Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem érett rá a lányom? Vagy...

Nem érett rá a lányom? Vagy én vagyok ennyire türelmetlen?

Figyelt kérdés

Okos gyönyörü lányom van aki egy hónapon belül 2 éves lesz a nyáron nem tudtam leszoktatni a pelusrol, bugyiba van s nem szol ha pisilni kell vagy kakilni. csak ha becsurozott annyit modja hoppá.

mit csináljak? hagyjam? vagy erőltessem tovább?


2012. júl. 31. 08:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Átlaggyerek 2,5 évesen lesz szobatiszta = türelmetlen vagy, szerintem még hagyd békén.

Ha okos, ha gyönyörű, még nem érett meg a szobatisztaságra.

2012. júl. 31. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem érett még meg rá. Ha megérett volna, akkor nem csak annyit mondana hogy hoppá, hanem esetleg zavarná is, és utólag is lehet szólna és bilire ülne. Ne erőltesd, még nem jött el az ideje.
2012. júl. 31. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Régen volt, anyáink idejében "elvárás" h 2 éves kor körül már szobatiszta volt egy gyerek. Ne félj, volt is visszaesés szépen....:)

Szóval egyetértek az elsővel! Még nem érett rá!

2012. júl. 31. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Akár én is írhattam volna! Az én lányom is okos, fejlett, értelmes kislány és akármit csináltam vele 2 évesen semmi hajlandóságot nem mutatott arra, hogy leszokjon a pelusról. Már kezdtem aggódni, hiszen akkor már csak az ovi előtti nyár marad nekünk, vagyis a mostani. A védőnőm sem erőltette a dolgot, nem érett még meg rá. Én is adtam rá bugyit, úgy ahogy Te, de minden belement.

Ezen a nyáron június közepén, ugyanúgy pelus le, és bugyi fel. Először semmi változás, majd óriási hiszti és könyörgés, hogy anya légyszi ne adj rám pelust! És tényleg! Nem adtam rá, mindig szóltam neki, hogy menjen pisilni, de egy pár hét után, már maga megy és intézi, még a nagy dolgot is! Persze akadnak még bakik, mert sokszor belefeledkezik a játékba, és még éjszakára kap pelust, ami általában száraz, de a délutáni alvásnál már egyáltalán nem. Van a szobájában is bili, és magától elvégzi, ha nem is vagyok ott.

Már azt hittük sosem jutunk el idáig, de hidd el, semmi nem történik, ha nem most lesz szobatiszta.

Egyébként sokat olvastam utána, és amíg egy bizonyos hormon nem kezd el termelődni, addig nem is tudja majd szabályozni, és persze így szólni sem tud, hogy kell neki.

(Amíg nem lett szobatiszta mindig biliztünk, reggel, este, alvás előtt, de külön nem erőltettem.)

Sok sikert Nektek és ne aggódj okos lányod van, Ő majd tudni fog, és szólni fog!:)

2012. júl. 31. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm "igy se eörltettem" mert sajna azt látom nem nagyon zavarja a dolog igy probálkozok de nem eröltetem majd érett rá remélem köszönöm
2012. júl. 31. 08:31
 6/6 anonim ***** válasza:

Az én lányom 2.5 éves okos, értelmes, fejlett minden más téren (beszéd mozgás önállóság evés stb.) és mégis sok sok balesetünk van és tudja mondja hogy kakálni fogok de inkább bekakál, bepisil. És el is mondja hogy nem szabad meg hogy most moshatod anya stb.

Valahogy pszichésen nincs ott, nem tudom másképp megfogalmazni.

2012. júl. 31. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!