Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A kisfiam jövő októberben...

A kisfiam jövő októberben tölti a 3 évet. Most áprilisban akkor hová írassam, bölcsibe vagy már felveszik oviba is?

Figyelt kérdés
Május 31-ig be kell tölteni a 3 évet csak akkor mehet óvodába, nem?
2012. aug. 4. 13:35
 1/6 alaszka ***** válasza:
Szerintem nincs ilyen szabály. Az én lányom úgy ment át bölcsiből oviba, hogy novemberben született, de szeptembertől már az ovit kezdte.
2012. aug. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 alaszka ***** válasza:
Annyi a szabály, hogy legyen szobatiszta, és ha korábban van mint 3 éves kora, akkor mehet előbb is. Én így tudom.
2012. aug. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Oviba , azén fiam is októberi és most szeptemberben kezdi is!
2012. aug. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az oviba menj be, és kérdezd meg. Ahol sok a gyerek, ott nem tudják felvenni azt, aki később tölti a 3-at, mert előbb azt kell, aki már betöltötte.


Itt 5 ovi is van a környékünkön, és csak az egyikben van olyan csoport, ahova mehetnek évközben betöltők is. Szeptemberi kezdés is ott jöhet szóba, ahol nincs sok gyerek. Nálunk pl aki decemberben tölti be, az januárban kezdhet, tehát csak ha elmúlt 3, hiába szobatiszta.


Ez sajnos egy budapesti kerület. A középső lányom decemberben tölti a 3-at, és nem vették fel, mert nagyon sokan jelentkeztek, és ő, mint téli, hátra szorult, meg tudják tölteni a csoportot olyan gyerekekkel, aki 08.30-ig betöltötte a 3-at. :(

2012. aug. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
nálunk 3 éves kortól van ovi, szülinapja utáni napon kezdhet. kérdezd meg nálatok hogy van. viszont 1 hónapra nem lenne jó bölcsibe adni mert mire beszokik és megszokja a környezetet, mindennapokat, már viheted is t az oviba
2012. aug. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Írasd be mindkét helyre.


Oviba elvileg felvehetik már 2,5 éves kortól, ha szobatiszta, gyakorlatilag ha sok a gyereke a környéketeken, szóban sem állnak veled, ha még nincs 3 éves.

De nálunk úgy van, hogy azokat a gyerekeket kell beíratni tavasszal, akik az ősszel kezdődő tanévben valamikor töltik a 3 évet. Tehát Te jövő tavasszal nyugodtan beírathatod, sőt be is kell, ha szeretnéd, hogy felvegyék. És október még nagyon az év eleje, akár fel is vehetik, hozzánk márciusban is jött új hároméves.


Bölcsibe meg azért írasd, mert ha az ovi nem veszi fel, a bölcsi még mindig felveheti, ha valamelyik felveszi a másik helyet visszamondod.

2012. aug. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!