Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kihez fordulhatok ha a 2,5...

Kihez fordulhatok ha a 2,5 éves fiam alig eszik? Háziorvosnál már jártam.

Figyelt kérdés
A kisfiammal 1,5 éve komoly problémák vannak, egy hányásos hasmenéses vírus okozta egy hetes kórházi kezelés óta az étvágy drasztikusan visszaesett. Háziorvos nem segít, vasat írt fel, mert picit vérszegény. Mindenki húzza a vállát, hát ilyen a gyerek. Gasztronenterológus azt olvastam az emésztőrendszeri problémákkal foglalkozik csak, milyen szakemberhez fordulhatok? Megőrülök mellette már. Az alap élelmiszereket is alig akarja elfogadni. Nem tömöm cukros dolgokkal abszolút. Éheztetem, azt mondják majd fog enni ha éhes. De nem. Veszített a súlyából, 14,2 kg már csak. A szemei esnek be, borzasztó a helyzet. Kérem segítsen aki járt ilyen helyzetben!

2012. aug. 4. 13:11
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Nálunk a keresztlányom volt ilyen,mondjuk náluk a gének is ilyenek!Náluk a doki írt fel étvágycsinálót,meg multivitamint!szépen lassan javult!mondjuk anyósom mindig valami kalóriadús vacsit csinál neki tejbedara,rizsfelfújt,palacsinta kakaósan.Az lehet a gond hogy össze szűkült a gyomra és ezért nem kíván már semmit!Sajnállak benneteket ,nem lehet könnyű!Én lehet hogy bevinném a kórházba végső elkeseredésemben és hazudnék egy picit hogy te ezt nem bírod nem evett egész nap semmit,félsz hogy valami más áll a háttérben!
2012. aug. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
47%

Miért lenne gond, ha cukros vackokkal etetnéd? Lehet, hogy az étvágya is megjönne. Ki tudja.

Vegyél neki kakaóscsigát, túróstáskát, egy kis csoki sem árt.

Vagy egészségesebb nasik, pl. túrórudi, tejszelet, gyerekjoghurt.

Nem hinném, hogy ebben az esetben én gondolkodnék azon, hogy adjak -e neki cukros "sz.rt" vagy ne.

2012. aug. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Nekünk a vitacolan szirup sokat dobott a két évesem étvágyán. Adhatnál neki probiotikumot is, laktív baby vagy prokid, ezek jót tesznek a bélflórának.


Ha sokat fogyott, akkor én sem vacakolnék már ezen, hogy nincs nasi, ha azt hajlandó megenni. Biztos van kedvence, főzd gyakran azt. Nálunk egy betegség után, mikor sokat fogyott, egy hétig csak tészta volt, mert azt ette :)


A súlya szerintem teljesen jó, én lányom 2,5 évesen 12,5 kiló (mondjuk centire sem magas) vékonyka, de nem sovány azért.

2012. aug. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Igaz én nem jártam ilyen cipőben, de ezt tenném:

El kezdeném újra az elejétől. Vennék bébiételt-üvegeset és azzal kezdeném. Ha ez oké, akkor léphetünk tovább. Törném a krumplit, kicsi husik..stb,aztán együtt ennénk mindig, hogy lássa, hogy az étkezés az egy program. Csak szertartásosan. Megterítünk, leülünk, eszünk, beszélgetünk. Miint az elején. Szerintem meg fog jönni a kedve így újra. Ha ez sem segít, akkor mennék orvoshoz, de addig nem

2012. aug. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Pedig gasztroenterologushoz igenis elviheted. És másik gyerekorvoshoz is anélkül, hogy biztos átjelentkezel hozzá. A vashiány okozhat étvágytalanságot, de kérdés, hogy miért vashiányos az mindig már ok, vagy mert nem jut elég vashoz vagy felszívódási zavar miatt.

Ha rendeződik a vashiány pár hét után megjöhet az étvágya, ha ezért nem eszik.

2012. aug. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
50%

Én arra gndoltam rögtön hogy ha már igy is vesztett a súlyából nem kéne gondolkodni azon hogy adj e neki "cukros sz@rt" vagy ne..14,2 kg nagyon kevés sztem..

Ha erőlteted azokat a kajákat amit nem fogad el csak rosszabb lesz..egyre dacosabb..és már csak azért se..

Gyerek joghurtok,tejszelet,kakaós csiga ilyenek simán beleférnek..lényeg hogy legyen valami a gyomrában..lehet nem túl tápláló de lehet megjön az étvágya és egyre több mindennel fog kisérletezni..

Sztem az éheztetés nagyon nagy hiba..

18 hónapos fiam tudom hogy nagynak számit de 14kg most! Ő nagyon jó evő devan olyan nap hogy nem akar enni..hát nem gondolkodom rajta hogy kapjon e egymásodik tejszeletet vagy se..odaadom neki..legalább eszik..

