Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves iker fiaim félnek a...

2 éves iker fiaim félnek a 19hónapos unokatesójuktól. Mit tehetnék, hogy ne féljenek?

Figyelt kérdés
A mamával együtt lakik az unokatesó,ha megyünk hozzájuk állandóan elveszi tőlük a játékokat morog rájuk és verekszik. A mamájukat nagyon szeretik,de kisfiú miatt már nem is megyünk hozzájuk,mert sírnak,ha ott vagyunk és ölben maradnak csak el.Nem okoz náluk lelki eredetű problémát?
2012. júl. 29. 23:22
 1/2 anonim ***** válasza:
Az ilyen idős gyerekek egyszerűen lekerülik azokat, akikkel nem lehet szót érteni. Ha verekszik, morog az unokatesó, akkor ő nyilván ez a kategória. Még mindig jobb, mintha elkezdenék a te fiaid is felvenni ezt a viselkedést:S Szerintem az unokatesó szülei tudnának tenni az ügy érdekében. Mert ugye az ő szempontjukból az a gond, hogy ezt a nemkívánatos viselkedést a te fiaid igazából megerősítik azzal, hogy inkább ölben vannak. Én annak semmiképp nem vagyok a híve, hogy visszaüssön az egyébként rendesen viselkedő kicsi.Nehéz ügy.
2012. júl. 30. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia! Én vagyok a másik 2 éves ikerfiús, megint "összetalálkoztunk".

Igaza van az elsőnek, ezen a kisfiú szülei tudnak "segíteni", ha máshogy nem, annak a kisfiúnak kéne ölben lenni addig, míg ott vagytok és ezt csinálja. Megváltozna szerintem, de megengedni semmiképpen nem kéne neki. Az is igaz, hogy az ikrek megerősítik ebben a viselkedésében az unokatesót, ha csak ölben vannak és sírnak, mikor ott vagytok. És te se légy ideges, mikor ott vagytok!

Nálunk is van hasonló helyzet, de ott a másik anyuka nem keres. Mindig jóban voltunk, fél év van a nagylányom (4 lesz) és a fia között (3,5 lesz, egy csoportban lesznek az oviban ősztől). Voltak itt egyszer, nagyon jól eljátszott a két nagy, meg is beszéltük hogy összejövünk még. Aztán mégsem sikerült, később meg nem is keresett, kiderült miért.

A fiúcska kicsit akaratos, hisztis, kicsikkel verekedős, nem ismeri a határokat, a saját határait sem, 20 kg körül van. Egyszer elvittem az ikreket hozzájuk, a fiú ráült az akkor 20 hós, 10 kg-ot gyerekemre. Persze lekatam, de nyugodt maradtam, mert még időben volt, ott voltam mellette. Anyukája viszont nem volt nyugodt, én biztos vagyok benne hogy ezért nem járnak el sehova gyerekek közé. Pedig pont ezért kéne!! A fiú csak játszani akart, nem bántani az enyémet, persze utána ha ránézett a nagy, már sírt is a kicsi, kétszer meg is lökte őket, mégis azt montam az anyukának, jöjjenek át. Jobb lenne a fiúnak ha gyerekek között lenne, így is szocializálódna, nem jöttek, nem tudom mi lesz az oviban.

Így kicsit félek az ovitól, a lányom nincs 13 kg, ha ott összetalálkoznak, hát remélem nem ül rá......:-(

2012. júl. 30. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!