Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Érdemes így próbálkozni a...

Érdemes így próbálkozni a szobatisztasággal?

Figyelt kérdés

Próbálkozok 2 és fél éves kisfiamnál a szobatisztasággal, de valahogy mindig megreked a dolog. Néha beleegyezik, hogy kisgatyát adjak rá, akkor élvezi is a dolgot, belepisil a wc-be - igaz, többnyire úgy, hogy én kérdezgetem, kell-e pisilni. Aztán ha baleset történik (ami rosszul érinti, és sírva fakad rajta, de mindig sikerül megnyugtatnom, és úgy látom, kezdi megérteni, hogy ezért ez nem a világ vége, de hogy ezt elkerüljük, azért kell szólni, ha pisilni kell), vagy akár anélkül is, egyszercsak elkezdi kérni a pelust. Ilyenkor nem erőltetem a dolgot, megkapja, de nagyon el vagyok keseredve, hogy hogy lesz így szobatiszta.:( Főleg, mert éppen most van szünet a bölcsiben, és elkeserít, ha belegondolok, hogy ha a szünet alatt nem sikerül nagy haladást elérnünk, akkor mi lesz a bölcsiben. Igaz, segítenek, ott is adnak rá kisgatyát, de mégsem olyan "koncentrált" a dolog, mint itthon. Pl. ma késő délutánig - természetesen az alvást leszámítva - kisgatyában volt. Ja, igen. Ha belelkesül, akkor még arról is meg kell győzni, hogy alváshoz adhassak rá pelust.

Kakiról szó sincs egyelőre peluson kívül, igaz, kétszer már ráült a wc-re "kakilni kell" címszóval.

Ha ügyes, és belepisil a wc-be, akkor mindig megdicsérem, de nem fújom fel túlzottan. Ha kis rábeszélésre egyezett csak bele a kisgatya felvételébe, és úgy pisil bele a wc-be, akkor jutalmat is kap.

Köszönöm a válaszokat!



2012. júl. 28. 21:37
 1/10 anonim ***** válasza:
56%
Én a hagyományos módszert választottam orvos barátnőm javaslatára. Igaz, hogy több volt vele a meló, de a lányom, már másfél évesen szobatiszta. A titok: a hagyományos tetra pelus. Ezek a modern pelusok túl kényelmesek a gyerekek számára. Vagyis belepisil és nem is érzi. A régi pelusoknál viszont az a kicsi kényelmetlenség van, hogy nem szívja be a pisit. Így manókám már 12-13 hónaposan szólt, hogy kell a bili! Igaz, többet kell mosni, de megérte :)
2012. júl. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%

Több gondolatom is van. Miért a wc-t használjátok? Legyen bilije. Azt szem előtt lehet hagyni és magától is rá tud akár ülni. Ezekben a melegekben és még kis gatyát sem adok a kisfiamra, így ha pisilnie kell, csak szalad a bilihez és ráül, pisil. 21 hónapos most. Ha nem szeretné, ne adj a délutáni alváshoz rá pelust. Én azt csinálom, hogy amikor elalszik egy textil pelust a lába közé teszek, ha esetleg baleset lenne. Még nem volt, egyébként. Pedig már több mint 1 hónapja pelus nélkül alszik napközben, 2-2,5 órát.

Kezdjétek a reggelt bilizéssel. Ébredés után üljön rá, ha belepisil nagyon örüljetek neki. Nyugodtan túlozd el, legyél színpadias. Legalábbis az én fiam imádja, amikor nagyon örülünk. Sőt, azt is, amikor szól, hogy kaka (az a pisi is és kaka is:)) és akkor én nagyon izgatottan mondom neki, hogy júj akkor gyorsan fussunk a bilihez!! Ezen mindig jót kacag és szalad is már. Kérdezgetheted, hogy kell-e neki pisilni, de ne vidd túlzásba. Ha nagyon elmélyül a játéka, akkor érdemes figyelgetni, kérdezni, de kb 1 óránként elég rákérdezni. Az én kisfiam kb ilyen időközönként pisil.

Remélem valamit tudsz majd használni ezekből. Sok sikert! :)

2012. júl. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkettőtöknek! Tetrapelusba már nem fogok benevezni, de ötletnek nem rossz.

