Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy kezelitek 15 hós babátok...

Hogy kezelitek 15 hós babátok hisztijét? Az én lányom rettentően makacs, akaratos, türelmetlen-már 1 hósan is így szopizott.

Figyelt kérdés
Karácsony óta(mióta a mamák hagyták magukat megverni)mindenért üt,apát is veri.Ha valami nem tetszik neki,azonnal csap,csíp,rúg,harap.Ha nemet mondok valamire,főleg csinálja.Nagyon zavar,kezd hisztizni is,ugrál hiszti közben,ordít,sikít,vagy a földre dobja magát,rugdos.Eddig azért ennyire nem volt ez jellemző...persze kiabálás a részéről,néha-néha egy-egy verekedés előfordult.Most meg...ha pl.rosszul ébredt,és megsimigattam,már megütött.Pedig tud simizni is...ha akar.Ti mit tesztek?
2010. jan. 3. 13:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon következetesen ,minden egyes alkalommal ha megüt,szólj rá.Leguggolsz, a szemébe nézel,és komoly hangon,szigorúan rászólsz.Ha folytatja,jöhet a büntiszék,arra ráültetni 1 percre,és ahányszor felkel idő előtt,visszatenni.Nem szabad hagyni,h megüssön,lehet,h a mamák jó viccnek tartották,de nem tudom mit szólnak hozzá,ha majd rendszeressé válik.

Hiszti közben ott kell hagyni,ne reagálj az ordításra,vagy ha a földre veti magát.Esetleg nálunk bevált,h ilyenkor elkiabáltam magam,h "Ott a Hisztimanó!",és mutogattam mindenfelé,h ott még kilóg a sapkája,most átszaladt amoda,és ilyenkor általában pillanatokon belül már csak a Hisztimanót keresgéték.:)

Visszaütni,rúgni,harapni viszont nem szabad.

2010. jan. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
2010. jan. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Rájött,hogy megteheti.

Én megfognám a kezét,kicsit erősebben és a szemébe nézve hosszan közölném,hogy ezt nem illik.

De a hidegvíz sokat segít:-))

2010. jan. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Hidegvíz?:)

Elég pár csepp,vagy...?

A büntetőszéket ki fogom próbálni,úgyis utál ülni.

2010. jan. 3. 13:36
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt ilyen problemam, en ugy kezeltem hogy nem vettem rola tudomast. Ha utni akart, elhajoltam, ha kicsit megrugott nem volt semmi kovetkezmeny. Ha durvabban csinalta, mindig megemeltem a hangomat hogy "nem szabad" es rautottem a kezere. Mar vetette magat a foldre is, akkor sem engedtem el a kezet, hanem huztam magammal. Ha rajon hogy nincs semmi ertelme annak amit csinal, mert nincs reakcio par het alatt elfelejti. De: ha ut, senki se batoritsa, ne mosolyogjon, es mondja neki hogy rossz az amit csinal. Mamaknak ez jo moka szokott lenni, utana meg bird kinevelni...
2010. jan. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Én ha hisztizik akkor azt mondom neki, hogy ha hisztizel akkor itthagylak és kimegyek a szobából. Van, hogy azonnal abbahagyja de az is előfordult már még 20 percig üvölött a másik szobában a földön és csapkodta magát. arra azért figyeltem, hogy legyen helye üvölteni és ne vágja neki valaminek magát. És persze mindig elmndom, hogy ezzel nem ér el semmit és soha nem engedek a hisztinek. Nálunk szerencsére a verekedés eddig nem jött elő, bár mikorkisebb volt megpróbálta de amint ütött volna nagyon erőteljesen rászóltam, hogy csak simi.Érdekes módon azonnal váltott, de ez lehet, hogy csak véletlen.

Barátnőm a fiát kénytelen volt néha hideg vízzel megmosni, étrem ezalatt, hogy hideg vízzel megmosta az arcát hiszti közben, mert már lilult sokszor a feje...most már "nagy kisfiú", iskolás és semmi baj vele, szófogadó. Ennél durvább vizes dolgot nem javaslok.

Olyat is hallottam már, hogyha rájön a hiszti akkor szorosan meg kell fogni úgy, hogy ne tudjon csapkodni, rugdosni és meg kell várni amíg lenyugszik és a végén a szemében nézve meg kell neki mondani, hogy ilyet nem szabad csinálni.Álltólag az a lényeg, hogy olyan helyre kell vinni ahol ketten vagytok ehhez a módszerhez. nekünk erre még nem volt szükség, de ha eljutunk oda akkor kipróbálom

2010. jan. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
14.50es vagyok..még az hozzátenném, hogy én nem ütnék rá a kezére ha ő üt (nem tudom így értette e az előző), mert ugye ha nem szabad ütni akkor nemcsak neki hanem neked sem.
2010. jan. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
59%

13:33 vagyok.Én felkaptam és elvittem a csaphoz megmosni az arcát hidegvízzel.Jó sok hidegvízzel.Az egyik fiamnak ez is elég volt.A másik,a földön fetrengve üvöltött,levegőt nem véve,neki ez a módszer nem jött be, Őt nyakonöntöttem egy kis pohár vízzel. Harmadszorra már nem kellett, ha meglátta a poharat,felpattant.

De ha este rázárod a villanyt és otthagyod,az sem rossz.

Győzködéssel nem sokra mész.

2010. jan. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
69%
Hát én nem zárnám be egy sötét szobába,megmondom őszintén,és nyakon sem önteném,de nekem más a módszerem-az első vagyok-,még a szorosan ölelős dolgot szoktam néha csinálni.
2010. jan. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
41%
Nálunk is a hideg víz megy, mert erőszakos már csak azért is effektus.
2010. jan. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!