Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Jövö héttöl elkezdem a bilikor...

Jövö héttöl elkezdem a bilikorszakot?

Figyelt kérdés

23 hós lányzó

óránként kérdezzem meg kell e neki?vagy hogy csináljam?

nem mondja nem mutatja még hogy kell neki de szeretném valahogy elkezdeni


2012. jún. 29. 13:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Az én lányom is ennyi idős. Én kb. 10 napja vettem le róla a pelust. Itthon már bugyiban van egész nap, csak alváshoz adom rá, meg ha elmegyünk itthonról. Napi 1-2 pisis bugyink van. A bili a szobában van, szépen magától ráül ha érzi, hogy kell neki. Nagyon ügyesen csinálja. Persze én is kérdezgetem mindig. Akkor szól sokszor amikor már belepisilt, hogy "pisi, pisi, vagy kaka". Már ez is a bilibe megy. Most még majd meg kellene tanulni a fűbe is pisilni, hogy pelus nélkül is utcára lehessen menni. Persze ilyenkor egy pár váltás ruhát vinni kell. Sok sikert! Ha nem megy, nem szabad erőltetni.
2012. jún. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én betettem a bilit a szobájába, és mikor pelenkáztunk megkérdeztem van-e kedve ráülni. Ha véletlenül belepisilt, vagy kakilt, akkor nagyon megdicsértem. Ha nem ment, nem csináltunk ügyet belőle. Ezt egy darabig élvezte, majd elunta, nem volt kedve ráülni. Nem erőltettem. Egy hónapja viszont ő szólt hogy ráülne, sikerült is, és azóta kisebb bakik mellett szoba, és ágytiszta.
2012. jún. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Bocsi, nem írtam, 27 hónapos.
2012. jún. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ha nem szól, akkor kicsi még hozzá.

Próbáld meg, én is ekkor próbáltam először, de 1-2 nap alatt beláttam, hogy még nem elég érett. A bölcsiben is megerősítették ezt.

Nem erőltettem és 32 hónapos volt mikor teljesen magától elkezdett bilizni, nem kellett szoktatni.

Nálunk úgy kezdődött, hogy szólt pisilés/kakilás után, aztán egyik napról a másikra levetette a pelust és bilizett. Mindenféle ráhatás nélkül.

2012. jún. 30. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Legyen meztelenül. Úgyis most nagyon meleg van, aztán meglátod mi lesz.
2012. jún. 30. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!