Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 évesnek érdemes már vízfesté...

2 évesnek érdemes már vízfestéket, zsírkrétát, esetleg gyurmát venni? Vagy maradjunk egyenlőre a színes ceruzánál? Azt nagyon szereti.

Figyelt kérdés

2012. aug. 2. 07:55
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Persze, hogy érdemes :)

Kislányom az első "rajzát" néhány nappal az 1 éves szülinapja előtt csinálta, most lesz 2 éves, és elkezdte elnevezgetni s rajzait, és próbálkozik formákat rajzolni. Van ceruzája, zsírkrétája, krétája és filctolla is, mikor melyik tetszik neki. Legjobban az én ceruzáimat, tollaimat szereti.


Gyurmázni több mint fél éve kezdtünk, naponta többször kéri olyan 5-3o perceket játszik egy alkalommal vele. Itt együtt kell játszani, mert segíteni kell benne. Érdemes puha gyurmát venni, mert az iskolásoknak valót nem fogja tudni gyúrni még.


Vízfestéktől én még félnék kicsit, inkább ujjfesték, vagy olyan kifestő, amit csak vízzel kell "színezni" és előjönnek a színek.

2012. aug. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Érdemes, sőt, nálunk most 20 hónapos a kislány és aszfaltkrétával is szokott "rajzolni". Zsírkrétával 16 hónapos korától ismerkedik, a gyurma eddig sógyurma volt, azt még én pluszba a végén megformáztam (élelmiszer: krumpli, kenyér, borsó, perec, banán...), kiszárítottam és azzal játszik.
2012. aug. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!