Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ikresek! Mennyi idő után...

Ikresek! Mennyi idő után tudta megkülönböztetni az egynemű gyerekeiteket az óvónő?

Figyelt kérdés

Nekem most kiscsoportosok a lányaim, és a mai napig ha megyek értük, és váltok pár szót az óvónővel a lányok napjáról, sosem tudja, hogy ez vagy az melyik gyerekkel történt. Ha meglátja valamelyiket, nem tudja, kit lát.

SOHA nincsenek egyforma ruhában, bár tény, hogy nagyon hasonlítanak egymásra. Ettől függetlenül úgy gondolom, hogy 8 hónap elég kellett volna legyen arra, hogy biztonsággal meg tudja Őket különböztetni egymástól. Legalább akkor, ha ez egyikről mesél valamit, akkor tudja, hogy melyik is az.

Az óvónéni ezt viccesen fogja fel, és nekem sem forognak (még) vérben a szemeim, csak érdekelne, hogy ez máshol is így megy e. De úgy érzem nem figyelnek rájuk eléggé külön-külön.



2012. ápr. 26. 17:50
 1/6 A kérdező kommentje:
Anno a bölcsiben az volt a módi, hogy reggel a gondozónők megkérdezték, hogy melyik melyik, ki van ebben a ruhában és ki van abban, és utána nem volt gond. Megjegyezték. Nem értem, hogy ez miért nem lehet így, ha már maguktól nem tudják a különbséget. Tudom, hogy a bölcsiben kevesebben voltak, de már elég idejük lett volna, nem?
2012. ápr. 26. 17:58
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
8hónapnak bőven elégnek kellene lennie. Az egy dolog, hogy hasonlítanak egymásra, külsőleg. Na de viselkedésben, temperamentumban, abban, hogy mit szeretnek? Gondolom, hogy van valami, amiben különböznek. Ha egy ovónő figyel erre, akkor már tudnia kellene. Biztos, hogy rendesen odafigyel a gyerekekre? Nekünk is eltartott egy darabig, míg megtanulták, pedig ők csak külsőleg hasonlítanak. Az egyik kislány tipikus kis hercegnő, a másik pedig a nagyszájú, vagány rossz kislány :) És mégis.. :)
2012. ápr. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát én egy idő után,már igenis kiakadnék.Nekem még nem járnak se bölcsibe,se oviba két éves iker lányaim,de nem szeretem ha egy kalap alá veszik őket.Az orvosunkra szoktam kiakadni,mikor beteg az egyik,és a másiknak is ugyanúgy ír fel gyógyszert stb.,mintha egy ember lennének.Hát nem tudom,hogy én hogy fogom ezt kezelni,ők is elég egyformák,de szerintem 8 hónap már bőven elég arra,hogy meg lehessen különböztetni őket.Ha pld.az egyik rosszalkodni fog mindkettőt "büntetni" fogják majd?Fúúúúúúúúú ezt még nem is gondoltam így végig.Szerintem szólnod kéne,hogy ne kezeljék őket egy emberként.
2012. ápr. 27. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Az a fura, hogy azt mondják, hogy Ők az ikreket mindig külön kezelik. Szét szokták őket ültetni ebédnél, egymástól távol szoktak aludni is. Tehát erre a részére odafigyelnek, csak arra nem, hogy megjegyezzék, hogy melyik gyerek melyik.


Nálunk nincs akkor különbség a két kislány jelleme között, mint az első válaszolónál. Persze távolról sem egyformák, de ennyire nem éles a határvonal.


Ha bünti van, akkor csak az a gyerek áll a sarokba, amelyik rosszalkodott, de, hogy az MELYIK, arra már nem annyira figyelnek.

Ha elmeséli az óvónő, hogy az egyik kislány aznap nem aludt délután, vagy nem uzsonnázott, vagy kapott a nyakába egy vödörnyi homokot, nem tudják, hogy pontosan melyikről van szó.


Értitek?

Most szóljak rá az óvónőre, vagy reggel adjak eligazítást, hogy ma a sárga pólóban "A" baba van, a Rózsaszínben pedig "B"?

2012. ápr. 27. 09:24
 5/6 anonim ***** válasza:
08.47-es vagyok,szerintem,igen kéne eligazítás.pld nem mindegy,hogy melyik gyerek nem uzsonnázott.Amúgy meg miért kell nekik egymástól messze enni,aludni?Miért akarják szétválasztani egymástól a gyerekeket?Lehet,hogy ők egymás mellett biztonságba érzik jobban magukat,ezzel csak azt fogják megtanulni,hogy ne tartsanak össze.Ezt miért csinálják?Nem értem
2012. ápr. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A lányaimat nem zavarja, ha külön ülnek. Nem az első napon kezdték a szétválasztást, hanem pár hónap elteltével, hogy ne legyenek annyira összenőve.
2012. ápr. 27. 11:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!