Második válaszoló, kérdezted, hogy miért nem bilizünk. Hát azért, mert nem akar bilire ülni. Neki a wc a szimpatikus, bilire nem akar ülni, na és nem is ülve, hanem állva szokott pisilni. A textilpelus a lába közé egyébként jó ötlet, lehet, hogy holnap kipróbálom, ha nem akar pelusozni.:)

Várok még válaszokat!

2012. júl. 28. 22:14
 4/10 Sókristály ***** válasza:
86%

A tetra pelenka sem minden gyereknél megoldás. Én 3 évesen lettem szobatiszta, nyilván akkor még nem volt eldobható pelus. Anyu mindent kipróbált, beállított pelust mosni, ültetett bilire, könyörgött, de nem jött be semmi. Aztán nagyapám, aki híresen szótlan ember volt, új udvari WC-t épített. Ott sündörögtem, faggattam, aztán amikor már nagyon unta a kérdéseimet, azt mondta nekem építi a WC-t, csak hagyjam békén. Elkészült, onnantól nem kellett pelus.

Nem vonom kétségbe az orvos szakmai tudását, de két dolgot azért megemlítenék.

A szobatisztaság idegrendszeri érés folyamata, és mint olyan, nem lehet siettetni.

A kényszerítés meg, mégha a legenyhébb is, sokszor inkább visszaveti a folyamatot, mint az én esetemben is.

Hát én hallgattam anyukámra, és békén hagytam a gyerekeimet. A nagyok 2,5 éves koruk körül lettek szobatiszták, a 3 évesem a szülinapja előtt egy hónappal. Egyik napról a másikra, 2-3 balesettel, 1 hét alatt ágytisztasággal. Én úgy érzem, megérte kivárni.

2012. júl. 28. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi, tanulságos a válaszod, de nem erőltetem. Ha így tennék, akkor nem kapná vissza a pelusát, amikor kéri. Ha nem pisilne bele a wc-be, nem tetszene neki a dolog, nem lenne magára büszke utána, szintén nem próbálkoznék. Én értem és tudom, hogy meg kell rá érni, épp emiatt nem szenvedtem vele másfél-kétévesen, amikor még éppenhogycsak szólt, ha belekakilt a pelusba. Ma már ott tartunk, hogy ha pelus van rajta, akkor minden alkalommal közli, hogy pisilt/kakilt, sőt, mióta próbálkozunk a gatyóval, azóta leellenőrzi a pisilés kezdetekor, hogy biztos pelus van-e rajta.
2012. júl. 28. 22:34
 6/10 Sókristály ***** válasza:
49%

Nem úgy értettem, hogy Te erőlteted, hanem azt írtam le, mik szoktak a "hibák".

Amúgy gyereke válogatja, hogyan lesz szobatiszta. Vannak olyan kis kínlódósak, mint a te csemetéd, meg az én 2. fiam volt, meg vannak olyanok is, mint a kisebbik lányom, aki egy délutáni alvásból ébredve nem engedte magára adni a tiszta pelust és onnantól szobatiszta volt.

De a lényeg talán az nálatok is, hogy elindult már ezen a rögös úton :-)

2012. júl. 28. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi!:) Azért a második válaszoddal többet segítettél.:)
2012. júl. 28. 22:40
 8/10 anonim ***** válasza:

Tavaly ugyan ez volt nálunk is. Én hagytam a fenébe az egészet, nem volt rá érett, mivel csak utólag szól, nem akkor mikor érzi az ingert hogy pisilni kell, és nem mindig tudja visszatartani.

Most 3,5 évesen nekivágtunk megint, mert ugye jön az Ovi, hát 2-3 nap alatt szobatiszta lett, éjjelre is!

2012. júl. 31. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem hagyd békén a gyereket, ha nem akar bilire ülni.

A lányom visított tőle.

Júniusban töltötte be a három évet, május végén 3 nap alatt lett szobatiszta, egy hét múlva már éjjel sem pisilt be.

Balesetek előfordulnak, de ritkán.

Nálam bevált, hogy

"elfogyott a pelenka, most már bugyi van"

"nagylányok így csináljak, anya is" (és jön velem wc-re)


Előfordulhat visszesés. Nálunk a kaki most problémás, nem értem miért, eddig sima ügy volt.

2012. júl. 31. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőtöknek, rengeteget segítettek! Én is hasonlóan gondolkozok, ami nem megy, azt nem erőltetem.
2012. júl. 31. 20:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!