Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagyon rosszul kezeltem a...

Nagyon rosszul kezeltem a helyzetet?

Figyelt kérdés

Kisfiam 21 hónapos, és mostanság jött rá, hogy vannak dolgok,amik az övé.Na ezt a játszótéren is előszeretettel hangoztatja.Persze mindig mondom neki,ha más játszik a játékával, hogy "igen,az a tiéd, de had játsszon vele, a kisfiú/kislány is,majd visszaadja."Általában 1-2x elmondom, ajánlok neki mást és minden oké.

Ma viszont totál kiakadt, hogy más játszott az ő lapátjával és hiába adtam neki mást, hiába mondtam neki akármit, csak sírt érte...A másik gyerek anyukája meg mondogatta a gyerekének, hogy adja oda, persze nem adta.

Azt hozzáteszem, hogy már fáradt volt,meg jön a foga amitől alapból nyűgösebb de persze ez nem kifogás.

Na a vége az lett, hogy kb5perc koncertezés után mondtam, hogy akkor megyünk, összepakoltam, határozottabban rászóltam, hogy most már fejezze be a sírást és eljöttünk.(mondjuk már amúgy is jöttünk volna)

És itthon még elmondtam neki, hogy így nem szabad viselkedni.

Igazából nem tudom a többi anyuka hogy látta kívülről,meg nem tudom mit vontak le magukban utána, csak ilyenkor mindig agyalok, hogy jól csinálom-e...1.gyerek,nem akarom elkényeztetni,de azt sem akarom, hogy vasszigorban éljen.Jó ha tudja mi az övé,de ne legyen irigy.

Szerintetek?Csak nekem valahogy olyan kellemetlen volt az hiszti amit lerendezett...


2012. aug. 2. 13:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kezelted rosszul. És nyilván a többi anyukának is elfogy néha a türelme. Én is igyekszem úgy nevelni a gyerekeim, hogy ne legyenek irigyek, mással is osszák meg amilyük van. engem is így neveltek, és nekem is nagyon jól esik a mai napig, ha megosztanak velem valamit. De szerintem amúgy is helyesen cselekedtél.
2012. aug. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Teljesen jól kezelted a helyzetet, ez volt a legjobb, amit tehettél.
2012. aug. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha én lettem volna a másik anyuka,én teljes mértékben megérteném a rekciódat!Legtöbb szülő tudja,hogy milyen kellemetlen nyilvános helyen,hisztiző gyerekkel és az,hogy elhoztad onnan sokkal jobb megoldás volt,mint ha mondjuk ott mindnki előtt leszidod,vagy netán erővel elveszed a játékot a másik kisgyerektől,csak azért,hogy a tiéd ne ordítson!Szerintem helyesen cselekedtél! :)
2012. aug. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat:)megnyugodtam:)

azért remélem nem lesz sűrűn hasonló szitu,bár ki tudja, még csak most jön majd igazán a dackorszak:)

2012. aug. 2. 13:37
 5/11 anonim ***** válasza:
én a másik kisgyereknek ajánlottam volna egy másik lapátot és elkértem volna amihez a gyerekem ragadzkodik. Tanuljon meg osztozkodni, kérni, kapni, de az elsőkörben az ő játéka. Ha oda adja magyon ügyes, ha nem, azt tiszteletben kell tartani. Akkor fogadja el mástól a nemleges választ, ha ő is mondhat nemet ha épp a sajátjával akar játszani.
2012. aug. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szerintem jól kezelted a helyzetet :)

Én személy szerint nagyon megmosolyogtam a szituációt, mert nálunk is mindig a lapátból volt cirkusz, más játékkal lehetett játszani másnak (persze csak miután mondtam, hogy most a másik is hadd játsszon kicsit vele). Aztán rájöttem, hogy a lapát az szent és sérthetetlen, s azzal csak Ő játszhat :D Azóta én is mindig felajánlok a másik gyereknek valami mást, mert tudom, hogy a Fiam ugrik, ha a lapátjáról van szó. :D

2012. aug. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
ÓÓ hát ajánlottunk mindent a másik kisfiúnak!!Én is,másik lapátot,az anyukája hozott autót, meg egyéb formákat,amire persze a többi gyerek ugrott...szóval jó kis cirkusz alakult ki:)
2012. aug. 2. 17:33
 8/11 anonim ***** válasza:
Én is úgy gondolom, hogy nyilván legyen jószívű, de attól még, ha néha nem akarja odaadni a játékát, azt toszteletben kell tartani. Nem engedni , egy másik gyerek elvegye ha ő nem adta oda és ha odaadta és kéri vissza azonnal vissza kell adnia. Ha a te gyereked kér el vmit azt is egyből adja vissza ha a gazdája kéri. Ettől nem lesz irigy, hanem örül, h dönthet ilyen aprosagban, hiszen az övé. Ha odaadja nagyon még kell dicsérni érte, de ő döntsön. Szerintem. :-)
2012. aug. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Tökéletesen oldottad meg!

Gyerek nem hallgat anyura, figyelmét próbáljuk elterelni, kitör a hiszti. Figyelmeztetted, nem hallgatott rád, jött a bünti (hazamentetek), elmagyaráztad, hogy mi a helyzet, és kész. Megértette, az biztos, és valószínűleg többet nem fogja csinálni, ha még is, akkor csak annyit kell mondanod, hogy ha nem hagyja abba, akkor hazamentek. Emlékezni fog rá, hogy milyen rossz volt, és abba fogja hagyni a hisztit. Ha még sem, akkor vidd haza egészen nyugodtan. Légy következetes!


Csak így tovább Szupermami! :D

2012. aug. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nálunk is sok hasonló eset volt, mikor a gyerekek 2 év körüliek voltak. A kedvencem az volt, mikor egy 2-3 évvel idősebb kisfiú és apukája elvették a vödrünket, lányaim elkezdtek zokogni. Ajánlgattam én is mást helyette, de nem volt jó semmi. Végül megkértem a kisfiút és apukáját, hogy legyenek kedvesek adják vissza, mert először is mi is azt az egyet vittük magunkkal (ők semmit), a lányom épp játszott vele (fél pillanatra letette, akkor "lovasították" meg KÉRÉS NÉLKÜL). Erre a kisfiú csuklóból hozzánk vágta, és közölte, hogy mindjárt jól szájbavág minket... Apja egy szót sem szólt... Nem láttam értelmét vitatkozni. Apukával közöltem, hogy gratulálok, és átmentünk egy másik játszóra. Szerencsére több is van felénk.
2012. aug. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!