Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Elsodortam egy gyalogost,...

Elsodortam egy gyalogost, helyesen kezeltem a következő helyzetet?

Figyelt kérdés

Ma Budapesten mentem egy szerviz felé.Navigátorral közlekedtem,ésaz utasítását félreértelmeztem.Rávezetett egy zsákutcába.Ezt korrigáltam úgy hogy,óvatosan elkezdtem tolatni.A következő pillanatban hallottam egy beletenyerelést a szélvédőmbe,ezért azonnal kiszálltam.Egy ember volt,aki szagáról és kinézetéről alkoholos állapotban volt. Át akart kelni a járdaszigeten, nem a zebrán a piros jelzés ellenére. Azonnal kiugrottam gyakorlatilag az autóból még a motor is lefulladt mivel R-ben volt. Odamentem hozzá megkérdeztem hogy hívjak e mentőt,hívjak e segítséget. azt mondta nem kell.Felsegítettem,majd átkelt. Kérdeztem hogy biztos-e hogy ne hívjak-e mentőt...vizet se hozzak?- Semmi. Majd beültem az autóba és elmentem.

Helyes volt ez a hozzáállás? Lehet ebből valami problémám?

Nem érzem magam hibásnak,folyton szabályosan megyek,40-es táblánál 39-el megyek stb...Ha zöld lett volna a gyalogos számára,elismerném hogy én hibáztam,de piros volt.

Bocs, ha hosszú lett.


2012. ápr. 28. 14:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
semmi
2012. ápr. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem lehet semmi gondom belőle?
2012. ápr. 28. 14:26
 3/11 anonim válasza:

Engemet multkor a zebrán "karcolt" meg egy autós, bár nemtom miért... hiszen közel s távol semmi sem volt. Szóval toltalm a bicajom a körforgalomban a zebrán át, és valamiért nem állt meg a kocsi... már kint voltam rendesen az úton, de még épp visszahúztam magam [és a biciklit is :) ] aztán mint ahogy kell fékcsikorgás meg minden... Kiugrott a nő (ki más is lehetne...) hogy jjaaaj nem esett bajod?? meg minden. Mondom nyugi még élek... de azért legközelebb mondj nemet a felesre.

És elhajtottam.

Te mit csinálnál? Mármint ha te lennél az "áldozat" hazamennél és elmesélnéd mi történt veled és magas ivből szarnál rá hogy jelentsd a zsaruknak. Szóval nyugi, valószinűleg nem is emlékszik mi történt vele.

2012. ápr. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én egyszer jártam ki az udvarunkról az utcára és neki ment az autómnak egy biciklis.De az én esetemben csinálhattam volna cirkuszt mivel ő biciklizett a járdán és kiabálva beszélt valakivel aki az úton ment így nem figyelt és nekiment az autómnak , kissé meg is karcolta de nem kértem hogy fizesse meg.
2012. ápr. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
És mivan ha mégis emlékszik? Van joga valamire is? Hiszen nem én hajtottam át a piros lámpán,hanem ő kelt át (nem zebrán) a tiltás ellenére
2012. ápr. 28. 14:50
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem keletkezett semmi sérülés benne.Sem 8 napon belül sem 8 napon túl gyógyuló tehát semmi sérülés.Nem tehet semmit.
2012. ápr. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem érdekes.

Elment és kész.

Ha mégis problémázna (ezt kétlem) megkéred egy haverodat, hogy mondja, hogy veled volt és a sértett alkoholos befolyásoltság alatt állt.

2012. ápr. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Valótlant állítani nem szeretnék,bízom abban hogy nem lesz semmi, vagy ha lesz is kiderül hogy nem én hibáztam.

Neki piros volt,és nem a kijelölt gyalogosátkelő helyen közlekedett.Én meg nem hajtottam úgy el,hogy nem ajánlottam volna fel a segítségnyújtást. Tehát nem hagytam cserben.

Ő ezt elutasította,állítása szerint jól volt csak elesett.

Ezért további 3x feltettem a kérdést hogy ne hívjak-e mentőt,ne vigyem-e kórházba. Nem kérte. Innentől kezdve elmentem.

2012. ápr. 28. 15:11
 9/11 anonim ***** válasza:

én azért felvetem volna teloval mitörtént és kérdezgetem volna legyen alapja amit leirtál !

mert egyik ismim egy zebrán utőte el a csővit ,aki akor mondta semi baja semiség. rá egy hétre jött 2 rendőr és beviték ahol mondták tralalllaaaa itt a baj x emberke korházban , mert meg repedt a csuklója ,ők meg kamerával viszakeresték rendszám alapján ,lényeg a dolognak kapot pénz birságot ,3hónapra elveték jogsiját csővinek korházi tb-je nem volt ő fizetet mindent ezért volt enyhitő a buntetése, és igy bezérta valami 400 ezer ftvel. és jogsi nélkul !ez bp történt. 2éve kb max

2012. ápr. 28. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ne aggódj nem lesz semmi,hiszen még karcolás se történt.

tudod hány ilyen alkalommal fordul elő ez velem? Mert a sok paraszt be áll a pót mögé úgy hogy még véletlenül se lássam a sarkát,aztán ha tolatok akkor még ő áll feljebb.

2012. ápr. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!