Nagyon tetszik neki, harmadnap ott ragadtunk ebédre is, annyira szeretett ott lenni.

És kb. egy hete nem kakil. Nem akar kakilni. Most már nem várok tovább, elviszem a gyerekorvoshoz. Eddig volt/van Paraffin olaj, sajnos háromszor kúp is, az elmúlt két este 5 és 6 csepp Guttalax is, de nem kakil. Eddig egyszer kakilt bilibe, a pelus elhagyása óta csak bugyiba hajlandó. Mióta szóba hoztam, h most már a bilibe vagy wc-be kéne(többszöri próbálkozásra), inkább nem kakil. Szóval lelki eredetű lehet, mert az emésztésével sosem volt gond.

Mindezek sajnos rossz hatással vannak a vele való kapcsolatomra is. Ingerültebb, türelmetlenebb vagyok vele, és érzem is ezt rajta, ő is rosszalkodósabb. Bennem ez elsősorban az éjszakáink miatt van. Haragszom magamra, mert kudarcot vallottam, tehetetlen vagyok a saját ágyába szoktatásban, és inkább feladtam. Pedig 4évig a saját helyén, egyedül aludt. (Egyszer volt probléma e körül, de megoldottam egy itt olvasott módszerrel.)

Mindezek csak véletlen egybeesések? Nem alvás, ovi, nem kakilás...

Hogy álljak hozzá rendbe tenni ezt a helyzetet, mert úgy érzem, h nem tudom irányítani az eseményeket?


2012. júl. 28. 14:10
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

Elfelejtettem előre is megköszönni azoknak, akik talán válaszolnak nekem. :)

És bocs, ha hosszúra sikerült.

2012. júl. 28. 14:12
 2/16 A kérdező kommentje:

"Megharagudott" volna rám, amiért visszahordoztam a saját ágyába?

Az ovitól azt hiszi, h mostantól "nagylány", és többet engedhet meg magának?

Fel akarja hívni a figyelmet magára a nem kakilással?

Bocsi, csak közben (és egyfolytában, állandóan) töröm a fejem...

2012. júl. 28. 14:17
 3/16 anonim ***** válasza:

szia! biztos lesz, aki nálam gyakorlatiasabb tanácsot ad, én csak megerősíteni tudom, h a nem-kakilás igenis lelki probléma, és leginkább az ovival függ össze.

szerintem az éjszakai átjárás is az ovival függ össze. gondolom, az ovit megelőzte az, h otthon beszéltetek róla.


két okból is beragad a kaki ilyen esteben: pusztán a stressz miatt, illetve azért, mert az ovi egyfajta "nagykorúvá válás" a piciknél, és belül valahol szégyelli, h ő még nem kakil "jó helyre". ezt te megerősíted benne azzal, h rászólsz, ha a bugyiba megy. lehet, h az oviban kellett neki, és úgy félt, szégyellte a bugyiba csinálni, h inkább visszatartotta.

mindenképp beszélj vele erről, mondd el neki, h nem baj, ha a bugyiba kakil, sőt, mondja meg ő, hová szeretne. erőszakkal, dorgálással semmire sem mész a szobatisztaság terén. hadd csinálja bugyiba, amíg magától nem szabadul föl annyira, h bilire (esetleg wc-re) üljön.

ne felejtsd, h kisgyerek a kakit nagyon szégyelli, tehát finoman, megértően, kedvesen beszélj a témáról. nem árt, ha megnéztek kakilós-bilizős rajzfilmeket, pl. Elmo-ról van egy csomó hasonló témájú "oktató"-rajzfilm.

2012. júl. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Szerintem 4 évesen már nincs dackorszak (legalábbis remélem, a lányomnak sosem volt, a fiam meg most 2 évesen van a közepén). A lányom most 5 éves. Nála is voltak kaki gondok. Ő amikor kezdte az ovit (3,5 évesen) még éjszakára pelusos volt. Nem is a pisi miatt, hanem azért mert csak így tudott kakálni. Hiába mondtam, hogy ha kakilni kell adok pelust, soha nem szólt. Ezért este egyszerűen ráadtam és ha belesikerült szólt és kicseréltem, ha nem, akkor meg abban aludt. Nyilván ezt nappal nem tudtuk volna megoldani, mert akkor oviban volt. De kénytelenek voltunk így csinálni, mert másképp 5 -6 napig se volt semmi. Bilibe soha nem kakilt. Egyszercsak valahogy átszokott a WC-re.

Ő is elejétől fogva egyedül aludt, de néha voltak átmászkálgatások. De nem engedtem ,hogy a mi szobánkban aludjon. Ha véletlenül ott aludt el, akkor is átvittük a helyére. Nálunk az éjjeli fény segített.

2012. júl. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
előző vagyok: utóiratodra reagálva: a nem kakilás mindig szorongáson alapul, SOHA nem feltűnési, figyelemfelhívási vágy, inkább introverzió, befelé fordulás, a probléma önmagába rejtése. felnőttnél is.
2012. júl. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Én az ovit annyiból nem okolnám, mert azt írtad eddig meg bölcsis volt. Tehát nem most kezdi a közösségbe szokást. De ez a "nagylányos" dolog tényleg megzavarhatja, úgy érzi túl sokat vártok el tőle. Tudatosítani kéne benne, hogy az ovi is olyan, mint a bölcsi. Kakilni meg ráér otthon , nyugalomban, akár pelusba, bugyiba.
2012. júl. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Összesen öt alkalommal voltunk az oviban, délelőttökre. Végig vele voltam. Látszólag tényleg nagyon tetszik neki. A bölcsis beszoktatással sem volt gondja.

Inkább a másik ok miatt lehet. Hónapokig hagytam a bugyiba kakilni. Majd egyik reggel a gondozónénije azt mondta, h a bölcsi gyerekorvosa emiatt nem szeretné, h oviba járjon, maradnia kéne a bölcsiben.4 évesen(???) Ezután kezdtem mondogatni, h most már a bilibe vagy a wc-be kéne kakilni. Nem bántottam én érte, ezt már megtanultam, amikor a wc-be pisilést tanulta.

Az éjjeli átjárkálásai mindezeket megelőzve kezdődtek.

2012. júl. 28. 14:34
 8/16 A kérdező kommentje:

Az imént ezt találtam:

"1 kislány, aki nem kakilt másfél hétig, és emiatt "belesült"( így mondják) a széklet a beleibe, amitől kilyukadt, és szegény kislány belehalt."

Ilyen lehetséges?!

2012. júl. 28. 14:37
 9/16 anonim ***** válasza:

Hát igen, az tényleg nem higiénikus, ha az oviban bekakál a bugyiba. Ezért kéne rászoknia, hogy otthon intézze, ha már így alakult. De hogy 4 évesen még bölcsibe járjon azt nem gondolhatják komolyan! Talán onnan menjen majd iskolába?

Szerintem ezt még szeptemberig meg tudjátok oldani. Beszéld meg vele.

2012. júl. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
A kakit mindig itthon intézi, nem szokott idegen helyen kakilni. Eddig ebből nem is volt gondja.
2012. júl. 28. 14:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!