Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tehetnék, hogy kislányom...

Mit tehetnék, hogy kislányom teljesen szobatiszta legyen?

Figyelt kérdés
Kislányom lassan 3 éves, októbertől kezdené az óvodát. Sajnos még nem teljesen szobatiszta. Most ott tartunk, hogy nappal 1-2 balesetet kivéve szobatiszta, de messzire félek vele elmenni, mert előfordul, hogy már későn szól, hogy pisilnie kell. Az éjszakai és a délutáni alváshoz még pelenkát használunk, és még sosem volt száraz egyik sem ébredéskor. Az óvodában azt mondták, hogy csak olyan gyereket vesznek fel, aki már éjszaka sem pisil be, nemhogy nappal. Fontos lenne, hogy mielőbb megoldódjon emiatt a problémánk, de teljesen tanácstalan vagyok, hogy mit tehetnék.
2012. aug. 4. 15:32
 1/5 anonim ***** válasza:
nem tudok okosságot mondani.csak annyit hogy októberig van két hónap és addig még sokat fog alakulni a helyzet.Az a legjobb ha nem parázod túl a dolgot ne lássa rajtad hogy mennyire akarod hogy sikerüljön.Tudom nehéz megállni.Én is így voltam .
2012. aug. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Pont ugynailyen a kisfiam,bár ő mégcsak 2 éves.Nem tudsz szerintem semmi mást csinálni,mint vársz és ha későn szól mindig magyarázod neki,hogy :előtte kell szólni!De amit az oviba mondtak neked,szerintem hülyeség,úgy tudom ha 3 éves muszály bevenniük-pelussal vagy anélkül!Felénk legalábbis ez a hír járja.Amúgy ügyes a leány,ne aggódj,sok ismerősnél még itt sem tart a gyerek,pedig idősebbek.Kitartás,türelem!
2012. aug. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az én tanácsom:

Ne aggódj és ne csinálj semmit! Az óvónőknek nem kell az orrára kötni ezt az apróságot. Ha megtörténik, akkor majd sopánkodsz, hogy "Jajj Istenem, pedig otthon semmi gond nincs" ekkor, majd jól ki lehet elemezni, hogy biztos túl gyors volt a beszoktatás és ez viselte meg annyira, hogy visszaesett egy kicsit.

2012. aug. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Remélem, hogy tényleg javulni fog a helyzet. Igyekszem nagyon türelmes lenni, de már elég régóta toporgunk egy helyben. Nem szeretném, ha az oviban kerülne kellemetlen helyzetbe emiatt szegénykém.
2012. aug. 5. 00:06
 5/5 anonim ***** válasza:

Nehéz szavakkal elmagyarázni, amikor itt szerv-érzésekről van szó. Az én gyerekem szerencsére éppen három évesen lett az ovi előtt szobatiszta. De akkora lett olyan fejlett a szerv érzékelése, égészen pontosan a hugyhólyag teltségének az idegi érzékelése, hogy időben észrevette, ha pisilnie kellett. És még utána is előfordult, hogyha nagyon belefeledkezett valamibe, akkor már tényleg az utolsó pillanatban érezte meg, hogy hoppá, szaladni kell...

Ehhez nekik fizikailag és idegi érzékelés szintjén is egy megfelelő szintet kell elérni. Nekik sem kellemes bepisilni. Mi ebben csak segíteni tudjuk őket, sok szeretettel és türelemmel, de ezt befolyásolni érdemben nem igazán tudjuk...

2014. aug. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!