Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kontrás vagy elöl két fékes...

Kontrás vagy elöl két fékes biciklit érdemes venni gyerkőcnek (3 éves lesz)?

Figyelt kérdés
Először azt gondoltam, hogy ha elöl van a két fék, az jobb, mert néha hátra is tekeri a pedált. De ma hallottam olyan vélemény, hogy ilyen kicsiknek még jobb a kontrás, mert a kis kezükkel még nem nagyon tudják használni a "kézi féket". Nektek milyen van? Mármint a gyerkőcnek? Mert ugye már a felnőtt bicikliken sem nagyon van kontra fék....
2012. aug. 5. 22:12
 1/5 anonim ***** válasza:
az én fiamnak kontrás van,de az meg azért rossz,mert gondol egyet menet közben,kontrázik,megáll hirtelen Te meg bele agyerekbe...
2012. aug. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Főleg, hogy babakocsival fogok közlekedni vele/mögötte/mellette a hugival... igen, ez egy hátrány. Köszi
2012. aug. 5. 22:18
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is a kézi fékest javasolnám.Nekünk kontrás van, de nagyon utálom.Pont azért mert véletlenül megtekeri hátra, és borult is már emiatt. :(

A kézi féken lehet állítani hogy milyen erősen keljen meghúzni, viszont az első féket vegyétek le, mert véletlenül azt húzza meg, és fejre áll.

2012. aug. 6. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
szia,én sem javaslom a kontrásat, mi direkt mást választottunk,azzal nehéz még elindulni is nekik.az én kisfiam 3,5 éves,most a napokban tanult meg vele biciklizni,2 nap alatt megtanult és az elöl lévő kéziféket is szépen tudja használni.mi a decathlonban vettünk neki 24"-est,ott nincs is kontrás bicaj azt hiszem...remélem segítettem!
2012. aug. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
az én fiam kontrásat kapott de van rajta kézifék is.Az első napokban mikor tanult bicajozni sokszor kontrázott vele.volt hogy begyorsulás közben és kapartatott vele,hát majd megállt bennem az ütő de semmi baj nem történt! Párszor elmagyaráztam neki hogy hogy kell használni és azóta semmi gond nem volt!
2012. aug. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!