Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiamon fél éve uralkodik a...

Kisfiamon fél éve uralkodik a testvérféltékenység, hogyan tudnék neki segíteni meg birkózni ezzel?

Figyelt kérdés

4 éves és mikor az öcsi fél évesen elkezdett kúszni azóta dúl a harc, most 1 éves a picúr folyton elutasítja és ha egyedül maradnak odacsap, rálép tök mindegy csak bántsa.

Mondom sokszor neki, hogy mondja ki, hogy mérges ne agresszióval stb...sokat olvastam erről, sőt jártunk pszichológushoz is de semmi értelmét nem látom.Egyedül egy okos, ügyes, nyugodt, szófogadó gyerek de ha megjelenik az öcsi akkor K.O. Persze szerintem szereti mert keresi, ha pici dolgot a szájába vesz azonnal szól ha épp nem vagyunk ott.De a közelében, vicsorog rá, csikorgatja a fogait, szörnyű látni, hogy megváltozik:( tanácsokat és tapasztalatokat várnék!!


2012. aug. 5. 21:37
 1/2 anonim ***** válasza:
Hűha, nehéz helyzet! Okosat sajnos nem tudok mondani, de azt tanácsolnám, hogy beszélj az óvónővel, hátha ő tud valamit, mégis csak ilyesmit tanult. Ha nem ad használható tanácsot, esetleg meg lehetne próbálni egy másik gyermekpszichológust. Biztos próbáltad már, de azért leírom. Mindenekelőtt beszélgess el komolyan a gyerekeddel, nem buta, csak gyerek! Mondd el neki,hogy a kisebb még több figyelmet igényel, de őt is ugyanúgy szeretitek, csak már nagyfiú, sokmindent meg tud maga is csinálni, de a kistesónak még segíteni kell. Az is hatásos lehet,ha elmondod neki,hogy mivel ő az idősebb, valamelyest az ő "felelőssége" a kicsi, védelmeznie "kell", stb. Sok sikert!
2012. aug. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Ezek már mind megtörténtek:) milliószor beszélgettem vele amit max.meg is ért mert visszamondogatja mindig.Hát próbálkozunk:(!
2012. aug. 6. 10:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!