Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Októberben születik meg a...

Októberben születik meg a kistestvér, a 2,5 éves fiam már egy éve bölcsődés, nagyon szereti, és szerencsére tovább is járhat. Aki tapasztalt benne, segítene, hogy miben vigyem el a kicsit a naggyal a bölcsiig: babakocsiban, vagy hordozókendőben?

Figyelt kérdés
Vagy trolival megyünk, és akkor kb. 20 perc az út, vagy gyalog, és akkor kb. 35-40 a kisfiam ritmusában.Hány hetes korától merjek vele elindulni?-mármint a kicsivel?még nincs tapasztalatom ahordozókendővel, azt hány hetes kortól lehet használni?
2012. júl. 25. 18:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hordozókendőt rögtön használhatod. Lányom még az ikreit is úgy vitte, mert késett a megrendelt babakocsi, heteket.
2012. júl. 25. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És hidegben hogyan kell a kendő alá öltöztetni, hogy ne fázzon meg?persze a kabát tal is takarnám, úgy gondolom.Én is inkább kendőznék, és közben a kisfiam kezét is jobban tudnám fogni, a trolira is könnyebben felszállok, csak nem tudom, 3-4 hetesen mondjuk lehet-e,addig meg tudnám oldani a bölcsődébe-menést.
2012. júl. 25. 18:20
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Úgy öltöztesd, mintha babakocsiban lenne. És nyugodtan viheted már pár naposan is. Addig is tanulgasd a megkötését, egyedül is meg tudod majd oldani.
2012. júl. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2012. júl. 26. 06:45
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem is kendőben vidd, de nézz csak ide: [link]

Egy kabátban lehettek, akkor nem kell semmi plusz ruhát adni a kicsire csak sapit, meg sálat. Nekünk is Emmi csinálta, és szuperül bevált. Lehet elöl, csíőn, háton is vinni a babát attól függően, hogy hová cippzározom a betétet. Ha olcsóbb megoldásra vágysz, akkor vegyél a TESCO-ban egy XXXL-es hosszú akciós férfikabátot. Jó sokáig vittem így a babámat! :-D Ha elöl viszed, akkor semmit nem kell alakítani a kabáton, ha háton, akkor a kabát gallérját, meg egy kis ívet kivágsz a kabát hátából, szépen elszeged, és kész a hordozóskabát :-D

Érdemes 3/4-es kabit venni, vagy legalább elég hosszút, hogy alulról se menjen be a hideg a gyerkőchöz.

Hogy mikortól viheted? Hm... Hát én hat hetes koráig nem vittem BKV-n a fertőzések miatt. De kendőbe születésétől fogva teheted, az ne tartson vissza :-D

2012. júl. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem is azt mondták a bölcsiben, hogy maradhat a kistestvér megszületése után is, de az én kockázatom, hogy ha baj lesz, akkor engem büntetnek meg. Ugyanis nem lehet egszerre két szociális ellátást igénybe venni: a tgyást és a bölcsit is. Novemberben szülök. Még nem tudom, hogy döntök.
2012. szept. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
6-os: Nekem most ez szöget ütött a fejembe... Ha a nagyobbik mondjuk oviba jár, akkor a kicsinél nem kaphatok TGYÁS-t? Vagy az ovi más tészta?
2012. szept. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!