Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Neked mi az elso reakciod...

Neked mi az elso reakciod ilyenkor?

Figyelt kérdés

Amikor 100x elmondod a gyerekednek,hova ne menjen,ne masszon fel,mert veszelyes,es o megis megteszi,es kozben elesik,esetleg megserul.

Ruhellem ezt az erzest,es utalom magam erte,de en olyankor olyan ideges leszek,hogy legszivesebben elfenekelnem,mikozben nagyon sajnalom is.

Utalom ezt az erzest.Te hogy vagy vele?


2012. júl. 30. 14:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
detto ilyenkor rákiáltok elmondo mmég egyzser meg ne történjen mert megint ez a vége és átölelem és ennyi és reménykedem tanult az esetböl
2012. júl. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

èn nem vagyok érte mérges.

már mint nem jövök dühbe, és nem okolom magamat. és inkább sajnálom, hogy maga kell megtapasztalnia ezt, oda megyek hozzá és elmondom, hogy ezért kell anyára hallgatnia.... de valahogy én csak sajnálatot érzek.

2012. júl. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Elmondtam neki 653-szor kb. h a tűzhelyhez ne nyúkáljon, meleg lehet,megégeti magát. egyszer kiváncsiságból odanyúlt. Lett egy piros kör, majd vízhólyag az egyik ujján. Mondtam neki akkor ne sírjon, ez az ő hibája. Lekezelem , és tanulja meg , oda nem nyúlunk. Azóta se nyúkál oda. Játszótér ugyanez. Felment a csúszdára, hiába mondtam ne, beüti a fejét. Beütötte, mondom akkor máskor is gondolj erre....
2012. júl. 30. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nahát ha nálunk rosszat csinál bizony nincs ölelgetés,mert akkor azt hiszi még jól csinálja,én úgy szoktam hogy odamegyek hozzá legugolok hogy szemtl szembe mondjam és határozottan megmondom mi az ábra és mélyen nézek a szemébe és eddig ez bejött,mert valahogy csak megérti hisz nem csinálja utána,legyél határozott és magyarázd el neki hogy mit miért nem szabad és mire elmondtad szemtől szembe hidd el addigra te lehiggadsz ő meg elfelejti az akkor rosszaságát:)))
2012. júl. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Ez érdekes. Én a veszélyes helyre nem engedem. Mert tudom, hogy kíváncsiságból úgy is ki akarja próbálni. Ha a forró tűzhelyet akarja megfogni, akkor elviszem onnan, elterelem a figyelmét.

Ha pedig olyan hely van, ahol tudom, hogy eleshet, de nem igazán szerezhet nagy sérülést, oda pedig engedem, hogy menjen, és nem festem az ördögöt a falra olyannal, hogy "le fogsz esni", legfeljebb mondom neki, hogy hogy kapaszkodjon vagy segítek neki.

Ha mégis leesne, akkor én nem mérges vagyok, hanem szomorú, amiért megsérült. Megszeretgetem, adok neki puszit.

2012. júl. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

5. vagyok.

De én pl a frissen vasalt, nagyon meleg ruhát megfogattam vele, mert mindig meg akarta fogdosni a forró vasalót. Elmondtam, hogy a vasaló ennél sokkal melegebb, ne nyúlkáljon ide. Azóta nem akarja fogdosni a vasalót.

2012. júl. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
55%
Utolsó előtti egy mintaanyuka,érzések nélkül,na ne mond már hogy te nem szoktál mérges lenni???Meg ha nem viszed veszélyes helyekre akkor e te gyereked hol él,?mert tudod egy kicsi gyereknek ám minden de minden veszélyes,hisz nincs félelemérzetük,és mi azért vagyunk hogy megtanítsuk ezeket elkerülni de nem akadályozzuk meg abban hogy megtapasztalják,egyszóval ne sértődj meg de mi lesz a gyerekeddel egy oviban???
2012. júl. 30. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

5. vagyok.

Mint írtam, nagyon veszélyes helyekre nem viszem. Legalábbis próbálom nem vinni, és próbálom a figyelmét. Ettől függetlenül fejelte már el az asztal szélét...

Szóval nem burokban tartom, hanem elhozom a veszélyes helyről és elmagyarázom, hogy miért nem engedem oda.

Az oviban meg olyan dolgok vannak, amik nem veszélyesek annyira egy ekkora gyereknek, mert nekik készült.

És nem, nem vagyok mérges.

Egyébként miért, te veszélyes helyekre viszed? Gondolom te sem állítod a tűzhely elé, hogy "na, akkor most tenyerelj rá"...

2012. júl. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Ja hát persze hogy nem viszem veszélyes helyekre,de bizony vannak olyan helyek amiről nem is gondolnánk hogy veszélyes és mégis....szóval nincs veszélytelen hely sehol sem még egy oviban sem,pl:mászóka,hinta....az ember vigyázzon a gyerekére de ne essen túlzásokba...
2012. júl. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Sókristály ***** válasza:
100%

Ismered ezt a mondatot? Ha valami bajod lesz, agyon is ütlek! Milliószor hallottam anyutól, most már értem is a jelentését. Normális emberi reakció a düh ilyen helyzetekben. a feszültség levezetését szolgálja.

A veszélyes helyekről, helyzetekről meg csak annyit, hogy rátermett gyerek még gumiszobában is képes megsérülni. Aki azt mondja, hogy Ő bizony kivéd minden gázos helyzetet, annak eddig egyszerűen szerencséje volt. Gondolnátok például, hogy a CHICCO etetőszék milyen veszélyes? Kislányomnak beleszorult az ujja, és eltört.

De mesélhetnék a 3. szülinapon készült monoklis fotókról, mert éppen útban volt az asztal sarka, vagy a 2 éves kori gipszről, mert futtában visszafordult, és lendületből belekönyöklt a szekrénybe.

2012. júl. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!