Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Melyik munkát válasszam, a...

Melyik munkát válasszam, a gyerekek érdekeit nézve? Nagy segítség lenne!

Figyelt kérdés

Két kislányom van,3 és 6 évesek.Most megyek,majd vissza dolgozni,6 év után,de nem tudom,melyik munkát válasszam.Gyermekpszichológus vagyok,mindkettő hely nevelési tanácsadó.Fizetésben sincs sok eltérés.Határozatlan idejű szerződés,de 2-3 év múlva szeretnénk a lányoknak tesót.Fontos,hogy a gyerekek szempontjából legyen jó,mert szeretnék ezután is minél több időt velük tölteni.

1)Hétfőn,kedden 9-re(reggel)kéne bemnjek,tehát a csajokat tudnám vinni oviba,ami jó,hiszen a kisebbik nem biztos,hogy szeretni fogja.Fél 5-ig dolgoznék.Szüleim/anyósék mennének a gyerekekért,és hazavinnék,én kb.5-re érnék haza.Tehát a reggel kicsit lazább lenne,de délután csak 5-től lennék a gyerekekkel,akkorra ér haza apa is.Szerda,csütörtökön fél 8-ra mennék(apa vinné a csajokat),fél 3-ig dolgoznék,azaz 3-ra ott lennék a gyerekekért.A délutánt együtt töltjetnénk,viszont a reggel elég rázósan menne nélkülem.De valamelyik mama átmenne apához segíteni,rendezni őket,akár oviba is vinné a lányaimat.Pénteken rövidített munka időm lenne,azaz 4 órát dolgoznék csak.Fél 10-től fél 2-ig.Aznap én vinném őket oviba,9-re és megkérném a szüleimet/bárkit,hogy 1-re menjenek a lányokért,mert ha én mennék 2-re akkor már alvás lenne,így viszont tényleg az egész délután a miénk lenne.

2)Hétfőn,kedden délután lennék,azaz 1-től 6-ig.Bevihetném később a gyerekeket,fél 11-re,tehát a reggel a miénk,még a játszóra is kimehetnénk,ete fél 7-re érnék haza,ergo még kb.lenne egy két óránk együtt.Mamiék mennének a gyerekekért,majd apa menne haza.Szerdán délelőtt lennék,ami azt jelenti,hogy fél 8-tól 2-ig.Én mennék értük,3-ra.Csütörtök szabad lenne.Péntek viszont reggel 8-tól este 6-ig.Azt mondták el lehet egy kicsit csípni,szóval 6-negyed 7-re már otthon lennék.

Hétvégén nem kéne dolgozni.Az első alapjáraton szimpatikusabban hangzik,viszont az a csütörtök szabadság,valamint a szerda is elég jól hangzik.


2012. júl. 29. 17:23
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Egyik helyen se kéne hétvégén dolgozni,talán így kicsit érthetőbb:)
2012. júl. 29. 17:25
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Az elsőt válsaztanám.

A másodikban nem tetszik az a két nap hogy 11- re kell menni, mert az Oviban nem igazán örűlnek legalább is nálunk ha valakit ebédre visznek, na meg az a délelőtt úgy elszalad, hogy semmire sem elég.

2012. júl. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is az elsőt választanám. Szimpatikusabb. És ugye azt nem szeretnék az óvónők sem,hogyha csütörtökönként nem vinnéd oviba,és akkor meg ugye pénteken sokat el kell lenned,úgyhogy én az elsőt választanám!
2012. júl. 29. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Mindkettő álom munkahelynek számít, bármelyiket választod, csakis jól jársz a gyerekek szempontjából.

Leírom az én munkarendemet, multinál, szintén értelmiségi beosztásban.

Reggel 3/4 8-tól fél 5-ig minden nap, pénteken is. A gond csak ott van, hogy a központ tőlünk majdnem 100 km-re van, ahova heti 2-3 alkalommal oda kell érnem reggelente, majd délután minimum fél 5-ig ott kell lenni. 7-nél egyik nap sem érek haza hamarabb.

A többi napon az ország egész területére kell mennem, magam osztom be az időmet, de repülőm nincsen, vannak olyan távolságok amiket egyszerűen képtelenség megtenni munkaidőben úgy, hogy vidéken még el is végezzem a munkám.Van olyan, hogy este 9-10-re érek csak haza:(

Oké, hogy adnak céges autót, normál fizetést, de magánélet e mellett nincsen, pedig van 3 gyerekem.

Sajnos nincs más választásom, örülhetek ha visszavesznek.


Becsüld meg a munkádat, bármelyiket is választod, örülj hogy a szakmádban és normális időbeosztásban dolgozhatsz!

2012. júl. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is az elsőt választanám.

A délelőtt olyan rövidke, úgy elszalad, semmire sem elég. Nem írtad, mennyi idő az út az oviba, de ha már fél 11-kor el kell indulni, ahhoz 10-kor kell elkezdeni készülődni, addig meg max. a reggeli és egy kis mesenézés fér bele.

A gyerekeknek kell a rendszer, ez a csütörtökönként nem mennek, pénteken meg szinte egész nap nem vagy, ez így nem jó. Ráadásul a péntek az a nap, amit mindenki szeret kicsit lazábbra fogni. Pénteken 2-től kezdődhetne a hétvégéd, lenne időd bevásárolni, esetleg előre főzni és akkor az egész hétvége csak a családé.

2012. júl. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én is mindenképpen az elsőt választanám. "Hoszzú hétvégével" és családbarát beosztással! :)
2012. júl. 31. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Az elsőt választanám, ugyanazért, amit az utolsó válaszoló írt.
2012. júl. 31. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

utolsó előtti válaszolót akartam írni


A lényeg, hogy szerintem az elsővel sokkal jobban jársz, mint a másodikkal.

2012. júl. 31. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"Hétfőn,kedden délután lennék,azaz 1-től 6-ig.Bevihetném később a gyerekeket,fél 11-re,tehát a reggel a miénk"


Szerintem nem viheted őket fél 11-re, a foglalkozások miatt szokták kérni, hogy 9-re érjen be a gyerek. Főleg a nagyobb tanköteles, tehát napi 4 órában kötelező bent lennie a foglalkozásokon - az meg délelőtt van. Na meg a reggelek könnyen elúsznak, és akkor nem nyersz rajta. Nekem is az első lehetőség a szimpatikusabb.

2012. júl. 31. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Mindenképpen az elsőt választanám. Előttem már megindokolták, hogy miért.

És tényleg örülhetsz, szuper munkahelyet fogtál ki ilyen időbeosztással. :)

2012. júl. 31. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!