Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 évesnek érdemes már vízfesté...

2 évesnek érdemes már vízfestéket, zsírkrétát, esetleg gyurmát venni? Vagy maradjunk egyenlőre a színes ceruzánál? Azt nagyon szereti.

Figyelt kérdés

2012. aug. 2. 07:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Zsírkréta, gyurma mehet. Én vízfestéket 2,5 évesen vettem a lányomnak, de mellette kell lenni, legalábbis ajánlatos, hogy nehogy kiöntse vizet, ne fessen össze bútort vagy valamit. És rossz ruha rá, hogy ne legyen festékes a jó ruhája. Az enyém mindig a babáit meg a saját körmeit festené vele kezén-lábán, nemhiába lányból van.
2012. aug. 2. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

2 éves múlt a kislányom és már másfél évesen, Karácsonyra kapott egy Play-doh gyurmakészletet. Mostanában kezdi érdekelni, de inkább még csak ki be pakolássza a gyurmát, néha ad és megpróbálja belenyomkodni a formába.

Ha a ceruzát szereti, inkább festéket, zsírkrétát vennék neki.

2012. aug. 2. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Érdemes!


Lányom 2 évesen kapott zsírkrétát, vízfestéket, ceruzát, filcet.

A ceruzát elraktam, mert mindig faragni kéne, kitörik, annyira erősen rajzol.

A filc nagyon tuti, szereti a kupakokat le fel tenni, és rajzolni vele.

A zsírkrétát is szereti, és a vízfestéket is!

Vettem egy nag füzetet, viaszos vásznat/ terítőt, azt tettem a kisasztalára, ès azon művészkedik!

Egyszer rajzolta össze a bútorát zsírkrétácal, de mosogatószerrel simán lejött!

Nagyon élvezi, nem önti ki a vizet festésnék, arra mindig vigyáz, és én is élvezem hogy rajzolhatok, festhetek:)

Matricákat is vettem, azt is imád ragasztani a műveire, szereti ha kezét lábát körberajzolom!

Gyurmából a play dough a jó, a többi ragacsos, nyúlós lesz 2-3 használat után! Nagyon jók a készletek, amikkel lehet hamburgert, vagy mást készíteni.

2012. aug. 2. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Én "mai modern" játékokat nem nagyon vettem neki. Valahogy mindenki valami hipi-szupi újdonsággal áll elő. Mi csupa-csupa ősrégi játékot kutattunk fel. Én is 2. gyerekkoromat élem vele. Talán azt látja, hogy én élvezem, és azért élvezi ő is. Szóval kb. 1,5 éves volt, amikor ilyenekkel állítottunk haza. Átöltözünk és nem probléma a vízfesték sem. Persze extra módon kell figyelni rá, de szeretjük.
2012. aug. 2. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
1,5 éves múlt a fiam, mikor csináltam sógyurmát, letesztelni mennyire tetszik neki. Hát, nagyon. Utána kapott play-dohs gyurmát, aztán készletet. 2,5 éves és gyártja a figurákat, vagdossa a gyurmát és foglalkoztatja az egész családot :) Még ennyi idős se volt, mikor zsírkrétát vettünk neki, később ceruzát is. Én a vízfestéket hagynám későbbre, azt mostanában kezdtük el. Nagyon menő az is. Csak festés után le kell mosni mindent: kezét, széket, asztalt, stb. Mi vettünk nagyméretű műanyag alátétet, azon szokott gyurmázni is az asztalán és festéshez is jó.
2012. aug. 2. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Szerintem is érdemes, mi még mondjuk csak zsírkrétával foglalkozunk, ceruzát még nem mertem adni neki. Zsírkrétából Crayola-t vettünk, ilyet:


[link]


és nagyon bevált, mert tömzsi, nem tört még el egy darab sem, nagyon jól lehet vele firkálgatni.