NEm a mértéktelen édesség etetésre ösztönözlek csak arra hogy ne a cukros sz.roktól féltsd a gyereked hanem sokkal komolyabb problémáktól..

Talán már próbáltad de pl szendvicsre mosolygós arcot csináljatok egyetek együtt mondd neki hogy "ok Én megeszem a szemét te meg leharapod az orrát"stb..probáld mókaként beállitani az evést ne kényszerként..ülj le mellé egynagy adag gyümölccsel kezdd el enni de ne szólj neki semmit ha nem kérdezel rá kér e valószinűleg magától fog oda menni kérni..vagy legalább megkostólni..közben mehetnek a nyami hangok..és a multivitamin ténylegnöveli az étvágyat..

Hirtelen ennyi remélem segitettem valamennyit..

2012. aug. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Az én lányom 2,5 éves, 12 kg, keveset eszik és ráadásul tejérzékeny. Amit eszik, azonnal lefutja, egyébként meg kis formás, nem néz ki rosszul, mármint nem sovány. A gyerekorvosunk mondta, hogy a súlya kevés, de nem vészes, írt fel Béres cseppet, amit C vitaminnal adok a kicsinek. Picit javult az étvágya, ami viszont nálunk változást hozott, az a bölcsi. Vissza kellett mennem dolgozni, a picim hamar beszokott a bölcsibe. Ami a legmeglepőbb, hogy olyan ételeket is megeszik, amiket itthon soha, pl. eddig minden ételből kipöckölte a krumplit megy a húst, most pedig külön kéri, hogy rakjak még krumplit a tányérjára. A közösségnek nagy ereje van, próbáljátok meg, hogy más gyerekekkel együtt étkezik, hátha ő is kedvet kap.

Az én kicsim kap édességet is mértékkel, nem azon él, de ha a nagy fiam rudit eszik, ő is kaphat. A túró az egyetlen tejtermék, amitől nem lesz kiütéses.

Próbáld úgy csinálni, hogy ne központi kérdés legyen az evés, csinálj kedvet hozzá. Vagy pl együtt "főzzetek", hagyd hogy ő panírozzon (a lányom markolósat játszik panírozás közben, iszonyat rumlis lesz a konyha, de hagyom neki). Lehet szívesen megenné amit ő készít. :D

2012. aug. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnállak, átérzem a helyzetedet. Az én 1 éves lányom is nagyon étvágytalan. Már a 2 kezemen meg sem tudom számolni, hogy hányszor vittem ezzel a gyermekorvoshoz, aki minden alkalommal mindent rendben talált. "Ilyen alkat, kínálgassam..." stb. dolgokat mondott mindig. Vérszegény volt egy ideig, aztán kapott rá Maltofert, helyreállt a vérkép, de az étvágya azóta sem javult. Voltunk hasi UH-n, ott is minden ok.

Kértem, hogy adjon valami étvágyjavítót, vitamint...sokáig nem adott semmit, most legutóbb (gondolom már megelégelte, hogy ismét ezzel megyek), adott multivitamint, ami sajnos, nem növelte az étvágyát, de legalább, a napi vitaminszükségletének egy részét fedezi.

Amit tanácsolni tudok, ne hagyd magad, mert mindig leráznak, ha engedsz. Légy egy kicsit rámenős, érd el azt, hogy adjon beutalót hasi UH-ra, gasztroenterológiára meg minden olyan kivizsgálásra, ahol esetleg kiderülhet a nemevésnek az oka. Lehet (sőt remélem), hogy mindenhol mindent rendben találnak, de saját magad megnyugtatására vidd el a kisfiadat ilyen vizsgálatokra.

Remélem minden rendben lesz.

Nekem azt mondta a gyermekorvos, hogy egy étvágytalan gyereknek nem jó az édesség, mert az még jobban ront az étvágyán, ugyanis a vércukorszintet állandóan magasan tartja, ha édességet eszik, így ezért is éhezik meg kevésbé.

2012. aug. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 6-os, ne írj butaságot azért, mert a te fiad husis! Ne ijesztgesd szegény kérdezőt, van elég baja szerintem így is.

A 14,2 kiló egyáltalán nem kevés.

Átlagos 2,5 éves fiú 13,6 kiló. Meg lehet nézni itt: [link]

2012. aug. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Hetedik vagyok, még az kimaradt, hogy sokszor előfordult, h meggyes piskótát sütöttem és azt evett a kicsim. Annak is örültem, hogy sütit eszik. Volt hogy a szendvics katonákat formára vágtam és úgy ettük együtt. Volt, hogy annyira játszott a gyerekem, hogy "nem ért rá enni", sokszor játék közben tudtam pár falatot megetetni vele. Amit viszont imád az a gyümölcs. Biztos a fiadnak is vannak kedvenc ételei.

Gasztroenterológust lehet érdemes lenne felkeresnetek, tanácsot biztos tud adni. Sok sikert!

2012. aug. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!