Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan oldjam meg ezt a...

Hogyan oldjam meg ezt a helyzetet? Nem akar egyedül elaludni-rég volt ilyen.

Figyelt kérdés

4éves kislányom vasárnap este óta nem hajlandó egyedül elaludni a szobájában. Az előtti éjjel rosszat álmodott: szüleim kutyájával, akivel már máskor is, de mindig túllépett rajta. Ha a szüleimnél vagyunk, elvan a kutyával, megetetjük, magyarázunk neki, nevetjük, ahogy vakarózik, stb.

Kisebb korában voltak el/alvási gondok, de túljutottunk rajtuk, és kb. 2 éve nem volt szinte egy rossz éjszakánk sem. Azóta nem is akart velünk aludni, kérte magát a sajátjába.

Nem tudom, mit tehetnék, mert ha elbúcsúzunk, és kijövök, már sírdogál is, kér, h üljek mellé le. Én ettől félek, mert kisebb korában is ez volt, egyszer odaültem, aminek az lett a vége, h esténként 1órát is ücsörögtem mellette, éjjelente felébredt, és akár 3-4órát is virrasztottam az ágyánál, mire elaludt.

Most bárhogy érvelek, magyarázok, nyugtatom, nem fogadja el, amit idáig megértett, h mindenki a saját helyén alszik. Mindig beszéltük, h az ő ágya mennyivel szebb, illatosabb, kényelmesebb, mint a miénk, stb. Ha kérdem, miért nem szeretne a saját helyén aludni, csak azt mondja, mert nálunk, velünk szeretne. Nem mertem faggatni, h pontosan mitől félhet, nem tudom, beszélgessek-e vele erről, vagy felzaklatom. Teljesen új ez a helyzet, és nem tudom, h legyek úrra rajta. Nem tudom, h közelítsem meg vele ezt a témát, h kiderülhessen vmi.

Van, h azt mondom, h mindjárt jövök, csak ez meg az, de végül nem megyek be hozzá, egy idő után így alszik el. Szégyellem magam ezért, mert ez olyan cserbenhagyós módszer. Ígértem neki, h reggel, ha felébred, átjöhet hozzánk, és együtt lustálkodunk picit. Az ajtaja nyitva, van fény a házban éjszaka. Mit tehetnék?


2012. júl. 12. 21:29
 1/4 anonim ***** válasza:

ez életkori sajátosság, jól csinálod, nem tudsz mit tenni...én is ezt csinálom, csak 2 évesem van...

vagy ha van vkinek jobb ötlete, én is szívesen várom...

2012. júl. 13. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Sajnos éjjel kénytelen voltam átengedni magunkhoz 4óra táján, mert egyszerűen átjön, visszamegyünk, ébren van, vár rám, stb. Akkor már 1óta ébren volt, kisebb megszakításokkal. Ezt elszúrtam, azt hiszem. Meg azzal is, h azt ígérem neki, majd átmegyek hozzá, ha így meg úgy. Na, így aztán szegény egész éjszaka rám vár, és időnként átkiabál, h "mikor jössz? mindjárt?" Viszont az biztos, h a kutya miatt van az egész. Ma éjszaka hallotta, ahogy vakarózik...
2012. júl. 13. 10:21
 3/4 anonim ***** válasza:

hú, aha, a kutya nekünk is gáz volt...:-(((

Szegénykém éjjel ivott, lefetyelt, vakarózott, csattogott a körme a parkettán, minden fenét csinált, ami addig nem zavart.

Mindig azt mondják, hogy a gyerekek ezeket a már meglévő zajokat a pocakban megszokják, de sztem ez badarság, legalábbis nálunk nem volt igaz...

Sajnos a kutyusunk már nem él, 12 éves volt, mikor a lányunk született, és még 1 évet húzta...

Nagyon szégyellem ezt mondani, mert ez a kutya volt a mindenem a lányom előtt, de a végén már állati sok gond volt vele, és azóta 1000x könnyebb az élet...de nagyon nagyon hiányzik mégis..:'(


Sztem amúgy nem szúrtad el, most is azt mondom...:-))

A lányod bizalmát azt el tudod szúrni, tényleg nem mondd neki, hogy mész minnyá, és nem mész, de hogy néha közétek bújjon, nem olyan nagy gáz...


próbálj neki engedni. Mondd, hogy aludjon a helyén, de ha éjjel felkel, bármikor átjöhet...lehet így megnyugszik, és nem is fog felkelni..vagy ez h...lyeség?

2012. júl. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mi is "harcolunk". 20 hós a fiam és sokszor jön át közénk hajnaltájt, reggel. ezzel nem is volt gond, de egy idő után nemhogy mindennapos lett, de már éjfélkor, sőt este 10-kor megjelen, hogy jönne aludni, mikor mi még nem is aludtunk... mostanság az van, hogy néhány takaróból csinálok neki kicsi ágyikót az ágyunk mellé éjszakára a földre és ott alhat, de köztünk nem. ilyenkor fognom kell egy darabig a kezét vagy simizni, de legalább tudunk mi is pihenni, mert így nem rugdos szanaszét minket :-)
2012. júl. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!