Plusz egy jó ötlet, Lidl-ben (de biztos máshol is), lehet néha kapni festővásznat 5 db-os kiszerelésben (különböző méretűeket). Egy kisebb fajtát adtam neki a szettből, amit vettem, ő arra firkálgat, mindenféle színű zsírkrétával húzgálja a vonalakat. Absztrakt mű az igaz, de majd a falra is ki tudjuk tenni, mint első műve. :-)) Még nincs kész, ha firkálni akarunk, mindig ezt veszem elő (pár hete kezdett neki), és azért jó, mert stabil, merev, nem csúszkál az asztalon, földön, matracon, mint mondjuk egy papírlap.

Gyurmából létezik olyan, amiből ha eszik, az sem gond, azt hiszem playdooh, de ebben nem vagyok biztos, még nem gyurmáztunk.


Ja, szintén 2 évesről van szó.

2012. aug. 2. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Anyukák válasza után akkor álljon itt egy művészeti nevelést tanuló pedagógus véleménye is, hogy teljes legyen a kép:


Érdemes. Egy gyerekkel mindent érdemes csinálni, amire ő megérett, ugyanis ezek fogják megalapozni a következő szintet. Az, ha különböző anyagokat, színeket, nyomhagyókat adsz neki, és engeded, hogy ráérezzen, azáltal annyi dolgot fejlesztesz rajta, ami később aranyat fog érni, hogy szerintem hely sem lenne, hogy felsoroljam ide az összeset. Vegyük például a finommotorikus mozgást, ami minden egyes ceruzahúzással, gyurma-nyomkodással, vízfestéssel egyre precízebb lesz. Később az írástanulásban, végtagok, ujjak bármilyen szituációban való összehangolásakor hatalmas segítség lesz a gyereknek. Akkor ott vannak a színek és a formák közti különbség érzékelése, a szem ügyességének fejlesztése (igen, ezt is lehet fejleszteni), a logikai képességre gyúr (hogyan kell összerakni, lerajzolni, lefesteni valamit, ami összetett dolog, és ezzel kombinálni), és még sorolhatnám napestig.


Szóval soha ne gondolkozz azon, ha valami újdonságot szeretnél vele megismertetni, ilyen esetekben, ha már érdeklődik ezek iránt, semmi sem túl korai.

2012. aug. 2. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a sok hasznos választ!Gyorsan el is mentem bevásárolni:)Hétvégén jön a dögmeleg....ülhetünk ben a lakásban,de sztem nagyon jól fogunk szórakozni:)
2012. aug. 2. 10:40
 9/12 anonim ***** válasza:

Nekünk van itthon minden, mert a 4 évesem már minden ilyennel szívesen foglalkozik.

A kicsi 1,5 éves, a múltkor beült a nővére mellé festeni vízfestékkel. Édes volt és szemmel láthatóan nagyon érdekelte a dolog.

Gyurmát is szereti, de még sokszor a szájába veszi, mondjuk egy 2 éves már nem annyira eszi meg, úgyhogy szerintem azt is érdemes.

Zsírkréta, imádják, csak nagyon kell figyelni, hogy hova rajloz, nehéz kimosni, letörölni.

2012. aug. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

20 hónapos a lányom, talán 15 hónapos lehetett amikor vettünk neki gyurmát,ceruzát és zsírkrétát. Nagyon szereti a mai napig mindegyiket!!!Ha rajzol,és kérdezem,hogy mit rajzol,akkor már mondja hogy pl. fa, erpe. stb persze csak firka az egész:):) de ilyenkor olyan édes, amikor emgdicsérem hogy szép lett,mindig megtaposlja saját magát!!


Vízfestéket két hete próbáltunk, kivittük a kisasztalkáját a teraszra, vettem rá neylonos terítőt és festegetett, rá kellett jöjjön,hogy először, víz,majd festék és úgy lesz szines, de hamar ráérzett!!!


Szerintem érdemes kipróbálni, biztos élvezni fogja a gyerkőc


Jó szórakozást!!!

2012. aug. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!